Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газова уредба на дизел

    Газови уредби са се използвали и може и да се ползват още за подобряване на горенето. Така беше преди години, и май за САЩ. Ставаше дума за място, където изгорелите газове са реалния критерий за определяне на категорията на замърсяване на колата.
    Контролът и управлението на количеството газ е елементарен, а отмерването става със стандартното устройство - с една дюза за газ.

    Коментар


    • #32
      От: Газова уредба на дизел

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Аз имам монтирана LPG уредба на и на комънрейл и на TDI двигатели и при двата мирише много слабо на изгоряла нафта.

      На TDI двигателя това е едно камионче Исузу НПР 4800 кубика като минавах на преглед покрива стандарт Евро 6 за вредни емисии в изгорелите газове като е включена газовата уредба.Като включа газта и изчезва специфичния кисел мирис на работещ стар дизел на изгорелите газове.

      За вървенето върви много прилично , изтегля с лекота.

      Но не трябва да се издевателства на двигателя защото с газта започва да върви доста. А вкарването на пропан бутан като второ гориво
      променя температурния режим на двигателя и когато се прекали с ръчката се получава това :https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=174090

      Но вече 40 000 километра след този случай ремонтираният двигател в умно каране се радва на добро здраве.
      Я сподели за комънрейла ..?

      Аз до колкото разгледах, масово се монтират обикновени газови уредби на дизелите. Но Има и ГИ за дизел.

      https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...rpPB51C65SUdJ2

      Не намирам в България някой да ги продава или монтира в България. Интересува ме цената без или с монтаж.

      Забелязвам, че монтират МАП сензор, следят ламбда сондата и има сензор за температурата на изгорелите газове.

      П.П. В Алиекспрес има уреди за мерене на температурата на изгорелите газове. Не е зле при обикновена АГУ тя да се следи

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Газова уредба на дизел

        Ако се кара на газ "в лютеницата" по-дълго време,ще се окоти с гаранция,с или без термометър на изгорелите газове.По-скоро трябва шофера да има едно на ум при мачкането на педала...Никой не го интересува при ГТП колко точно замърсяваш,важното е да си в нормата.Отделно,че би трябвало да се мери при загрял двигател,и на средни обороти.Моят мотор не гори масло,ама водя непрекъсната битка с променлив успех с течове и прокапвания.Сипвам полусинтетично масло 10/40 Елф-ако сипвах рядка синтетика,щеше да тече като лейка.Ако мотор си харчи масло,добавки или газ,а каквото и да е не помага.Само ремонт.Другото решение-купува се 20 литрова туба по-евтино,не некачествено,и си доливаш...

        Коментар


        • #34
          От: Газова уредба на дизел

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Я сподели за комънрейла ..?
          Аз не съм залитал по сложни системи,на моя комънрейл съм сложил обикновенна уредба с ел. изпарител които се управлява от едно микро ключе монтирамо на педала за газта.Включва когато оборотите на ДВГ - то минат 1000 оборота.Подавам газта между възд.филтър и двигателя.

          И това е в общи линий.

          Иначе може да се автоматизира в много широки граници с ГИ или разни самоделни хитрини.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #35
            От: Газова уредба на дизел

            С обикновен изпарител не може да се отмери нищо - пуска колкото пуска, в зависимост от степента на задръстване на филтъра, може би.

            Коментар


            • #36
              От: Газова уредба на дизел

              Обикновеният изпарител е доста прецизен прибор, ако е в ръцете на не най-мърлявия газаджия. Не че често се срещат де.

              Коментар


              • #37
                От: Газова уредба на дизел

                Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                Интересно, дали евро 4 дизел ще може да получи евро 5 или евро 6
                Краткият отговор е Не.

                Дългият отговор е че придобиването на Евро стандарт е с механизъм на типово одобрение и се отнася до модел и модификация. И се отнася далеч не само до газовете от ауспуха.

                Коментар


                • #38
                  От: Газова уредба на дизел

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Обикновеният изпарител е доста прецизен прибор, ако е в ръцете на не най-мърлявия газаджия. Не че често се срещат де.
                  Да, така е. Например ако дифузьорът се сложи преди въздушния филтър, когато няма турбо или пък налягането в колектора след турбото не е свързано към изпарителя. Но дотук никой не се е обадил да го е направил така - повечето инсталацции разчитат на съпротивлението на филтъра за подналягане, вместо на добре намислен и поставен дифузьор.
                  Просто с дюза е по-лесно, дали с някакво просто самоделно управление или пък с части от някой стар инжекцион. Получава се лесно предвиждане и повторяемост на резултатите и гъвкавост на настройките.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газова уредба на дизел

                    Когато/ако му дойде времето, точно така мисля да пусна газта. На входа към филтърната кутия оригинално имам допълнително втъкващ се дифузьор точно там където е скобата на маркуча към кутията.
                    Ще стане като по учебник и Бернули ще си лежи спокойно, или това което е останало от него.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X