Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за трифазен ел.двигател

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за трифазен ел.двигател

    Най-бюджетният и безопасен вариянт със който може да се справи всеки,който може да държи отверка и клещи е два трифазни контакта.Просто два контакта на единият от които две фази са кръстосани.Бодеш щепсела и имаш права посока,изключваш изчакваш да спре и включваш във втория,имаш реверс.Пускането може да е директно или през ПВ.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за трифазен ел.двигател

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...
      Да си играеш с трифазен ток с девиатор,е почти същото ,като да дадеш запалка узергем за граната в ръцете на малко дете.
      Какво общо има девиатор, трифазен ток и опасност? Имам предвид при правилно оразмеряване на токове и напрежения. Допускам, че коментираният случай не е половин мегават машина, дето върти лифта на Симеоново.
      В контакта у дома пак идват 2 от жиците на трифазния, и още сме живи.
      п.с. Очевидно си много опитен човек, и ми е интересно какво имаш предвид. Иначе без колебание си сглобявам реверс с един двуполюсен девиатор дори без средна точка, и един триполюсен прекъсвач. За 10-тина лева от магазина.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 21-09-18, 10:28.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за трифазен ел.двигател

        На една от машините ми , единият от ел. двигателите е с две посоки на въртене , превключването става с ключ с три позиции , стоп , по часовниковата , обратно на часовниковата. Като при едното положение трите фази са свързани по един начин на ключа , а в другото положение по друг начин.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за трифазен ел.двигател

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Какво общо има девиатор, трифазен ток и опасност? Имам предвид при правилно оразмеряване на токове и напрежения. Допускам, че коментираният случай не е половин мегават машина, дето върти лифта на Симеоново.
          В контакта у дома пак идват 2 от жиците на трифазния, и още сме живи.
          п.с. Очевидно си много опитен човек, и ми е интересно какво имаш предвид. Иначе без колебание си сглобявам реверс с един двуполюсен девиатор дори без средна точка, и един триполюсен прекъсвач. За 10-тина лева от магазина.
          Не си разбрал: То може, ама дивиаторният трябва да Шнайдер, а отверката DeWalt, и то с акумулатор

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за трифазен ел.двигател

            .........
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за трифазен ел.двигател

              Решения бол: за 2, за 12, за 200 и т.н. лева. В задачата не е потърсена защита.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Какво общо има девиатор, трифазен ток и опасност? Имам предвид при правилно оразмеряване на токове и напрежения. Допускам, че коментираният случай не е половин мегават машина, дето върти лифта на Симеоново.
                В контакта у дома пак идват 2 от жиците на трифазния, и още сме живи.
                п.с. Очевидно си много опитен човек, и ми е интересно какво имаш предвид. Иначе без колебание си сглобявам реверс с един двуполюсен девиатор дори без средна точка, и един триполюсен прекъсвач. За 10-тина лева от магазина.
                Начертай схемата ,според зависи от нея,щото може да го реверсираш поне по три начина,в единия ,девиатора трябва да му влезнат две фази и да излиза една в зависимост от положението на ключа,проблема е че дори Шнайдерските засядат в режим трите на едно.Ако и мотора се върти,ще стане още по сложно дето и аз не мога да се сетя.

                А иначе за Ицо..

                Не съм поглеждал по ниско,но и там може да пише девалт.,[emoji23]

                Оставете ме да работя,само се хиля..
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                  Сега остава да обясниш какво общо има всичко това с темата! Направи една тема за инструменти и машини където всеки да показва с какво работи , сигурен съм , че ще е доста интересна тема. Така във всяка тема едно и също , и аз започвам да се хиля.
                  Та по тази тема , трябва му подобен пакетен прекъсвач с три позиции , и някой който да го свърже.



                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                    Още в шести пост ви казах,че разбрах какво ми трябва.
                    За свързването,мога и сам.Двигателчето е /по спомен/700-800w,та един такъв ключ ще ми свърши работа.
                    Благодаря,и не се карайте!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Сега остава да обясниш какво общо има всичко това с темата! Направи една тема за инструменти и машини където всеки да показва с какво работи , сигурен съм , че ще е доста интересна тема. Така във всяка тема едно и също , и аз започвам да се хиля.
                      Та по тази тема , трябва му подобен пакетен прекъсвач с три позиции , и някой който да го свърже.



                      Има много общо,и такава тема с инструменти има.И каквото е трябвало да бъде обяснено в тази тема ,съм го направил.

                      За ставането става и два девиатора и с един крастат ключ и с пакетен ключ и с тел също може,но не се прави така.

