Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ... единствената причина да има слаби ученици е че (слабите) ги мързи да учат .
    Чак единствената не е.

    Но често е решаваща.

    Коментар


    • #17
      От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Чак единствената не е.

      Но често е решаваща.
      Всъщност има още една причина : природна тъпотия . Но процентно тя е достатъчно малка ,така че за статистически цели спокойно може да бъде изключена. Заедно с другата крайност , разбира се .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Образование в България - ! 1 клас

        Нека да кажем, че съм виждал впечатляващо калпави учители.

        Коментар


        • #19
          От: Образование в България - ! 1 клас

          Не е до мързел. Не може всичко да ти е интересно и от учителя зависи да ти привлече вниманието.
          Ако се учи по задължение, влиза през едното ухо, изкарва колкото да мине контролното и после излиза през другото.


          Качеството на образованието през соца го видяхме нагледно в темата за двойното амбриране. Ташацинарояци.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Образование в България - ! 1 клас

            Последният път когато аз отворих детски учебник останах изумен. Не е нормално просто да се пише на академичен език. Някои думи се зачудих какво точно означават та ги проверявах, а чрез тях се очаква децата да разберат понятието, което им се обяснява. Независимо, че учебника е с високо качество, когато това качество не може да е предаде на достъпен език, той се превръща само в купчина безполезна хартия. А междудругото всички чужденци, които дойдат да учат тук са впечатлени от качеството на образователната система. Последно даваха по телевизята за някакви австралийци. Детето се хвалеше колко много е научило за света, хем на чужд език и по-трудно. За разлика от роднатам у страна, където им преподават само избрани неща и напрактика се изграждат като хора, които не знаят нищо. Лошото у нас е, че просто не се учи и въпреки системата, която е явно добра излизат неграмотници и нищо не знаещи.

            Коментар


            • #21
              От: Образование в България - ! 1 клас

              Боби, няма как системата да е добра и да излизат неграмотни
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Образование в България - ! 1 клас

                Идеята на тая система не е да научи децата на нещо по-полезно от умения на служител на ниско ниво без управленски функции. Малко колелце в гигантската машина. За какво образование говорим, след като сте забравили над 90 % от материала. Без майтап, освен простата аритметика и някои основни природни закони - всичко се изпарява, защото не се ползва.
                За сметка на това най-необходимите за живота неща не се учат по чиновете.
                Авторът много гадно изброява, че всичко около системата не работи като за хора. Не бях се замислял. Образованието прави всички тия неща приемливи, дава школовка на примирение, набивана методично цели 12 години, всеки работен ден.
                Глобалната икономика не предлага решение, което да задоволи нуждата на хората от значима работа, жилища на достъпни цени, смислено образование, адекватни медицински грижи, чиста околна среда, честно и отговорно управление, социално и културно обновление или дори просто справедливост.
                https://chitanka.info/text/34076/4#textstart

                Коментар


                • #23
                  От: Образование в България - ! 1 клас

                  Образованието в България си е много добро. Частното. Засега. Държавното не е образование.
                  Двукратно тествано лично мнение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Образование в България - ! 1 клас

                    Показателни за разбирането на материала "Образование в България - ! 1,2,3... клас" са входящите нива. Ако ги оставиш на самотек и разчиташ на системата и класния не е достатъчно, това се отнася и за Там. Понеже ми е прясно в 5 клас е шок. Толкова много нова информация, а ангажиментите на децата стават повече(спорт, доп.език) и е нужен Баланс-против изкривявания! Проблем е и отношението на учителите(помежду им), поради техни си междуособици(госпожата доработва в частна занималня, а тази от държавната е съответно с 5 гарджета по-малко...) Не на последно място паралелките. Директорът до скоро гласеше йерархически, "А" паралелка: директори, представители на властите; "Б" паралелка: общински слуги, бизнес потребители; "В"др. категория елит и т.н. прослойки, което не е гаранция, че нивото на децата ще е като това на родителите...Но е презумпция и всеки търси по-доброто.
                    Малкото е в трети клас, днес му носих габолчето и си тежи десетина кг. Нямам нищо против Интерактивно преподаване и учене в съвременното училище" а положителното, че училището ни участва в програмата.
                    Последно редактирано от smng0303; 18-09-18, 10:38.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Здравейте ,

                      Реших да споделя нещо което ми направи впечатление днес , първия учебен ден .

