Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Образование в България - ! 1 клас

    Здравейте ,

    Реших да споделя нещо което ми направи впечатление днес , първия учебен ден .

    Щерката днес и беше сефтето в родното школо. Като се прибра вкъщи с пълната раница с учебници , естествено им хвърлих един поглед.
    Нещото което веднага ми се наби на очи , беше КАША !

    Да , във всички учебници такава бъркотия от картинки , схеми и текстове , че и свръх интелигентен да си , трудно ще разбереш кое за какво е !
    Е може и аз да съм тъп , знам ли и така да ми се вижда . Но все пак имам база за сравнение . Голямото ми дете започна училище във Финландия и там материала беше поднесен на децата по-съвсем друг , много ама много по-разбираем начин.

    Как ще се оправят тези деца и даскалите им , идея си нямам !
    И после много неграмотни сме били , ненамси КО ?
    Ами нормално....кЪв е тоз МОН и кви са тез дет раОтят там идея си нямам !?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: Образование в България - ! 1 клас

    Добре дошъл в джаза. Не се притеснявай, в следващите класове ще е още по-зле. Моите сега ще са в пети клас. Отдавна се отказах да им помагам. Имат си майка за целта.
    Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Голямото ми дете започна училище във Финландия и там материала беше поднесен на децата по-съвсем друг , много ама много по-разбираем начин.
      Нормално. Нали ние българите сме мноУ ентеУегентни, па они са проЗти. Е, па проЗти са и дЕцата им, затуй еУементарно им се поднасят нещата, зер-белким-чунким-санким нещо приФанат у школОто.
      И друго има. Тама у капеталистическото умни ора им не требат. Затова само минимума се поднася на подраствУващите! И ги спецЯлизират от ранна деЦка възраС за бачкери. Тесно пролифи... таквоз, де... тесно проФелиране, дет се казва! Не им требват кОлтурни хора сАс широк светоглед. Не-не! Широката обща кОлтура води до неудобни вАпроси и накраЙ - до революциЙ!
      Казах!
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Образование в България - ! 1 клас

        Не се шашкайте, стягайте се да изкарвате паре и да си поседнете на дъто. Това е, ако искаш. Не е от скоро.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Образование в България - ! 1 клас

          Значи да не се притеснявам , че повредата е в моя телевизор .
          Т.е. да се подготвя , че положението вместо да се влошава ще става трагично....ясно .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Образование в България - ! 1 клас

            Ами виж сега, би трябвало целта на МОН е да оптимизира учебният процес и резултатите да са по-добри. В реалността обаче, на никой не му се занимава, целта е просто да се имитира дейност, да се издават учебници, да се правят промени в учебните програми и процеси обаче всичко се извършва хаотично само с цел имитация на дейност и усвояване на средства. С други думи ситуацията при МОН не е по различна от ситуацията на другите министерства и ведомства.

            Коментар


            • #7
              От: Образование в България - ! 1 клас

              https://chitanka.info/text/34076/2#textstart

              Коментар


              • #8
                От: Образование в България - ! 1 клас

                ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550609_421057764619211_970088724_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5798106
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Образование в България - ! 1 клас

                  Да сравняваш началното и средното образование в България и във Финландия просто няма интрига, то е нещо като уговорен мач.

                  По външно оценими резултати от тази дейност Финландия е номер 1 или 2 в света (не помня те ли бяха или Корея, ама не гагичовата Корея). България ... нека да кажем че сме доста в средата на класирането. В света.

                  Върху това се наслагва и един друг ефект - нормално е в днешно време родителите да не разбират учебниците на децата си. И във Финландия е донякъде така. Донякъде, защото е нормално финландският учебник да е с друго качество.

                  Иначе към всеки учебник (теоретично!) върви методическо ръководство, което е дебело колкото самия учебник, и/или семинарни занятия които учителите да посещават, за да се научат да работят с учебника. Нормално е редовият гражданин да не разбира само половината от текста.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Образование в България - ! 1 клас

                    Свиквай, аз на големия син миналата година във втори клас изпитвах затруднения да разбера някоя задача и какво е имал предвид автора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Образование в България - ! 1 клас

                      Явно ще трябва да свиквам . Може би е нормално на фона на всичко случващо се в родината ни , но все пак....
                      Когато аз бях 1 клас ( преди 30 години ) до колкото си спомням , учебниците ни бяха простички , всичко беше поднесено семпло според мен.
                      Макар и да съм върл противник на системата от преди 89 год. като цяло , не мога да си изкривя душата и да не призная , че имахме хубаво и качествено образование.
                      Другото доказателство за това , личната ми оценка какво знаем и умеем , аз , наборите ми и по-големите от мен .
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Другото доказателство за това , личната ми оценка какво знаем и умеем , аз , наборите ми и по-големите от мен .
                        Личната оценка може да бъде доказателство само за високо самочувствие. Не се притеснявай - след няколко години ще установиш колко по-високо е самочувствието на детето ти.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Образование в България - ! 1 клас

                          Амиии... То вчера май аз бях доста по-объркан от дъщеря ми .... ))))
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Образование в България - ! 1 клас

                            [QUOTE=cnc82;3367648]Явно ще трябва да свиквам . Може би е нормално на фона на всичко случващо се в родината ни , но все пак....
                            Когато аз бях 1 клас ( преди 30 години ) до колкото си спомням , учебниците ни бяха простички , всичко беше поднесено семпло според мен.


                            Хихихи, (преди 50 години ), когато и аз в първи клас, учебниците ни бяха простички , всичко беше поднесено семпло според мен ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                              ...
                              Макар и да съм върл противник на системата от преди 89 год. като цяло , не мога да си изкривя душата и да не призная , че имахме хубаво и качествено образование.
                              Другото доказателство за това , личната ми оценка какво знаем и умеем , аз , наборите ми и по-големите от мен ....
                              В една подобна и затворена тема съм писал:

                              " ...иначе "потенциалът" ( казано по модерно му Ай Кю ) на българските деца е почти еднакъв и преди и след "вододелната " дата ( международни олимпиади печелеха и тогава и сега) ...."

                              И още нещо : единствената причина да има слаби ученици е че (слабите) ги мързи да учат .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X