Обява

Свий
Няма добавени обяви.

UNIMOG за земеделски дейности

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: UNIMOG за земеделски дейности

    "Turbozmej" като собственик на унимогове може ли да питам няколко технически въпроса:

    - има ли ръчна газ?
    - колко бавна му е най-бавната скорост (защото за шредера понякога ми трябва много бавна скорост на високи обороти, като на единя трактор са ми 2300 а на другия 2700 оборота)
    - предния и задния силоотводен вал всеки отделно ли се включва и на какви обороти работи?
    - конете на унимога същите ри са като на трактора, т. е. с унимог 170 коня мога ли да върша същата ралота като трактор 170 коня?

    мерси предварително.

    Попринцип и бюджета ми е до 100 000 лв или по-точно ще продам единя дойц 260 коня и ще добавя малко пари и ще взема унимог. Ясно е че 120 000 евро за унимог няма как да се дават поне за дейностите които аз извършвам. То и нов трактор 170 коня също струва над 100 000 евро, но и аз не съм привърженик на покупката на нови машини и нямам такъв досега.

    Коментар


    • #17
      От: UNIMOG за земеделски дейности

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      За моженето - сички сме наясно че може. Обаче веднага пък на мен ми стана интересно - каква е тая работа земеделска дето ще налага блокирането на 100 хилки ойро /даже евентуално по две/ за Унимог/зи, тук, в България!? За сено, люцерна, даже снегопочистване, разбрахме че не е сериозно...
      За сено надали, на люцерната за момента има пазар и са добри парите, които се изкарват. Аз имам 600 декара с люцерна и на места кося и по 6 пъти годишно а догодина мисля и на някои места поливна да я правя. С добра технология винаги си е рентабилно да се работи ако е добре обмислена инвестицията. Примерно тази година си взех ремарке, което събира балите и после само ги разтоварва на купчини. Струва 25 000 лева. Цганите ми взимат по 50 ст на бала да я товарят и разтоварват, когато видят че ще вали почват да искат по 70 ст и направо полудявах че завися от такива хора. Миналата година имах прибрани над 60 000 бали а тази бяха почти 70 000 бали. избих си ремаркето за по-малко от година и догодина тези пари са ми отгоре а и спестените нерви с хората от малцинствата са също много ценни.

      Коментар


      • #18
        От: UNIMOG за земеделски дейности

        Аз мога да споделя за техническата част, щото имахме доскоро клиент с десетина мога , снегорини на два от които им прикачат шредери и чистят банкетите... за бавни имат различни модели. Точно тия дет косяха не са кат масовите, у140 мисля бяха ( но може и да бъркам забравих вече) имат 4- ри предавки , половинки на тях, от там почваме с реверс на всичко това като напред може да избираш между бързи и бавни а назад само на бавни. Освен това има и още един понижава редактор с който нещата стават ( за мен лично) дори безмислено бавни . Мотора си е ом .... не мога ги запомня тия номера . 4- ри цилиндър а, турбо, 140 коня ... на тия им викахме малките... много се трошаха... другите бяха като стандартните... как да то кажа... 6так редови с турбо ... конете бяха повече но не много... тия бяха по опростени .... И естествено сериозни проблеми имах само с на единия спирачките... иначе на фона на малките два тия направо бяха железни . Направо си не се чупеха. За скоростите не помня много , но май имаха 4- ри щатни отново от там с шамар малък голям блок( бързи и бавни) реверс и още един редактор за бързи бавни. Това е което помня... Дано съм бил полезен...


        Пс Ръчна гас имат всички

        Пс2 силоотводния вал на всички беше само преден или двата заедно.пак ако не бъркам че мина много време...
        Последно редактирано от Николай Шишков; 20-09-18, 20:15.

        Коментар


        • #19
          От: UNIMOG за земеделски дейности

          Подозирам, че става въпрос за този - http://www.unimogfreunde.de/Technisc...U500/U400.html
          Води се Uimog 405, почва да се произвежда 2000г(брошурата от линка е за първите) и е в производство и в момента. За това време търпи развитие на мотори и въобще, като най-сериозните промени са от 2013г, тогава променят и означенията на различните модели. До тогава са - U20, U290, U300, U400, U500; а от 2013г: U216, U218, U318, U323, U423, U427, U430, U527, U530. Като повечето модели ги има и във варианти с по-дълго междуосие. 17 модела до края на 2014г, и от април 2013г, 7 модела от последната версия.
          Двигателите са от 150к.с до над 400к.с. Четири и шестцилиндрови редови, с разлики през годините според различните екологични норми, които покриват.
          Малко снимки и сайт с малко информация за моделите - https://mercedes-benz-publicarchive....172#toRelation
          Ръчна газ имат всички, електронна. Плюс темпомат. Постоянно 4х4 с блокируеми диференциали. 8 скорости напред, и 6 назад превключвани електропневматично, сух еднодисков съединител, дискови спирачки.
          Най-ниска скорост не знам, но тук в Германия редовно си ги ползват за почистване и поддържане около пътищата, което включва разни лапи с косачки, та дори и мият знаците един по един с въртящи се четки на някакви приставки.

          Не знам дали е за всички, но някои имат възможност за бързо и лесно преместване на органите за управление(табло с волана и педалите) и от дясната страна. Ползват го често, точно за работите около пътя.

