Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

    Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

    https://www.zerohedge.com/news/2018-...nly-smartphone

    After several humiliating months for Elon Musk and Tesla, the company may have just set a new standard for embarrassing itself when one of its Model 3 vehicles was allegedly stolen from the Mall of America by a 21-year-old, using only his smartphone.
    In what will likely come as a blow for confidence in Tesla's software security and deeply troubling set of circumstances for the folks at Tesla customer service, The Drive reported that the car was stolen after Tesla customer service, over the phone, reportedly "handed the thief the keys" by allowing him to add the car, by VIN number, to his Tesla account. The alleged thief then made it 1,000 miles before being caught.

    Once inside, the thief disabled the car's GPS tracking system and nearly got away scott-free. After stealing the vehicle, he was found days later in Waco, Texas and was only able to be tracked by monitoring where he was accessing Superchargers along the way. The Model 3 was owned by a Tesla rental company named Trevla, that has store space inside of the Mall of America. The alleged thief had rented vehicles from this company at least six times prior to the theft taking place and the owner of Trevla vaguely recalled that the same person had bragged in the past about how well he knew Tesla security systems. This made him a prime suspect after the vehicle was reported missing.
    This leads to an obvious assumption: somebody who can disable Supercharger tracking, and who wouldn’t be foolish enough to brag about their ability to thwart Tesla security, may have easily gotten away with the theft.
    But of course, just like in many Autopilot accidents, Tesla claims it was somebody else's fault - not theirs. Tesla claimed to electrek that the thief had already authenticated the car through his smartphone prior, ostensibly during a time that he had rented it in the past. This would shift the blame to the rental company. However, the owner of the rental company said that this wasn’t the case, and that he had disabled access to the vehicle after the alleged thief's prior rental. This would shift the blame back to Tesla.
    To us, this sounds like Tesla is trying to cover up the fact that its "secure" and "convenient" method for allowing people to access their vehicles actually just makes them easy targets to be stolen.
    The primary way that customers get into and drive their Model 3s is by using a smartphone. There is a back up key card that can also be used in case of emergencies. But as of now, Tesla owners need to make peace with the fact that apparently any person who is capable of calling Tesla customer service and simply lying to them may be able to steal their vehicles.
    Tesla has been trying to stave off occurrences of theft by adding a PIN number that drivers must use in order to drive a vehicle. Instead, this just adds another step for drivers before they can get on the road - and it seems to make the "convenience" of accessing your car with a smartphone pointless, in what appears to be yet another dead-end "innovation" from the Tesla path-forgers.
    на англе е ама може да се преведе а и има колеги дето си четат без грижа.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-09-18, 19:46.

  • #2
    От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

    От доста време автомобили се крадат с джаджи колкото кутия цигари и/или телефон, не е новост.

    Дори е отчайващо, че нови автомобили за торба пари се крадат толкова "лесно".
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

      Всичко това е логично и закономерно.

      Сигурността не продава. Продават функциите. Функциите докарват сложност, а тя - уязвимости.

      Освен това, нормативната рамка абсолютно навсякъде по света толерира и направо поощрява създаването на несигурни продукти. Съвременните коли са просто още един IT продукт и идеално се вписват в схемата.

      ... темата е дълга и тъжна.

      Коментар


      • #4
        От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

        Има безброй истории за откраднати скъпи коли за секунди без никаква вандалщина.

        Коментар


        • #5
          От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

          Ами споделих го щото знам някои детаили баш за Теслата .
          Това да откраднеш акаунт си е както се казва ежедневна работа.
          На теслите по идея на Мъскчо - сложиха БТот телефона да може да отключва колата - то това едно че работи когат си иска , а накрая се оказа че е и доста уязвимо....

          Коментар


          • #6
            От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

            Вчера отивам при нашите механици, и там един пич седи и ми се хили на “колата”.
            “Колко ти харчи това нещо”?
            ”Ми показва около 30/100, ама де да го знам точно...”
            ”Ееее, мойта тЕсла нищо не харчи, ей сега сама, докато стои, сама си ъпгрейдва софтуера”
            Механика ми скочи и вика “Не му отговаряй!” А на мене ми беше на върха на езика да му кажа какво мисля за коли дето сами си ъпгрейдват софтуера...
            Лошо няма, и такива индивиди трябва да има. Тия от ITто и те деца имат, и те пържоли трябва да ядат.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

              Автомобилната индустрия повече прилича на развлекателната, отколкото на някаква инженерна дейност. Цирк и бюрокрация, отвътре и отвън.
              Старите кучета от бранша търсят да купуват стари коли...

              Коментар


              • #8
                От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

                Вчера настройвам едни АР-та на една голяма верига бензиностанции,до АР-то нета идва през VPN от една голяма софтуерна компания,срещу АР-то на 500м.по въздух има АР клиент,качил съм се на един покрив и си ръчкам мойте играчки,по едно време АР-то спря да ми отговаря,достъпвам го през http с юзер и парола и ми се отваря нещо дето се пуля и не трябва да е там,гледам съм достъпил сървъра им,на на него всичкия им хляб за който се борят.Та една тесла ли,чук ли...

                Друг случай,настройвам контролери за достъп в една банка,пускам си тулсчета за да достъпя мойте джаджи,да ама тулсчето ми намира вместо 2 контролера 8 или 9 броя....баси..тоя работен ден ще е дълъг,ходя,чета на контролерите,сравнявам мак адреса...ми няма грешка...Аз съм сложил два,софтуера казва че има още 6 бр.

                Решавам че е грешка,хардуерен ресет на мойте модули и след два три часа от банката изреваха...оказа се че ползват някакви RS модули със същия чипсет като мойте модули и софта който ползвам си ги намира за негови...спрял съм нам си какво...И това все без да искам..
                Та тая тесла е поредната софтуерна играчка
                Последно редактирано от Roninn; 20-09-18, 20:08.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Hacker Steals Tesla Model 3 From Mall of America Using Only A Smartphone

                  Докато паролите са няколко звездички (******) нема как да има сериозно секюрити.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X