Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 луфт в радатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 луфт в радатка

    Паджеро 2 със супер селект.... та имам луфт в радзатката от към задния кардан, като хвана кардана и мърда доста (на горе на долу) и следователно имам доста вибраций в купето някой разглабял ли е такава раздатка и знае ли от къде идва този луфт лагер ли е втулка ли е някоя?

  • #2
    От: Паджеро 2 луфт в радатка

    Махни кардана и виж гайката дали е стегната.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 луфт в радатка

      Махах кардана преди време и не видях гайка , може и да не съм видял хубаво да е много на въртре защото там се движи кардана на вътре на вън

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 луфт в радатка

        http://japancars.ru/index.php?route=...d=1&blk_id=120
        дсно помогне.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 луфт в радатка

          В опашката на раздатката гайка няма. Има един вал с лагер, който може да се скапе само заради липса на масло или ако е на примерно 1 000 000 км, ама тогава виенето ще се е появило доста преди луфта. Виж си каретата и висящия лагер ако е дълга база.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 луфт в радатка

            30096?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 луфт в радатка

              Неговата е от втората картинка. Снощи писах по спомен и за тая гайка на парт тайма въобще не се сещам на кой вал беше, щото за последно съм отварял раздатки пред 10+ години. Изобщо не мога да си представя как би могла да стои на изходящия вал, като в опашката няма никакво място зад семеринга и втулката. П.П. Сетих се, то си се вижда и от схемата. Лагера на изходящия вал е 30317 и са 2 бр. съчмени едноредови от двете страни на зъбчатката на веригата, доколкото помня. Тая гайка няма нищо общо с луфта в случая и въобще липсва при супер селекта. Мисля, че може да се отвори само капака на раздатката на място за да се сменят., но ако тия лагери са заминали, то тая раздатка е скрап според мене. Там няма какво да ги скапе, освен пълна липса на масло, а последствията за всичко останало вътре са ясни.
              Последно редактирано от kuzdov; 04-10-18, 14:59.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 луфт в радатка

                Най вероятно нямам проблем в раздатката понеже като е на канал джипа луфт няма , а само когато е вдигнат на подемник. По лошото е че вибрацията си е доста голяма кардани карета всичко съм предгледал и нямат никакви луфтове нито са блокирали. Изпада целия джип в някакъв резонанс и всичко се тресе зверски , и всичко излгежда здраво , иглените лагерчета на полуоската и тях ги смених.Мисля да пробвам с едни тампони ДВГ и на скоростите въпреки че не са скъсани ... но знам ли

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 луфт в радатка

                  Пробвай да балансираш гумите и да видиш дали има разлика ако всичко по трансмисията е наред. Ако си с регенератки, въобще не се учудвай на вибрациите. Иначе може някох да е сменял карета преди теб и да е разбалансирал кардана ако не го е белязал. Огледай хубаво висящия лагер да не е скъсан. Варианти има много, пробвай първо с по-евтините и лесни за реализиране.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X