Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

    Първоначално публикуван от iliyankostov Преглед на мнение
    Свържи се стези момчета. Правиха джипа на братовчеда. Много грамотно направено.
    https://fertan.bg/


    Фертан България ЕООД

    София, ул. Хайдушка гора 59, п.к. 1680
    Телефон: (02) 483 1500
    Мобилен: (02) 0888 222 599

    Мерси, ходих при тях. Ще им го закарам за оглед скоро.



    Иначе и на мен ми е ясно, че най-добре ще се свърши работата при свалено шаси, ама баш за тази кола не си заслужава да се хвърлят чак такива пари, пък и няма да живея с нея до гроб.
    Искам да я стегна малко, да я покарам по българските пътища и да преценя дали, след като я продам, да взема същата, или подобна на размер, но с повечко екстри и в по-добро състояние.
    И от южен щат......

    Коментар


    • #17
      От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

      И аз се оглеждах за майстор, но в крайна сметка се захванах сам. Първо обработвам ръждите механично - бормашина с телена четка където е възможно. На по-закътаните места чегъртам на ръка с остър предмет. След това мажа с преобразувател Вюрт. След това - двукомпонентен епоксиден грунд. На по-откритите места където може да настъпи механична повреда от камъчета мажа и с шегре - някаква гума е. А на местата където изобщо не мога да достигна пръскам с парафин, включително и разните тръби и вътрешността на шасито. Продават се такива спрейове с едно маркуче 50см., което промушваш през отворите. Естествено преди това съм измил с маркуча и изчакал няколко дни да изсъхне.

      Обаче работата е доста мъчна, десетина дни се отлежах под колата и има още работа. Явно ще търся канал или подемник за да довърша, че остана баш отдолу и е доста тегаво.

      Излязоха и места за кърпене и сега това е на дневен ред. Ако намеря майстор първо това да направи и след това ще търся къде да довърша защитата и обработката на повърхностните ръжди.
      Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

      Коментар


      • #18
        От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

        Имаше страхотни теми и снимки по въпроса от Работилница Военна рампа - миене, четкане, обезмасляване, вюрт и т.н. Преди две-три години мислих за подобна обработка на фронтерата, но за съжаление Ник Николов беше спрял този бизнес.

        Въпрос към модератор - темите може би са изтрити, но могат ли да се възстановят от някой стар архив?

        И втори въпрос - Някой ако може да сподели колко горе долу излиза сваляне на шасито и поцинковане.

        Коментар


        • #19
          От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

          Поцинковането в общи линии е лев, лев и 20 на килограм тегло на шасито. Говоря за горещо поцинковане.

          Резултатите от обработката на шаситата на военна рампа би се видяла след 2 зими. Ама до такива отзиви така и не се стигна.

          Лично за мен вариантите са 2:
          1. Без сваляне, обработка на всички достъпни ръжди, грунд, боя и след изсъхване отвън и отвътре пръскане с "парафин" за кухини + повтаряне през година - две (на пръскането).
          2. Ако ще се сваля - всичко друго освен горещо поцинковане не си струва разправиите спрямо резултатите, понеже те (освен горещото поцинковане) няма да са драстично различи от тия по горната процедура.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Поцинковането в общи линии е лев, лев и 20 на килограм тегло на шасито. Говоря за горещо поцинковане.

            Резултатите от обработката на шаситата на военна рампа би се видяла след 2 зими. Ама до такива отзиви така и не се стигна.

            Лично за мен вариантите са 2:
            1. Без сваляне, обработка на всички достъпни ръжди, грунд, боя и след изсъхване отвън и отвътре пръскане с "парафин" за кухини + повтаряне през година - две (на пръскането).
            2. Ако ще се сваля - всичко друго освен горещо поцинковане не си струва разправиите спрямо резултатите, понеже те (освен горещото поцинковане) няма да са драстично различи от тия по горната процедура.
            Изцяло съм съгласен със Спарки, само едно уточнение, според мен - за т.1 е важно да е вакса, а не парафин. Значително по-трайна е.

            Коментар


            • #21
              От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

              Я раздуй за ваксата, да знам какво да търся.

              ПП: До тук най ми е допаднало това:
              http://professional.novol.pl/en/prod...ity-protection

              При пръскане е рядко като моторно масло, мирише повечко (и по-гадно), след изсъхване прилича на мек парафин (другите са по-меки), и е прозрачно-тъмнокафяво (другите обикновено са прозрачно-бели). Не може и да се прекали с дебел слой - стича се. С другите може да се нанесе значително по-дебел слой, който след изсъхване стои значително по-мек.

              Това важи само за варианта за пистолет. Това дето е на спрей си е като всички останали. Но то и не се води "Gravit".
              Последно редактирано от sparkybg; 11-10-18, 12:57.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                Ако решиш с четка- много хвалят цинковата боя ZINGA, използва се и за боядисване на плавателни съдове, в промишлеността и т.н, но е 50-ина лева литър.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                  Пробвал съм го (вярно, не върху шаси), и нещо не съм му фен. Може и събективно да е, ама това е положението.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                    Новола след като пръсках в шасито ми направи лошото впечатление че "парафина" се беше стекал на дъното на едииня кръгъл профил в която пръсках, и по стените нямаше никой . Та не знам какво защитава.
                    Последно редактирано от vas33; 11-10-18, 13:27.
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Я раздуй за ваксата, да знам какво да търся.

                      ПП: До тук най ми е допаднало това:
                      http://professional.novol.pl/en/prod...ity-protection
                      ...".
                      На това, като му свалиш Technical Datasheet-а, в първото изречение пише, че е вакса
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                        Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
                        Новола след като пръсках в шасито ми направи лошото впечатление че "парафина" се беше стекал на дъното на едииня кръгъл профил в която пръсках, и по стените нямаше никой . Та не знам какво защитава.
                        Трябва да пръскаш с въртяща се пръскалка, за да мокри стените. И да, като е в повече се стича - по стените остава тънък слой. Ако искаш по-дебел - след 2-3 часа повтаряш.

                        Другите правят дебел, но мек слой, и след време пада на люспи, като юфка, както си е дебел и мек (всъщност до тогава обикновено е попил доста прашоляци).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          На това, като му свалиш Technical Datasheet-а, в първото изречение пише, че е вакса
                          То на повечето пише. Wax на английски не е точно в смисъла, който влагаме на бълкарски или поне така си мисля. Парафина също се брои "wax" например.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Paraffin_wax

                          Аз затова си поисках линкче - да видя конкретен продукт с какво се различава от другите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Трябва да пръскаш с въртяща се пръскалка, за да мокри стените. И да, като е в повече се стича - по стените остава тънък слой. Ако искаш по-дебел - след 2-3 часа повтаряш.

                            Другите правят дебел, но мек слой, и след време пада на люспи, като юфка, както си е дебел и мек (всъщност до тогава обикновено е попил доста прашоляци).
                            Може ли линк на тази "въртяща се пръскалка" на лични, че да не се сметне за реклама

                            Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                              Маркуч, обикновено силиконов, отпред завършващ с месингов макрайник от 2 части, като предната с дупките от пръскането се върти. Нищо специално. Например спрея на CarSyatem e с такава пръскалка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Майстор/сервиз в София за почистване и обработка на ръжда отдолу по рамата?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Я раздуй за ваксата, да знам какво да търся...
                                Съжалявам за късния отговор. Преди години попаднах на обстоен материал в американския форум на тойота. В техния север, тези покрития са от съществено значение за да остане нещо по колата отдолу. Имаше и химически анализи и тезата бе, че ваксите са по-устойчиви на химиите от парафина. Ако остане време, ще потърся.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X