Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перяща прахосмукачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перяща прахосмукачка

    Здравейте, искам да попитам за модел прахосмукачйа, който може да пере килим и да не е рейнбоу. Обадиха ми се едни промотъри на парочистачка и идваха да я рекламират, но това за мен не си заслужава, като цена. Коментирахме с жената от какво нуждаем и се насочихме към перяща прахосмукачка. Но не знам към какво да гледам и търся и към какви аксесоари да има. Затова моля ако някой има такова животно вкъщи да сподели положителните и отрицателни страни ако има разбира се.

  • #2
    От: Перяща прахосмукачка

    Смятал ли си колко струва да дойдат 2 пъти годишно да ти вземат килимите от вратата и да ти ги върнат изпрани?

    Коментар


    • #3
      От: Перяща прахосмукачка

      Дай някакъв ориентировъчен бюджет и ще се консултирам с приятел който се занимава със сервизна дейност на подобни прахосмукачки. Той лично използва някаква за около 3000лв. и каза, че за няколко месеца и е избил парите.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Перяща прахосмукачка

        Здравейте, варианта с идване от фирма го има , но искам да разбера да ли вършат работа тези марки, които се предлагат в магазините, като перящи и кои е по читав модел. Питам , защото не съм имал досег с такъв модел и начин на работа. Парогенератора, който ми предлагаха беше около 3400лв, което не е вариант за мен.

        Коментар


        • #5
          От: Перяща прахосмукачка

          Аз лично си взех Керхер SE 4001. В интерес на истината, в ютуба има много негативни клипчета за нея, но като ги изгледах внимателно, аргументите са несериозни. Не им повярвах, купих си я и съм доволен от нея. След като изпрах де що мека мебел и седалки на коли, се сетих, сега основно си я ползвам да си мия теракота вкъщи.

          Коментар


          • #6
            От: Перяща прахосмукачка

            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
            Здравейте, варианта с идване от фирма го има , но искам да разбера да ли вършат работа тези марки, които се предлагат в магазините, като перящи и кои е по читав модел. Питам , защото не съм имал досег с такъв модел и начин на работа. Парогенератора, който ми предлагаха беше около 3400лв, което не е вариант за мен.
            Че правят някакво почистване - правят. Все пак имаш визуално доказателство като изливаш водата. Обаче нямат нищо общо с едно почистване дори от начинаещ работник в автомивка. За сравнение със специализираните фирми в тази дейност и дума не може да става.

            Имам много сериозен интерес да разбера как се избива нещосмукачка за 3000+ лева за няколко месеца. Щото 2-3-4 килима/пътеки се перат за 30-40-50 лева с взимане и връщане от врата.

            Коментар


            • #7
              От: Перяща прахосмукачка

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Че правят някакво почистване - правят. Все пак имаш визуално доказателство като изливаш водата. Обаче нямат нищо общо с едно почистване дори от начинаещ работник в автомивка. За сравнение със специализираните фирми в тази дейност и дума не може да става.

              Имам много сериозен интерес да разбера как се избива нещосмукачка за 3000+ лева за няколко месеца. Щото 2-3-4 килима/пътеки се перат за 30-40-50 лева с взимане и връщане от врата.
              Пълно пране на една кола е около 80лв., диван 30-50лв.. Когато переш по 4-5 коли на седмица + някой друг мебел се избива. За килим не си струва. Прането му е като 2-ра работа когато има време.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Перяща прахосмукачка

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Пълно пране на една кола е около 80лв., диван 30-50лв.. Когато переш по 4-5 коли на седмица + някой друг мебел се избива. За килим не си струва. Прането му е като 2-ра работа когато има време.
                Все пак има задача:

                Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                Здравейте, искам да попитам за модел прахосмукачйа, който може да пере килим и да не е рейнбоу.
                в която няма допълнителен бизнес, коли и дивани.

                Коментар


                • #9
                  От: Перяща прахосмукачка

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Все пак има задача:



                  в която няма допълнителен бизнес, коли и дивани.
                  За това попитах за бюджет. Като се обадя на момчето да му кажа бюджет и да ме насочи към проверени модели.
                  Все пак с ремонт на подобни прахосмукачки си е вадил хляба доста години и ги познава в детайли.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Перяща прахосмукачка

                    От 10г. имам karcher SE3001 (вече стар модел) . Основно смуче прах, но за пране я ползвам през няколко месеца или при авария - разлято в/у мека мебел, килим.... Вече има 2 счупени чарка, но от операторска немарливост. Жената след всяко пране не спира да я хвали. Плюса е че всичко изсъхва за около половин слънчев ден. Ползвам и тесен накрайник за пране на тапицирани столове, дивани ... Пробвах да нося килимчета на автомивки - ползват агресивни препарати и се разнищват от силната пароструйка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Перяща прахосмукачка

                      Пoлзвам "Zelmer" и съм доволен. Главно прахосмучи с воден филтър, може да се ползва с торбичка - постоянна или сменяема. Много добре мие теракот или ламинат. При пране на мека мебел има доста чалъми, дето трябва да се усвоят, за да не си наквасите мебелите неизсъхваемо. Не става както като си викнете човек, който го прави професионално. Ами само като видите с какъв агрегат пристига човека и с колко препарата се разбира, че място за сравнение няма. При килими - ами не го прави като на бара или тепавица. Като цяло - става за поддържащо пране, но не за основно. Също е много полезна при разливане на вода в кофти места.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Перяща прахосмукачка

                        "Перяща"- означава, че освен да събира вода, има и система за пръскане. Може да пръскаш и с друго, стига да може да събира вода. Важно е препарата да не се пени много, защото ще прецакаш мотора.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Перяща прахосмукачка

                          Специално за SE3001 - резервоара за вода е около 3 л. , като може и гореща до 60 гр. да се налива. Помпата е вибрационна и "вдига " 3-4 бара. Резервоара за "мръсно" е около 10-12 литра. Той събира повече, но при работа се плиска много и изключва защитата. При SE3001 има специфичен път на въздуха преди мотора, за да се върнат капките. Отделно има и водоустойчив филтър, който пази мотора.
                          Само за събиране на мокро - контейнера е около 15л. Пускането на "пръскалото" е в ръкохватката с бутонче - пръскаш когато и колкото ти трябва според материята.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Перяща прахосмукачка

                            Имам Zelmer , Може да се ползва като обикновена - но е огромна и непрактична , затова за ежедневно ползваме обикновена.
                            Подготовката за пране и почистването и след това - отнема повече време отколкото самото чистене. Напрактика се ползва не повече от 2-3х в годината.
                            За цената си от ~500лв мога да си нося килима на пералня 20х , където наистина го изпират .
                            Обикновените перат само с препарат, има модели който ползват и пара- това наистина е ефективно, но пък цената е много над 1000лв или 50пранета поне.
                            При положение че вкъщи сме с паркет о теракот не си струва изобщо.

                            Съвет от мен. Изобщо не си струва , сложи си паркет и теракот- може да се чисти постоянно, не задържа прах и акари , много по здравословно е . Ако толкова си фен на килимите един- два по преносими

                            Коментар


                            • #15
                              От: Перяща прахосмукачка

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              ....сложи си паркет и теракот- може да се чисти постоянно, не задържа прах и акари , много по здравословно е . ..
                              То хубуу теракот ама като ти замръзнат краката и слагаш килима отгоре.
                              Аз съм с подово и теракот но на критичните места с килими - иначе е некомфортно в преходните сезони.
                              Сега за друг обект планирам винил ама не знам дали ще може без килим пак.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X