Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

    Привет колеги, вчера ми монтираха от Булсата като втори приемник на фюжън, чисто нов, днес се прибирам и гледам на приемника не свети никаква индикация, имам съмнения дали не е изгорял адаптора му който е със следните характеристики:

    Input 100-240v

    50/60Hz 0.3A Max

    output 5V 1.5A

    Това ми е мултицета:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-1.jpg
Прегледи:2
Размер:461.4 КБ
ID:6149820

    На каква позиция да завъртя врътката за да разбера дали адаптора е изгорял?

  • #2
    От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

    На V , но на адаптора не пише ли 5 V DC , или 5 V AC ? Трябва да преместиш и червената сонда на десния вход , където пише VOHz ! Ако пише 5V DC включваш на V с чертичката и точките под V - то ( би трябвало да си пише на дисплея DC както го пише сега вляво на дисплея ) , а ако пише 5 V AC го включваш на V с вълничката отдолу ( на дисплея трябва да излезе AC ) . Taka , ще премериш напрежението на изхода на адаптера . Но да не забравиш да преместиш червената сонда !!
    Да няма ключе някъде отзад на приемника ? И в контакта има ли напрежение ?

    Коментар


    • #3
      От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

      2 позиции наляво от OFF , червената сонда в крайното дясно гнездо , очаквано показание 5 волта ако е в ред адаптора.
      Ама честно да ти кажа , не ръчкай , където не разбираш , обикновено боли.
      В контакта пък въобще не бъркай...
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #4
        От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

        Черната я слагаш на COM, червената я вадиш от 10A, и я мушиш в V, Hz(крайно дясно). След това въртиш избирача на V(прав ток, знака е като равно). Слагаш сондите в буксата и гледаш какво изписва. Трябва да покаже над 5V(обикновено с малко отгоре над това дето пише).
        Успех!!!

        Коментар


        • #5
          От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

          От OFF горе на 12 часа, два пъти на ляво (обратно на часовниковата стрелка) на символ V с права непрекъсната и под нея с права прекъсната, режим на волтметър - постоянно напрежение.

          Сондите - едната правилно на COM, но другата я включваш най-дясно където е и означението V (напрежение).

          После двете сонди на двата полюса на накрайника, трябва да ти покаже 5 V.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Direct-current.gif
Прегледи:1
Размер:568 Байта
ID:5798101
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:00342.png
Прегледи:1
Размер:12.8 КБ
ID:5798102

          PS: Едновременно сме писали

          Коментар


          • #6
            От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            ...

            Това ми е мултицета....
            Павка , не се бъзикаш нали ?!?!
            аз дето се ровя по цял ден във всякакви машинарии , и мои и чужди , не смея да си купя такъв.
            То при мен са консуматив де - къде забравен на калника , къде ритнат от колеги...
            Май си правиш ластик с нас!

            Коментар


            • #7
              От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

              Благодаря ви колеги за бързата реакция, току що измерих и ето какво ми показа:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:335.1 КБ
ID:5798105

              Понеже не показва 5V, тези 4 които ми показва значи ли че е изгорял адаптора или?

              Другия признак да е изгорял е че адаптора беше студен като е бил включен в контакта, а обикновено са леко топли адапторите...?
              Последно редактирано от Еделвайс; 17-09-18, 21:41. Причина: Пояснение

              Коментар


              • #8
                От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                Само не знам онова Н в черното квадратче над цифрите дали не е HOLD кога се е появило .Иначе ,ако е 5 DC означава , че не работи , а защо и дали е изгорял - след проверка на кабели , букси , та дори и вътре .

                Коментар


                • #9
                  От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                  Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  Само не знам онова Н в черното квадратче над цифрите дали не е HOLD кога се е появило .Иначе ,ако е 5 DC означава , че не работи , а защо и дали е изгорял - след проверка на кабели , букси , та дори и вътре .
                  Това H е HOLD, натиснах го за да направя снимката с показанията, значи адаптора е заминал, странно чисто нов е от вчера, ще ходя до офис на Була да ми го тестват с друг адаптор и да ми го сменят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                    Щом е в гаранция най добре всичко и приемника , и адаптора в кашона , и при тях . Губене на време , но какво да се прави .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                      На по-старите приемници на БСК адапторите нямаха изправител вътре и изкарваха променливо на изхода си. А ако мериш променливо напрежение с мултицета сложен на постоянно ще ти покаже нула, или почти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Другия признак да е изгорял е че адаптора беше студен като е бил включен в контакта, а обикновено са леко топли адапторите...?
                        На фюжъна си изкарват прав ток. Адаптера е "изгорял" най вероятно заради фабричен дефект. Иначе топлят само тези "старовремските" с истински трансформатор вътре. Сега всичко е на инверторни схеми и за да загрее трябва да го натовариш с консумация. В режим на готовност не консумират и не отдават (като топлина) почти нищо.
                        А това което си измерил не са 4V а 4 mV или 4/1000 от волта.

                        п.с. И на мен ми изгоря но изкара няколко месеца. В булсата ми дадоха ново без много въпроси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                          Ходих до офис на Була, дадоха ми нов адаптор и засега си работи, тези адаптери са с много дефекти, лелката като ми даде новия, видях голямо чекмедже натъпкано с адаптори

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                            Булсата, като всичката останала свинщина. Не ми се говори колко са ми създавали нерви и те. А относно адапторите, върхът са 24 волтовите на SD приемниците им.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да измеря с мултицет дали е изгорял един адаптор на Фюжън

                              Махни холда

                              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X