Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за трифазен ел.двигател

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за трифазен ел.двигател

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Това с червеното се нарича
    И синьото ...
    както пише колегата преди мен са една боза - ама не и стартер.
    С пакетен ключ - отпада защитата на мотора.
    Освен ако не се набият биметали по веригите
    А цялото си е реверсивно пв
    (иликактознампусковвключвател)
    Стартера по мое време друго нещо беше.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за трифазен ел.двигател

      Важното при реверсирането е, докато върти в едната посока(по инерция, изключен, но под механичен товар) да не му се подава напрежение за тръгване в обратната посока, защото тръгват недопустими токове и може да се окоти двигателя.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за трифазен ел.двигател

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Важното при реверсирането е, докато върти в едната посока(по инерция, изключен, но под механичен товар) да не му се подава напрежение за тръгване в обратната посока, защото тръгват недопустими токове и може да се окоти двигателя.
        обикновено се окотва бушонът.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за трифазен ел.двигател

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Това с червеното се нарича стартер:
          [ATTACH=CONFIG]968982[/ATTACH]
          Който не пази мотора
          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Не е ли контактор?
          Иначе по тази схема ще се получи с два стандартни контактора и съответните бутони. Спомагателните контакти се свързват като взаимна блокировка.
          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Важното при реверсирането е, докато върти в едната посока(по инерция, изключен, но под механичен товар) да не му се подава напрежение за тръгване в обратната посока, защото тръгват недопустими токове и може да се окоти двигателя.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за трифазен ел.двигател

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            обикновено се окотва бушонът.
            Това е единият от вариантите. Та за да се избегнат тези усложнения схемата за реверсиране на двигател е малко по-сложна от обикновен девиатор

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за трифазен ел.двигател

              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
              ...
              А цялото си е реверсивно пв
              (иликактознампусковвключвател)
              Стартера по мое време друго нещо беше.
              Пиши в гугълето това:
              "Three Phase Motor Starter Control Panel"

              или съкратено:
              "Starter"
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Пиши в гугълето това:
                "Three Phase Motor Starter Control Panel"

                или съкратено:
                "Starter"
                Едни весели цени от 500 $ нагоре... Пратихте човека у бъзито. Аз не бих се поколебал да го пусна с девиатор, или оня червения ключ дето колегата му пусна снимка. Големите защити са за големите двигатели, от 100 киловата нагоре да речем. Иначе не вреди и на малък мотор. Пари да има.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                  Айде някой да начертае схема с един девиатор и реверс.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Айде някой да начертае схема с един девиатор и реверс.
                    Троен девиатор със средна точка. Може да е дефицитен. Да почвам ли?
                    Може и 2 двойни девиатора, щото ги има у всеки магазин и са по 2-3 лева бройката. Единия ще пуска, другия ще реверсира. Изберете си вариант и почвам да рисувам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Троен девиатор със средна точка. Може да е дефицитен. Да почвам ли?
                      Може и 2 двойни девиатора, щото ги има у всеки магазин и са по 2-3 лева бройката. Единия ще пуска, другия ще реверсира. Изберете си вариант и почвам да рисувам.
                      Не четеш

                      Ти наясно ли си какво искаш да направиш със ДВА девиаторни ключа под една капачка със трифазен ток.Имаш ли си понятие изобщо..
                      Що се ебавате с колегата от Раднево.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                        Ей това му трябва на човека. Двусекционен трипозиционен ключ.
                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        Киловат и половина го реверсирам с це-ка ключе трипозиционно. Винаги остава под напрежение но върши работа!
                        Примерно:
                        https://vikiwat.com/klavishen-prevkl...n-oranjev.html

                        По устав се прави с това:
                        https://vikiwat.com/paketen-elektric...-metop-bg.html

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                          Не е далавера да остава мотора под напрежение. Някъде ми се търкаляше едно табло от хаспел, ако не са му пораснали крака, ще снимам вътре как е наредено. Посоката се обръщаше с някакъв примитивен галетник отвън на таблото, но вътре имаше контактори и не помня какво още...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Не четеш

                            Ти наясно ли си какво искаш да направиш със ДВА девиаторни ключа под една капачка със трифазен ток.Имаш ли си понятие изобщо..
                            Що се ебавате с колегата от Раднево.
                            Правил съм. Бачка. Единият ключ е с 3 пера, и не е девиатор. Сега се сетих, като ме захапа. Щях да се сетя и като го рисувам. И няма да остава под напрежение.
                            Наясно съм, дори сме писали защита на баш такива мотори. Дори и двумасов модел мислехме - за топлинния капацитет на статора и ротора отделно. Всичко туй емулирано на процесор, и отделно аналогово дублирано. И си е прилична сума като пари.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                              Въпросът е принципен и не е в ключа, а опазване на двигател и машина, а може и живота.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за трифазен ел.двигател

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Правил съм. Бачка. Единият ключ е с 3 пера, и не е девиатор. Сега се сетих, като ме захапа. Щях да се сетя и като го рисувам. И няма да остава под напрежение.
                                Наясно съм, дори сме писали защита на баш такива мотори. Дори и двумасов модел мислехме - за топлинния капацитет на статора и ротора отделно. Всичко туй емулирано на процесор, и отделно аналогово дублирано. И си е прилична сума като пари.
                                От няколко дни редя 4 табла всяко с 18 гнезда със релета които управляват мотори които пък ръчкат вентили и перки.Днес трябва да приключа обаче не съм снимал,управлявам над 15 мотора монофазни и два трифазни.Оделни 4 потопяеми трифазни помпи,на които като им размениш фазите ,дават по ниско налягане.

                                За девиаторите...
                                От седмица насам съм купил над 20 девиаторни ключа на Шнайдер,в Пловдив съм изкупил всички кръстати ключове пак на Шнайдер и няма никъде повече,чакам доставка.

                                Да си играеш с трифазен ток с девиатор,е почти същото ,като да дадеш запалка узергем за граната в ръцете на малко дете.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X