Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газова уредба на дизел

    Аз лично бих експериментирал с Голфа, който е комби, с LPG. В последствие да се престраша да си взема дизелова Тойота, за TЛК си мечтая най-вече и там да сложа инсталация. Освен всичко което четох за динамиката, газта в съотношение 1/3 LPG и 2/3 diesel, надявам се на едно много по-качествено изгаряне, така че отзад да мирише на теменужки и маргаритки.
    Предпочитам LPG, поради бутилките и поради факта, че LPG може да се зареди на 150 пъти повече места.

    Коментар


    • #17
      От: Газова уредба на дизел

      Здравей колега Стако,щом си решил да монтираш газ не се чуди,аз 2014г. монтирах на мб 190 д обикновена газова уредба карах с нея може би 2 години около 15,17000 км ,вървеж идеален ,разход 2.5 дизел на 3.5 газ за 100км ,сега се готвя да монтирам на пасат 4 тди 110,затова щом си решил дерзай.

      Коментар


      • #18
        От: Газова уредба на дизел

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        Аз лично бих експериментирал с Голфа, който е комби, с LPG. В последствие да се престраша да си взема дизелова Тойота, за TЛК си мечтая най-вече и там да сложа инсталация. Освен всичко което четох за динамиката, газта в съотношение 1/3 LPG и 2/3 diesel, надявам се на едно много по-качествено изгаряне, така че отзад да мирише на теменужки и маргаритки.
        Предпочитам LPG, поради бутилките и поради факта, че LPG може да се зареди на 150 пъти повече места.
        Имам абсолютно същата мотивация за LPG, с тази разлика, че мисля, че не трябва да се прекалява с %-та газ, като мисля да я ползвам само за оптимизация, но разбира се колко точно ще се пусне ще се установи емпирично.
        Когато/ако всичко се случи, мисля за нещо в рамките на 10-20% за оптимизация.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Газова уредба на дизел

          Всеки сам преценява или майстора ,да прав си относно колко газ се пуска към двг,една добра настройка и си джиткаш,аз първо гледах вървеж защото с 72 кончета трябваше да има пространство за изпреварване доста а и разстояние от около 1200км икономия в порядъка на 50 ,60 лв.

          Коментар


          • #20
            От: Газова уредба на дизел

            Аз за моята стигнах до извод-най-добре да се замести 25% от дизела с газ.Пробвах и с повече,ама нямаше смисъл.Гореше повече,а не вървеше по-добре.Икономията ми е около 12-14% от старият разход в пари...

            Коментар


            • #21
              От: Газова уредба на дизел

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Аз за моята стигнах до извод-най-добре да се замести 25% от дизела с газ.Пробвах и с повече,ама нямаше смисъл.Гореше повече,а не вървеше по-добре.Икономията ми е около 12-14% от старият разход в пари...
              Дотук добре звучи колега krassitch. Въпросите, които имам са два:
              - Има ли подобрение в динамиката и съответно двигателя да работи по-меко и еластично ?
              - Има ли положителна разлика в пушека отзад ?

              Коментар


              • #22
                От: Газова уредба на дизел

                Подобрение в динамиката има,ама на дино не съм я качвал,засега.Предполагам мощността е нагоре с 10-14 % някъде.При техническият преглед ми казаха,че изгорелите газове са доста под нормата.Пушеци отзад не се виждат,не виждам как двигателя ми ще работи меко-това е дрЪт дизел Пежо 1,9ТД,много е шумен...

                Коментар


                • #23
                  От: Газова уредба на дизел

                  А масло похапва ли този дърт дизелов двигател. Питам защото моя харчи малко масло и отзад пуши бяло сивкав, но не и черен дим и се надявам с газта и по-доброто изгаряне това нещо да се поизчисти доколкото е възможно.

                  Меко ... по-скоро имам предвид да е леко по-еластичен, а не че ще стане безшумен като електромобил

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газова уредба на дизел

                    еластичността на двигателя е свойство на скоростната му характеристика и няма отношение към шума.

                    А с добавен пропан-бутан забрави да стане по-тих.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газова уредба на дизел

                      Силно ме съмнява от добавянето на Пропан-бутан да спре да лапа масло ! Пробвай с друг вискозитет 5W50 примерно !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газова уредба на дизел

                        Масло може да не спре да лапа ама поне ще го изгаря по-старателно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газова уредба на дизел

                          Екомасларка, ама ако караш със скъпо масло не е рентабилно !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газова уредба на дизел

                            Мисля да мина на пълната сиснтетика 10W-40 Repsol Multivalves с надежда да стане по-нормален харча, сега съм с 5W-40 Mobil 1, a и газта да се справи с процеса на изгаряне по-добре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газова уредба на дизел

                              Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                              Дотук добре звучи колега krassitch. Въпросите, които имам са два:
                              - Има ли подобрение в динамиката и съответно двигателя да работи по-меко и еластично ?
                              - Има ли положителна разлика в пушека отзад ?
                              Аз имам монтирана LPG уредба на и на комънрейл и на TDI двигатели и при двата мирише много слабо на изгоряла нафта.

                              На TDI двигателя това е едно камионче Исузу НПР 4800 кубика като минавах на преглед покрива стандарт Евро 6 за вредни емисии в изгорелите газове като е включена газовата уредба.Като включа газта и изчезва специфичния кисел мирис на работещ стар дизел на изгорелите газове.

                              За вървенето върви много прилично , изтегля с лекота.

                              Но не трябва да се издевателства на двигателя защото с газта започва да върви доста. А вкарването на пропан бутан като второ гориво
                              променя температурния режим на двигателя и когато се прекали с ръчката се получава това :https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=174090

                              Но вече 40 000 километра след този случай ремонтираният двигател в умно каране се радва на добро здраве.
                              Последно редактирано от Николай Колев; 20-11-18, 16:14.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газова уредба на дизел

                                Интересно, дали евро 4 дизел ще може да получи евро 5 или евро 6, за да може да ОдИме в ЕвроПарата със старите дизели.
                                Мисля, че производителя не се занимава със такива, НЕ скъпи, но опасни доработки.Грабва ми вниманието повишената мощност и предполагам, повишения пробег с едно зареждане на двата резервоара.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X