Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Оригиналът - на стр.12 от този учебник. Не, че е по-смислен, но поне претендира за "народно творчество":

    "Оздолу иду шарени колца" sive "Oтдолу иде джип Мицубиши"
    припявка от Монтанско

    "Оздолу иду шарени колца.
    Па кой ли беше у колата?
    -Райна си беше у колата.
    ....
    Напомнят ми на мечкадарски песни ))

    Отдолу иде черен чичо Гьорги,
    Черен чичо Гьорги, с куцото магаре...




    Е, щеркята ще бъде запозната с аналогията по някое време преди пубертета със сигурност... ))) Кой ли би се сумлявал ))
    Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 17:07.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Даването на пари не дава гаранция. Недаването на пари гарантира ниското качество.
      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Вярвам , че щом го твърдиш - от твоята камбанария това е така . Което не го прави (твърдението ти ) вярно в общия случай.

      ПС.
      Между другото , конкретно по повод на частните учители : според мен става въпрос по- скоро за родителски амбиции , стигащи до истерия понякога .
      ... та в това отношение манталитета на българина не се е променил кой знае колко .
      Май точно в общия е вярно, щото ако на времето училището и семейството е можело и да са достатъчни, днес нямат шанс. Освен ако са платени.
      Вярно, в това отношение българинът не се е променил много, продължава да иска даже от децата си без да дава, (дори да има акъл и време). Та затова си мисли, че с парата напред и ...
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Образование в България - ! 1 клас

        Цъ. Ама има и объективни фактори...

        Все пак - дъщеря ми е в държавно. Племеника - (на сестра ми) - в часНо... Емиииии... Освен съобразяването със служебната ангажираност на родителите ... Май май особено (1 vs 3 клас) предимство не виждам.. Че и нЕкой чаСни били злетаци пълни, чувАл съм.....

        Да, за после ще трябва доста да се скъсам.... ))) но хей, )) даживей Терзиев...
        Колко ли мога да печеля, ако (миналият петък за консулт. по граждански).... За половин час работа +400 кинта. Пък Гагич на чистачките завижда... Ам санитарка при мен? В лайната? ))

        Мхм, само дето някак не ми се получава всеки половин час всеки ден във всеки месец... ))))
        Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 17:28.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Образование в България - ! 1 клас

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Май точно в общия е вярно, щото ако на времето училището и семейството е можело и да са достатъчни, днес нямат шанс. Освен ако са платени.
          Само да уточним "на времето" = Татов Златен Век, налЕ?
          "Платено семейство" = ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Образование в България - ! 1 клас

            Уточнявам-да,тзв. И не ръчкай натам сега.
            Ако имаш пари за платено училище и за платено семейство (що пък не даскали), може пак нещо да се опита.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Образование в България - ! 1 клас

              Ам, според на Терзиев калкулацията за чистачката доходът ми се получава над 130 000 / мес... ))) а чо, нисъм ли пиччч... )))

              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
              ...само дето някак не ми се получава всеки половин час всеки ден във всеки месец... ))))
              Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 17:50.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                Ам, според на Терзиев калкулацията за чистачката доходът ми се получава над 130 000 / мес... ))) а чо, нисъм ли пиччч... )))
                Последно какво, да сменям ли дрогата? 1 страница птеродактили и какво още беше. Ми над 4 бона си цъкат, на месечна база. ИМХО!
                Тоя де учил виШа математика и после докторант в БАН - не може да върже и 600 заплата, от по-малко започват. Тая математика ми очерни младините, и ако бях запомнил каквото ми наляха? Мчи то за 600 лева наем трудно се намира читав двустаен в читав квартал на София. Останалото на фотосинтеза, ама като гледам градина в момента - не стига само слънце, иска и вода и препарати. Заплата на учен в БГ не стига и за 1 оранжерия домати, камо ли за семеен с деца...
                Учи мама, да не работиш! Много била смислена гърчотията с тригонометричните уравнения, и трагичното, себичното, лиричното... на поредния лунатик!
                Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-09-18, 17:57.

                Коментар


                • От: Образование в България - ! 1 клас

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Последно какво, да сменям ли дрогата? 1 страница птеродактили и какво още беше. Ми над 4 бона си цъкат, на месечна база. ИМХО!
                  Тоя де учил виШа математика не може да върже и 600 заплата, от по-малко започват.
                  Моят изпит по виШа математика у ВУЗ-о го вързах с тромба въобще без да отварям учебник или да ходя на лекциЙ, камо ли пък пищови да пиша... Само въз основа на 4-творката от гимназията... ))))

                  Първоначално публикуван от рассказы из ДНР

                  Мимо пробегала малышня...

                  показала пример 3,8(x-0,2)=2,28 и ответ 0,4.
                  Будучи уже абсолютным зомби с пудовыми мешками под глазами, перерешил и объяснил, где ошибка.