                      Прави се с три контактора ,единия го играе в оперативна верига със самозадръжка,тоест той подава ток и напрежение към другите два контактора ,на входа на същия трябва да има защита по ток.Същия не позволява самоволно включване на двигателя,същия след спиране на захранването и неговото възстановяване,няма да позволи мотора да тръгне в последната посока в която е бил преди да спре тока.

                      На двата контактора се разменят оперативните вериги с цел ако единия е в статус единица,същия той да разпадне оперативната верига на другия за реверса.Това гарантира че двата контактора никога няма да са в положение единица,защото това значи експлозия в трифазна верига.

                      Какво правим с този пакетен ключ....например ,влагаме го в осветителни ,заваръчни и други подобни инсталации.

                      Ако обърнете внимание,има една тема в ТП в която има снимки на изработени от нас такива управления за реверсиране на трифазни мотори за фрези.

                      В тази връзка,е добре когато някой иска съвет,да го получи от тези които това работят.Когато искам съвет и имам въпрос за климатична техника,питам Ицо,паджеровод и други,за мебелите съм питал теб ...
                      Изчерпах се по тези въпроси.
                      Последно редактирано от Roninn; 21-09-18, 19:45.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                        Питам- ако ръката ти е по- бърза от мозъка и щракне лево- десно?
                        Защитата по ток моторната ли е, с контактори и релета става ли? Реверсът и той ли е там? Ако може някой по- писмен да обясни?
                        Последно редактирано от veskov; 21-09-18, 21:38.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                          Защитата е бърз бушон, фиксиран, или регулируем на първия контактор по схемата на Ronnin. Сам по себе си той е реле. Ако съм неточен той ще ме поправи.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                            За малък двигател, какъвто е случая, бързата ръка не пречи толкова. За над 3 кв ще има голямо бум . Причината е индуктивният товар, който при изключване прави голямо йонизиране между контактите. Затова там ПЕП не е подходящ. Но това дедо Гошо не го касае

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                              Схемата с пакетен превключвател е компактна и достатъчно надеждна, но има ниска механична износоустойчивост - става за битово-хоби ползване.
                              При схемата с контактори и бутони - гарантират се защити и милиони включвания, преди нещо да се скапе - така се правят промишлените машинарии.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                                Няма значение кой какво работи и дали ще се караме или не и дали авторът е намерил неговия отговор, темата може да послужи и "след нас".

                                Освен всичко което @Roninn е поизредил в пост №40, пакетните превключватели посочени тук, нямат "дъгогасене", затова могат да се използват за оперативна верига, където токовете са малки, а не директно да комутират силова верига.

                                Тези "пускателни" вериги обикновено се изпълняват с контактори, релета и незадържащи бутони.

                                В конкретния случай, като минимум:

                                2 броя - 3-полюсни контактори, с помощни по 1 НО (за самозадържане на бобината на работещия контактор) и 1 НЗ (за блокировка на неработещия контактор).

                                3 броя бутони - 2 пуск за двете посоки и 1 стоп

                                1 защита от претоварване ТБР (термобиметално реле) за електромотора

                                1 токова защита за силовата верига - може и предпазител със стопяема вложка, известен по народному като "бушон"

                                1 токова защита за оперативната верига

                                Бих включил и по едно време реле, паралелно свързано с бобината на работещия контактор, което ще е със закъснение на изключването и оперативната верига на неработещия контактор да минава през негов НЗ контакт и по този начин да не позволява включване в посока 2 за известно време след изключване на посока 1 и обратно- докато спре въртенето на ротора - това е стандартно решение при индустриалните приложения, а не просто излишна измишльотина.

                                Един 3 пъти по-малък мотор издържа механично 7-8 пуска "наобратно" докато роторът се върти още в другата посока, токовата защита няма как да свърши работа, тя е за големи токове, защитата от претоварване също, тя е за малко над номиналния ток, но за по-дълго време, но каквото и да става механичният шок е налице, като минимум.

                                Всеки един ученик 10 клас от електро-техникум или електротехник трябва да може да ви го сглоби по схемата, контакторите не са 500 лв, има и втора употреба готов реверсивен пускател в кутия:

                                https://www.olx.bg/ad/pv-vazdushen-p...tml#b0bb07ecb2

                                Вече от тук нататък всеки може да прави каквото иска:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:father-of-electrical-engineering-belikebro-24306974.png
Прегледи:1
Размер:180.5 КБ
ID:5798394


                                Mоже и с размяна на проводниците на ръка в контакта, само внимавайте да не ви удари ток и да го правите при невъртящ се ротор, важно е знаем кой е правилния начин и кой занзибарския - без да искам да обиждам някой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X