Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пиаджо Зип проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пиаджо Зип проблем ?

    Здравейте колеги , ако темата не е за тук се извинявам нека бъде преместена! Проблема е следния :Динамо магнета на скутера спря да да дава ток , след премерване установих че , е замасил . Поръчах нов от Ибей и го монтирах . Вече не пали от стартер , а само от ритане и то много по рязко и силно от преди ?!!! И също така ако опитам да понамаля оборотите веднага гасне !!! Какво установих , иска по големи обороти за да произведе ток ! Та въпроса ми е : На външен вид беше същия като моя статор , ще си поръчам друг но как да позная да ли ще работи като истинския ?

  • #2
    От: Пиаджо Зип проблем ?

    Акомулатора как е?

    Коментар


    • #3
      От: Пиаджо Зип проблем ?

      Акомулатора е почти нов .Върти без проблем не умира .До преди да се предаде статора на динамото си палеше супер. Сега върти но , на свеща няма искра . Като ритам леко също няма , трябва даритам силно и супер рязко за да има искра .
      Последно редактирано от roro_5; 23-09-18, 11:33.

      Коментар


      • #4
        От: Пиаджо Зип проблем ?

        Нямам представа как е организирано запалването на това Пиаджо, но симптомите са на окъсила/изгоряла звезда.

        Ако на звездата има намотка само за запалването, като се измери съпротивлението И веднага става ясно дали е окъсила.

        Около теб няма ли някой който разбира от тоци ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Пиаджо Зип проблем ?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Нямам представа как е организирано запалването на това Пиаджо, но симптомите са на окъсила/изгоряла звезда.

          Ако на звездата има намотка само за запалването, като се измери съпротивлението И веднага става ясно дали е окъсила.

          Около теб няма ли някой който разбира от тоци ?

          Да колега това се получи със предното динамо ,замаси , даде оттечка на корпус и т.н. Интересно ми е защо новото динамо не произвежда ток при обороти които върти стартера ?!!! Явно не си прочел първото ми мнение .... Сега вече моторчето пали но НЕ И НА СТАРТЕР а само на ритане и то доста силно за да се създадът по високи обороти което ме учудва .
          П.П. Нямам нужда от ел. техник аз съм завършил и работя това .

          Коментар


          • #6
            От: Пиаджо Зип проблем ?

            Тогава ми кажи какво е съпротивлението което мериш на новата звезда, а аз ще ти кажа как да си ремонтираш старата.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Пиаджо Зип проблем ?

              Е не съм мерил новият пин по пин , просто го свързах и премерих на батерията дали имам късо видях че няма и го сглобих.... Тук е направо буря преди малко слизах да го пална пред блока и пак ме дразни като му намаля оборотите и веднага гасне .Кка може да не прави ток на ниски обороти ? Как да оправя стария да го пренавивам ли? Трабва да разпоя бубините и да видя коя е окъсила ....
              https://www.ebay.de/itm/Stator-Licht...0AAOSwjlBaRCKq
              Е с такова съм в момента .

              Коментар


              • #8
                От: Пиаджо Зип проблем ?

                Човек, това изглежда зле още на картинката !


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l400.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5798328

                И твойто ли изглежда така ?

                Намотките са правени на ръка от някой без желание !

                Тази намотка с капака би трябвало да е за CDI-то, ама ако и тя е намотана така, което е сигурно, е ясно защо няма да бачка.

                Измери И съпротивлението и пиши.

                P.S. Няма нужда да сваляш и разпояваш нищо. Мериш на буксите.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-09-18, 17:08.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Пиаджо Зип проблем ?

                  Да наистина са зле намотките и затова доста разглеждах докато поръчах това :
                  https://www.ebay.de/itm/Lichtmaschin...sAAOSwKUhZrpE4
                  Естественно че , на буксата ще меря . Имах пред вид за стария да видя къде дава късо че с него работеше на ниски обороти и палеше от стартер . Благодаря колега ще ги мерна и ще пиша .Само че тук е много силен дъжд и вятър ( В Германия съм ) от утре го дават да се оправя ще ги мерна след работа и ще пиша .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пиаджо Зип проблем ?

                    Я пак.

                    Със старото не е зареждал акумулатора, а с новото пали трудно и не работи в ниските, но зарежда.

                    Сега правилно ли те разбрах ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пиаджо Зип проблем ?

                      Със старото ,не искаше да запали . И изгори предпазителя който е само за зареждането 7,5 ампера . Показа ми късо на омметър на място на батерията на клемите . Бубината която е и комутатор според мен беше пред разтапяне . Тогава поръчах нова бубина и нов магнет . Смених първо магнета , не иска да запали само припалва . Смених бубината и запали веднага НО САМО ЧРЕЗ ритане на стартер не иска .Ако искаш дай телефон да ти звънна .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пиаджо Зип проблем ?

                        Чакай, че пак се обърках.
                        Я снимай всичко което си сменил и напиши на кое как му казваш.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пиаджо Зип проблем ?

                          https://www.ebay.de/itm/CDI-Racing-R...72.m2749.l2649
                          https://www.ebay.de/itm/Lichtmaschin...72.m2749.l2649

                          Сменил съм тези две неща .Изминах с него около 17-18 км и го изгасих от ключа .След десет минути реших да си тръгна и той повече не запали .Прибрах го с един бус премерих Клемите на батерията даваше късо ,бубината за запалването много пареше .Затова поръчах двете неща смених ги и запали .Работи , зарежда само че не пали на стартер и като намаля оборотите гасне .Иска обороти за да произведе ток това е или поне до това заключение стигам аз .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пиаджо Зип проблем ?

                            В смисъл първо изгасна и тогава смених тези две неща .До тогава си вървеше без проблем .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пиаджо Зип проблем ?

                              Айде пак.
                              Дай реални снимки на това което си сложил и напиши на кое как му казваш, щото в противен случай не мога да ти помогна, щото не те разбирам.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X