                  Глядя вслед счастливому ребенку, сказал "Коваксу" - "Придёт время, и мальчик узнает, что такое "Зелёный Сканави"!"
                  "О! - коварно улыбнулся "Ковакс" - "Зелёный Сканави"!"


                  И демонически захохотал....

                  Ох, аз знам за какво става въпрос... и синьото, и зеленото... )))
                  Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 18:04.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Образование в България - ! 1 клас

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    Моят изпит по виша математика го вързах с тромба въобще без да отварям учебник или да ходя на лекции, камо ли пък пищови да пиша... Само въз основа на 4-творката от гимназията... ))))
                    То икономистите и те учат виШа математика, ама нямаше и 1/20 от нашия гърч. Тъй както пишеш "моя изпит" - при нас бяха 2 анализа, ЛААГ, статистика и още 2-3 математически дивотии. Физики и електротехники отделно, и някаква теория на управление, и електромагнитни у-ва... само формули, и дори не знаеш за какво!
                    Твоя изпит, хаха!

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      То икономистите и те учат виШа математика, ама нямаше и 1/20 от нашия гърч. Тъй както пишеш "моя изпит" - при нас бяха 2 анализа, ЛААГ, статистика и още 2-3 математически дивотии. Физики и електротехники отделно, и някаква теория на управление, и електромагнитни у-ва... само формули, и дори не знаеш за какво!
                      Твоя изпит, хаха!

                      Именно. Моят изпит.

                      Кварталният ти аптекар също като мен е държал изпит по виШа математика и поне зачот по теории на вероятностите... ))))))
                      Питай ко не вярваш.... ЛААГ? - ще те изненадам, но виждал съм го т'ва. ))) за разлика от всичките си колеги с които съм говорил ))))
                      За разлика от него аз разбирам някои от изотермите, камари от квантовите уравнения, та чак до ссп и слейтъровите бълнувания за супер пупер кампютри.... )))

                      Ти сериозно ли? а ти имаш ли дори 1/10 от моят гърч по купчинки от други дисциплини? )))))))))) Как си с аналитичната химия, а? Около нуля? Ахахаха.
                      Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 18:19.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Напомнят ми на мечкадарски песни ))

                        Отдолу иде черен чичо Гьорги,
                        Черен чичо Гьорги, с куцото магаре...
                        Важното е, че се пуска фейк, дъвкан и разконспириран преди 14 години. С надеждата, че публиката не го е забелязала или пък вече го е забравила. Посланието е, както винаги:
                        Много ни отне демокраСТията! Много!
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Последно какво, да сменям ли дрогата? 1 страница птеродактили и какво още беше. Ми над 4 бона си цъкат, на месечна база. ИМХО!
                          Тоя де учил виШа математика и после докторант в БАН - не може да върже и 600 заплата, от по-малко започват. Тая математика ми очерни младините, и ако бях запомнил каквото ми наляха? Мчи то за 600 лева наем трудно се намира читав двустаен в читав квартал на София. Останалото на фотосинтеза, ама като гледам градина в момента - не стига само слънце, иска и вода и препарати. Заплата на учен в БГ не стига и за 1 оранжерия домати, камо ли за семеен с деца...
                          Учи мама, да не работиш! Много била смислена гърчотията с тригонометричните уравнения, и трагичното, себичното, лиричното... на поредния лунатик!
                          Дрогата вече пусках... )) на времето един тип беше спасил Варна от бяла мечка... в асансьора... ))
                          Дългата и скучна версия: открил, идиотът му с идиот, забавните странични от Паркизана на баба си.... ) И напаркизанен до козирката, в асансьора, попада на съседката с бяло кожено палто.... ))) хубаво, че само с мариз от тейко си се размина )))) Птеродактилите са за аматьори )))

                          Меджу другото лично аз съм... виждал? Адолф Шикългрубер прав на задната седалка и с изпъната ръчичка у кюбелваген по завоите от рибката към созопол някъде към 98-99-та? .... ))) Емммм.... Без да е особено достоверно това. )) Имам доста... жив? спомен от такова ... хммм... събитие? ))))
                          Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 18:49.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Хубаво е, че Ванката се учи да копае градината... Ако критериите му за излишни знания, бяха възприети "овреме", то вероятно и без друго нямаше да има много алтернативи като основно занимание . Това в световен мащаб.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Хубаво е, че Ванката се учи да копае градината... Ако критериите му за излишни знания, бяха възприети "овреме", то вероятно и без друго нямаше да има много алтернативи като основно занимание . Това в световен мащаб.
                              Цъ. Тия 5 години можеха да ми ги уплътнят с къде по-прекрасни книги по бази данни, ООП, IT архитектура и т.н. империалистически понятия... Ама не, бичи там частни диференциални уравнения, единични и многомерни интеграли, екстремуми и тригонометрия! Сега да ме убиеш - не мога да реша елеметарна производна, учи се още в средното.
                              Градинката е доста по-сложно занимание, отколкото си представя градско чадо като тебе. Таман ей-сега се връщам оттам, подсещаш ме да запиша кога и с какво съм пръскал.