                      Щерката днес и беше сефтето в родното школо. Като се прибра вкъщи с пълната раница с учебници , естествено им хвърлих един поглед.
                      Нещото което веднага ми се наби на очи , беше КАША !

                      Да , във всички учебници такава бъркотия от картинки , схеми и текстове , че и свръх интелигентен да си , трудно ще разбереш кое за какво е !
                      Е може и аз да съм тъп , знам ли и така да ми се вижда . Но все пак имам база за сравнение . Голямото ми дете започна училище във Финландия и там материала беше поднесен на децата по-съвсем друг , много ама много по-разбираем начин.

                      Как ще се оправят тези деца и даскалите им , идея си нямам !
                      И после много неграмотни сме били , ненамси КО ?
                      Ами нормално....кЪв е тоз МОН и кви са тез дет раОтят там идея си нямам !?
                      Това го констатирам всеки септември. Вярно трябва да свикваш.
                      През годините наблюдавам следното: кашата е до къмто 7-ми клас. Различни учебници по един предмет/някои са разбираеми,други не/.С малката щерка учихме скоро математиката заедно по учебник различен от техният , за да разбере.
                      После , при по-добро ниво на средното училище нещата се канализират, щото децата сами се ориентират.
                      Нивото на учителите до 7-ми клас просто не ми се коментира . Само ще кажа, че доста са за освидетелстване.
                      А иначе, не се впечатлявай чак толкова от сравнения с други държави. Голямата започна висше в Холандия. В потока са от цял свят.
                      Като ги подпукаха с проектите, се оказва че българчетата не се пулят да сричат от таблетите, говорят свободно пред аудитория.За разлика от другите, дето се прехласвате по тяхното образование.
                      Става въпрос за българчета, учили в държавни, квартални училища, обикновени СОУ, до 7-ми клас ,в София ако има значение.И после в що-годе добри средни училища.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Образование в България - ! 1 клас

                        Не само в БГ държавното образование е далеч от прекрасно, щерката започна училище на 4 години и половина, сега е 6ти клас и ходим на уроци щото има такива дупки в граматиката, че е тъжно. И не само в граматиката, 1ви клас май беше, годишния репорт визираше, че е под минимума по всички предмети, а не е глупаво дете, просто подхода и целите на системата НЕ са насочени към най-доброто са децата... ама не ми се влиза в полемики.

                        Класната и призна след като я притиснах, че системата НЕ може да подготви дори и на 50-60% децата които искат да кандидатстват за гимназии, масово децата почват уроци по няколко часа седмично две години преди изпита за гимназия, инак шансовете са под-нулеви.

                        Хубавото тук е, че научиха детето на много навици, които смятам за полезни, затегнаха дисциплината и т.н. подхода е друг не като едно време у нас, обаче не смея да твърда къде е по-зле и къде е прекрасно, много е различно преди и сега, в БГ и на Запад и малко ще сравняваме сливи с домати.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Образование в България - ! 1 клас

                          Като каза таблети... дори най-евтиния на цена на 2 учебника (без тетрадките) може да запомни и визуализира цялото учебно съдържание. Ще ли доживеем някога образователната мафия да отпусне хватката с печатниците и 10 килограмовите раници...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ...Не е до мързел....
                            Ако човек има желание - ще се научи . Ако го мързи- и с фунията да му наливаш , все тая .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Ако човек има желание - ще се научи . Ако го мързи- и с фунията да му наливаш , все тая .
                              За едно и също говорим. Училището не е за да ти изсипе някакво количество сухи знания в главата. А да ти събуди интереса към знание.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Образование в България - ! 1 клас

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                За едно и също говорим. Училището не е за да ти изсипе някакво количество сухи знания в главата. А да ти събуди интереса към знание.
                                ...мдааа , особено ако учителката е без гащи .

                                ПС.
                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                ....Качеството на образованието през соца го видяхме нагледно в темата за двойното амбриране. Ташацинарояци....
                                В този форум сме се нагледали както на двойно амбриране , така и на въртящи моменти , мощности , флуиди , диаграми и каквото още се сетиш . При това - резултат и на соцобразованието и постсоциалистическото такова .
                                ...еми рояците от ташаци се сипят и в двата случая .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X