          Виждал съм по нивите да ползват, но основно по-стари модели (може да им е скъп новия), а тоя новият, най често съм го виждал май с огромни сгъваеми пръскачки, явно там е един от плюсовете му.
          Срещат се и да теглят големи ремаркета, но предимно от по-старите и по-тежката серия(тия с ръбестите кабини 425/435/437.1/437.4).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: UNIMOG за земеделски дейности

            Отговорям по ред:
            1) имат си ръчна газ;
            2) единият е с убийственно бавни скорости - т.н. crawling gears. Охлювски - не съм ги засичал, но по-малко от m/min. Другият е с overdrive и бяга повече, но няма охлювските скорости;
            3) предният и задният PTO се вкл. по отделно - на 540/1000 rpm
            4) единият е с 170 кс а другият 250 кс. Но има някакви китове които вдигат мощността с по 30-40 кс.
            5) за 10 години откакто ги имам научих много неща и влязах в тайни Unimog братства в Европа. Като узреете за идеята, се обадете, за да Ви помогна с неустоими оферти.

            Т
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #21
              От: UNIMOG за земеделски дейности

              Имаме един поизгорял .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: UNIMOG за земеделски дейности

                Първоначално публикуван от maxaffey Преглед на мнение
                За сено надали, на люцерната за момента има пазар и са добри парите, които се изкарват. Аз имам 600 декара с люцерна и на места кося и по 6 пъти годишно а догодина мисля и на някои места поливна да я правя. С добра технология винаги си е рентабилно да се работи ако е добре обмислена инвестицията. Примерно тази година си взех ремарке, което събира балите и после само ги разтоварва на купчини. Струва 25 000 лева. Цганите ми взимат по 50 ст на бала да я товарят и разтоварват, когато видят че ще вали почват да искат по 70 ст и направо полудявах че завися от такива хора. Миналата година имах прибрани над 60 000 бали а тази бяха почти 70 000 бали. избих си ремаркето за по-малко от година и догодина тези пари са ми отгоре а и спестените нерви с хората от малцинствата са също много ценни.
                Ами чудесно! Работиш за техниката. Догодина пазарът ще иска бали с друга плътност или други размери и ти минаваш на друга машина... Между другото, китайците още преди пет години взимаха люцерна от тука, сега пак ли те играят на пазара или гърците?
                И пак не схващам, с какво прословутият Унимог ще превъзхожда един нормален трактор с предни хидравлика и ВОМ и транспортна скорост около 50 км...? Да де, освен със супер бавни и супер бързите скорости, явно там е голямата атракция. Останалото е маркетинг.
                Само за сведение - това ремарке дето сега струва 25000 лева. В началото на 80-те на миналия век имаше точно такива български самотоварещи ремаркета, марка ГУР или МУР или нещо такова, само че се обслужваха от оператор а не от тракториста на Беларуса или ЮМЗ-то отпред /едно лято на село щях да работя на такова, но бях на 15 и не ме пуснаха председателите/. Купчината бали под формата на паралелепипед се стоварваше накрая на блока, оттам го вземаше ЗиЛ самосвал с демонтиран леген и монтиран кош за бали - също с функция самотоварене и саморазтоварване - и караше на сеновала. После, като навлязоха масово Фортшрит балопресите тази технология постепенно отпадна, а пък след Клас Роланд - съвсем се забрави. И преди десетина години някой пак откри топлата вода, хаха, само че цифрите вече са други.

                Коментар


                • #23
                  От: UNIMOG за земеделски дейности

                  Сред предимствата е и че унимогът излиза почти наполовина по-евтино откъм гориво.


                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  Ако си ставаше, всички щяха да работят на полето с Унимози и фирмите за трактори до сега да бяха фалирали!
                  Някои модели селскостопански унимог се водят "трактор" в Ирландия, за данъчни цели. Това че са по-малко разпространени е просто въпрос на пазар, все пак тракторите владеят този сектор от сто години. Унимози се ползват за специфични дейности, примерно за пръскане. За оран не съм виждал.

                  Коментар


                  • #24
                    От: UNIMOG за земеделски дейности

                    Сега оран с Унимози има, ама е екзотика, както и в пръскането с хеликоптер, колко от вас пръскат с хеликоптер пилотиран от Еропейския шампион по въздушна акробатика с хели, ами не всеки ама има места където САМО той може да пръска бързо и ефективно, същото е и с Моговете, казах, че има парцели където не може прав да слезеш нито да се качиш и там само Мог или има едни мини тракторчета само те могат.

                    А и то не е само оран, ами и прибиране и т.н.

                    Ако нуждата не го налага орете си с трактори и си пръскайте с трактори, ако сте в джендеми където е наклон и/или блата вземайте Унимози.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: UNIMOG за земеделски дейности

                      Аз не виждам какъв е проблемът с тракторите. Повечето нови вдигат 50км/ч, когато асфалтът е добър, времето за придвижване е минимално. Ако ще се обработват ниви на 60-70км, то по-добре е тракторите да се пренасят с платформа с камион и пак ще е по-изгодно.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #26
                        От: UNIMOG за земеделски дейности

                        Ето линка който търсих: https://www.youtube.com/watch?v=xiGAIkPDQ-4

                        Тук ще видите истинските им възможности!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: UNIMOG за земеделски дейности

                          Готини са. По клиповете ги ползват и за маневрени локомотиви. Щом ти харесва - зимай го.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X