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Именно. Моят изпит.

                              Кварталният ти аптекар също като мен е държал изпит по виШа математика и поне зачот по теории на вероятностите... ))))))
                              Питай ко не вярваш.... ЛААГ? - ще те изненадам, но виждал съм го т'ва. ))) за разлика от всичките си колеги с които съм говорил ))))
                              За разлика от него аз разбирам някои от изотермите, камари от квантовите уравнения, та чак до ссп и слейтъровите бълнувания за супер пупер кампютри.... )))

                              Ти сериозно ли? а ти имаш ли дори 1/10 от моят гърч по купчинки от други дисциплини? )))))))))) Как си с аналитичната химия, а? Около нуля? Ахахаха.
                              Нито купчинките ти ми трябват в живота, нито квантовите уравнения, нито анализа. ЛААГ и вероятностите бяха ОК, не са ми трябвали, но има реална вероятност. За останалото се ходи при математик.
                              Още по-тъпото беше, че почти не ни дадоха примери за какво се ползват тия диви интеграли и деференциали. Малко по физика имаше интеграли, и толкоз!

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Рибарят е "self-employed". Това е най-голямото благо на капитализЪма. Има си лодка, рибарски такъми и сам решава колко пъти и дали изобщо да влезне в морето да лови риба. При нас тази класа беше ликвидирана в зародиш след 10.11.1989 г. И училището не учи на "малък и семеен бизнес". А "на Запад" ги учат децата - как да си направиш бюджетче, как да планираш бизнес-начинанийце. Гледал съм учебници за начално училище - има уроци за "парѝ", как се пазарува, как продавачът връща рестото при плащане в брой, защо като му дадеш 10 евро за нещо, дето струва 1,50, той прави "countdown" - връща ти 50 цента, пък казва "две евро", прибавя още едно и вика "три" и така накрая казва "десет". Как се пазарува с карта, с чек...
                                Така, че приказките ти за мръсни цехчета, офисчета, кораб, който плюе мазут и хотелиер, който ще изгони рибаря от хижата му - това са визии на номенклатурчик, който се е родил със сребърната лъжица в устата и мястото му в елита е като свободните квадратчета в Менделеевата таблица за още неоткритите елементи. Приказки от антуража на #Кой Обикновените, но способни хора напускат тази страна, в нея ще останете накрая вие в затворените комплекси, барикадирани с оръжие и купища патрони (не беше ли ти деен участник в такава "препърска" тема?) и елитното частно образование, обкръжени от купища мангали.
                                Аре пак демагогия. Възможността да просперираш (а не временно да си надвиеш на масрафа) като самонает, да станеш милиардер, започвайки да продаваш ябълки и други приказки от 1001 нощ като светлото комунистическо бъдеще навремето. И тази класа изчезва със страшна скорост с развитието на икономиката, независимо от строя. Заедно с малкия и семеен бизнес. Има неща като данъци, осигуровки, патенти и т.н. (даже не почвам да описвам разходите по децата и болните родители), които осигуряват мотивация да ловиш повече от няколко рибки.
                                Горното официално се учи в което искаш англосакско, немско и т.н. училище.
                                На запад, а и в читавите частни училища в София ги учат на предприемачество. Което е малко по-друга бира от семеен малък бизнес. Казано на български - как да мърдаш парите на банката и да печелиш от това (като теглиш чертата - колкото заплата на банков служител). С надеждата да удариш шестица от тотото и някой пребогат да ти купи фирмичката, къде за да не му пречи, къде за да си спести усилието и времето да направи нещо, което вече си направил.
                                Мръсните цехчета са факт от живота в бедните райони на всяка една държава. България не е изключение. Мазутните ивици по бреговете също. Както и Ченгене скеле не е уникален български опит - има го от Щатите до Малайзия.
                                Благодаря, че ме причисляваш към богатата номенклатура. Щеше ми се да си прав в частта богат Вратата на апартамента ми е картонена - вътре просто няма нищо за крадене. Частното образование, както платената медицина отдавна не е признак на елитарност, а си е обикновена жизнена необходимост (и огромно перо от бюджета) за общо взето средната класа родители, които съставляват болшинството от клиентите на частните училища понастоящем. Децата на елита елементарно не са в България. В затворените комплекси също няма елит. Там са обикновено експати и близкото им обкръжение (докато награби достатъчно за да се изнесе на запад)
                                Иначе казано - изобще не си в час със сегашното положение на нещата с училището.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X