Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова уредба на дизел

    Не успях да открия актуална тема, та затова да попитам, някой има ли опит с това ? Кое е за предпочитане CNG или LPG ?
    Питам за мотор VAG 2.0 140 коня 2010 година.

  • #2
    От: Газова уредба на дизел

    CNG
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Газова уредба на дизел

      Благодаря за бързия отговор. Имам още един въпрос.
      В кой сервиз имат опит с такъв монтаж, така че да не се връщам постоянно за донастройки ?

      Коментар


      • #4
        От: Газова уредба на дизел

        В никой сервиз нямат кой знае какъв опит с това, поради подчертана липса на масовост. Еле пък за Гоуф от 2010г.

        За разлика от бензиновите двигатели, където това е икономически оправдано и обикновено е лесно, при дизелите е екзотика. Някаква практика е натрупана главно със стари, големи, атмосферни дизели. По едно време доста от градския транспорт на София вървеше така, докато финално май установиха че тя козата си сака пръч.

        И както всичко от категорията тунинг-мунинг е въпрос на късмет.

        Коментар


        • #5
          От: Газова уредба на дизел

          https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11675 Eто темата-аз карам дизел на пропан бутан.Моят автомобил е стар,без компютър,сложена е обикновена газова.Има сервиз,слагащ ГУ с компютър за по-новите коли-обещава хубави неща срещу,по спомен-метанова за 3700,пропанова-2700 лв.Тогава не намерих никъде мнение в Нета от човек с такава уредба.АКО,всички обещания,без реално никаква гаранция,че ще се изпълнят,са истина,щях да изплащам с икономия за над 70-80000 км.Това може би си струва за човек,притежаващ перфектен дизелов автомобил,и изминаващ нат 50000 км/годишно

          Коментар


          • #6
            От: Газова уредба на дизел

            Системата е рентабилна, но за големи машини-автобуси, камиони, максимум до някой бус, намиращ се съвсем на границата на 3,5 тона.
            За кола е безсмислено, освен ако евентуално на караш по 40 хиляди на година. Виждал съм такава система на бус. Бутилките (металните) са много тежки, а карбоновите са безумно скъпи. Системата заменя част от нафтата с газ...примерно 1/3 от разхода ще го платиш като метан, не като нафта.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Газова уредба на дизел

              Тук никой не търси рентабилност.

              Коментар


              • #8
                От: Газова уредба на дизел

                На човек ако му влезе муха в главата,а и ако има излишни пари,все ще измисли нещо.Отдавна се е изплатила уредбата ми,но... мисля,че няма особен смисъл.А и ако нещо се повреди по колата,майсторите много ще се кефят,че има и газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Газова уредба на дизел

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Тук никой не търси рентабилност.
                  +1

                  Друг е зора.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газова уредба на дизел

                    От гоуф Ферари не става, дори с динозавърска пръдня
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газова уредба на дизел

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      От гоуф Ферари не става, дори с динозавърска пръдня
                      Да бе, я Оди да го разправяш тва у Епицентъро, да ги скъсаш от смЕх !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газова уредба на дизел

                        Тоя двигател е такъв боклук още от завода, че не ми се мисли какъв дрисък ще се получи ако му се сложи газ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газова уредба на дизел

                          Що да не сложи, нали все някой трябва да е пръв ?
                          Не мога да се сетя къде, че беше отдавна, некъв пич беше докарал невероятен разход на Пежо 2.0HDI, но сам си беше писал софтуера. Не е невъзможно, ама и крайности също не са нужни. Това с пропан-бутан.
                          Що и на вагината да не стане ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газова уредба на дизел

                            Имам френд с 116 коня помпа-дюза с LPG. Под 2000к му излезе. Има и мааалко икономия
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газова уредба на дизел

                              Бях сложил метан на моята ТЛК 60 (4л атмосферен)и бях доволен, както от динамиката, така и от разхода. Махнах я поради това, че мога да монтирам само една бутилка отдолу на шасито. Вътре в колата не ща каквото и да е, изяждащо полезния за друго обем. Бутилка от 5 кг стигаше за 100 и няколко км., което не ме устройваше. Може да се настрои да гори примерно 4л/нафта на 100 + 5 метан, или 8 нафта и 5 метан, при което динамиката ставаше WOW. Има и други настройки, при които да гори почти изцяло метан, а нафтата да го играе само свещи За разлика от бензиновите коли, дизелите тръгват повече на метан. Важно е да се знае, че въпросният дизел има дроселна клапа, което е критично важно за работата на уредбата. Работеше повече от добре. Метан се пускаше над 900 оборота.
                              Правих опити и с пропан, но резултатите са еднозначно в полза на метана. Съвсем друга тема е дали си струва упражнението с лайнян Голф.
                              Друго важно нещо е монтирането на термометър за изгорелите газове и регулирането така, че температурата им да не надвишава 750 градуса.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X