Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

    Здравейте,

    Кратко въведение - редовните е възможно да се сетят, че имах проблем (https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223071) и, макар да бе частично решен, си отива да съм случил на автомобил-развалина. Сваляхме глава, шлайфахме, сменяхме гарнитура, сменяхме маркучи (включително и по хидравликата). Всичко беше ОК за 2-3 месеца, когато антифриза започна да "изчезва" буквално. По около 100-200мл на седмица, без теч, без следи, без петна, без миризма, без бял пушак от ауспусите, без да прави налягане в системата и без да влиза при маслото. Имахме подозрения, че може да е от водната помпа, сменихме, и от нея не е. Още си изчезва. Успоредно с това ми се появиха вибрации и трептене на волана при натискане на спирачка на скорост около 70-90км/ч. Установих и, че не мога да я паркирам на баир, тъй като автомобила преплъзва (ръчната и тя е за натягане, но това е друга тема). Също така след всяко отваряне на багажника оставам без стопове и ESP и се налага ремонт "по български" с пипане и тряскане, че да се оправи. А, и мултифункционалния волан малко по-малко спря да работи. В общи линии много хора биха сложили етикета "морга". Добрата новина е, че на пук на всичко, за 15000 километра не ми изгори и капка масло.

    Та на фона на не-толкова-краткото въведение, реших да потърся лицензиран Хюндай сервиз, където да ми направят пълна диагностика и, разбира се, да отстранят всичко горе-посочено. Пиша Ви тук за мнения - предполагам много от Вас са минали по този път с годините. Струва ли си? Колко пари би ми се наложило да дам? Дали да не се оттървам от нея... Вече толкова пари и хвърлих, че сърце не ми дава, а и като знам, че мога да случа на същото... И най-важното - сервиза. От Разград съм, тук нямаме Хюндай. Най-близките ми са Русе, Варна, Търново. За Русе имам колеги, които са изключително недоволни и сериозно ме съветват да не ходя там. Мнения за Варна или Търново?

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

    И аз взех проблемен автомобил. Ходих в лицензиран сервиз на Хюндай в Русе за първоначален преглед и четене на грешки. Мнение няма да давам......... Това са цени на някои части и включен труд. Не си правя там ремонтите. Всичко сам си ремонтирам. https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229442
    Прикачени файлове
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • #3
      От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

      Уау... виждам около 2000лв, които като гледам са основно за обслужване. Е, не си правя илюзията, че ще ми е евтино. Нито пък търся някой да ми го направи хубаво и за без пари. Просто очаквам сигурност и качество. Но и да го получа, някак си да дам повече от 2000 ми се струва неразумно, предвид липсата на гаранция, че след още 10000км може да трябва да дам още толкова. Мисля си, че в моя случай най-лошият сценарии е смяна на глава, което някак си не го виждам по-малко от 3-4 хиляди лева. Но пък вероятно си струва да и се направи диагностика.

      Коментар


      • #4
        От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

        Тя диагностиката е 40 лв без ДДС. Просто цените на резервните части са им извънземни. Всичките цени по-горе са без ДДС. Работата е в това, че не им се занимава с ремонти на стари автомобили. Изкараха Теракана в много добро състояние. Трябвало само ангренаж и масла да се сменят. После се видях в чудо. Едва ли тези проблеми не са ги видели при прегледа.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #5
          От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

          Да, това е друго, което си спестих. Нали сме си българи до кокал, съмняваме се и в диагностика и в ремонта и в частите и във всичко.

          Коментар


          • #6
            От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

            Ами виж само цената на ангренажния ремък 320.78 лв. Аз за 300.00 лв взех пълен комплект ролки SNR с ангренажен ремък. После по моя прищявка си взех допълнително за 70 лв ангренажен ремък Continental ContiTech.
            Последно редактирано от Ивайло Александров; 17-09-18, 15:32. Причина: Правопис
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • #7
              От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

              Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
              Ами виж само цената на ангренажния ремък 320.78 лв. Аз за 300.00 лв взех пълен комплект ролки SNR с ангренажен ремък. После по моя прищявка си взех допълнително за 70 лв ангренажен ремък Continental ContiTech.
              И аз щях контитех да взимам, но майстора ме разубеди и каза да си търся уселен на Dayco. Разликата в цената не беше голяма. Бтв, частите на тераканите са на приятни цени в базис и колос, а могат да се намират и с отстъпки.
              @Ивайло Александров
              Ако сам си правиш ремонтите могада те свържа с една дама от София, внася корейски части редовно и цените са надолу от гореспоменатите.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

                Сам си правя ремонтите. Приемам предложението!
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #9
                  От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

                  Здравейте, аз имам подобен проблем с изчезване на антифриз при туксон дизел.След отваряне на двигателя два от цилиндрите бяха надрани . С човека , който ми прави колата ходихме до хора занимаващи се с ремонти на глави и блокове. Та там човека , като видя блока каза прегрят двигател на хюндай , при Вас може да е подобен проблема

                  Коментар


                  • #10
                    От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

                    Първоначално публикуван от bongo_bg Преглед на мнение
                    ... антифриза започна да "изчезва" буквално. По около 100-200мл на седмица, без теч, без следи, без петна, без миризма, без бял пушак от ауспусите, без да прави налягане в системата и без да влиза при маслото. Имахме подозрения, че може да е от водната помпа, сменихме, и от нея не е. Още си изчезва. ...
                    С Хюндай, само че Галопер, имах подобно изживяване. Оказа се пукнат радиатор - отдолу, на свряно място, капе по-малко като загрее и после изсъхва/изпарява, та беше трудно да се открие.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      С Хюндай, само че Галопер, имах подобно изживяване. Оказа се пукнат радиатор - отдолу, на свряно място, капе по-малко като загрее и после изсъхва/изпарява, та беше трудно да се открие.
                      3 дни я дебнехме за капка или сълзене - нищо. По скоро ще е това:
                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      Здравейте, аз имам подобен проблем с изчезване на антифриз при туксон дизел.След отваряне на двигателя два от цилиндрите бяха надрани . С човека , който ми прави колата ходихме до хора занимаващи се с ремонти на глави и блокове. Та там човека , като видя блока каза прегрят двигател на хюндай , при Вас може да е подобен проблема
                      2 пъти ми пука мъркучи на път и поради липса на каквато и да е индикация, я спирах като видя пушека от капака. Определено мисля, че подобен ремонт няма да си струва. По-скоро вече се насочвам към смяна...

                      Коментар


                      • #12
                        От: HYUNDAI сервизи / ремонти / цени

                        Здравей колега, моето санта фе ги правеше подобни истории, но аз явно се усетих преди да почне да пука маркучите, защото имам навика всеки ден да преглеждам масло и антифриз. Първото което забелязах беше, че сутрин на студен двигател, радиатора не се допълваше от разширителното казанче. След около 1000 км почна да има налягане в радиатора на студен двигател и при работа да надува маркучите. Резултата - набиване на ризи на двигателя, нови бутала, сегменти, друга глава. Общо 3500 лева като работата от мен и от един приятел. Главата беше спукана между подгревните свещи и един от клапаните на всички цилиндри. На първата водна проба не ги хванаха пукнатините, но като смених буталата и сегментите и се вдигна компресията се отвориха и станаха видими още на първото загряване до работна температура.
                        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X