Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бензинов джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на бензинов джип

    Здравейте,

    Бих искал да помоля за съветите ви относно следните модели:

    Хюндай Галопер 3,0V6
    Oпел Фронтера 2,2 бензин
    Опел Монтерей V6 бензин
    Сузуки Гранд витара 2,5V6
    Исузу Трупер 2,7 бензин
    Форд Маверик / Нисан Терано 2 2,4 бензин
    Гранд Чероки V8

    Идеята ми е да го използвам за товарене и леки офроуд разходки на втори етап. Както е видно търся бензин, по възможност по-голям.
    Знам, че са доста различини машините, най-вече ме вълнува някой от тях да няма някаква често срещана драма или е екзотика за части и ремонти.

    Бюджета ми е 5-6к лева.

    Благодаря за съветите!

  • #2
    От: Избор на бензинов джип

    Като за начало повечето са си астматици с 4-6 цилиндъра.
    Какво търси Гранд Черокито при тези не е ясно?
    Какво точно ще се товари?
    Колко точно офроуд и по какви места ще се кара?
    Очаква ли се да може натоварен да изпревари ТИР каращ с 90 за по малко от 30 минути или не?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на бензинов джип

      Грубо казано за товаренето - ще се ползва за завладяването и заселването на една поляна и разни СМР дейности по нея
      Мъкнене на някакви инструменти и по-малки количества инертни материали и дървен материал когато няма смисъл от доставка с транспорт.

      Офроуд - колкото да се отиде по черен път нейде из гората и да се продължи на пешеходна разходка.

      Няма да ми единствена кола, та изпреварването на тирове има с какво да го практикувам

      Какво му е на Гранд Черокито?

      Въпроса ми беше трябва ли специално да бягам от някой от тези?
      Иначе в този ценови диапазон просто ще търся най-запазения екземпляр, на които попадна.

      Ако има някоя опция, която пропускам ще се радвам на съвет

      Коментар


      • #4
        От: Избор на бензинов джип

        Ъ-ъ-ъ, товарене означава търсене само на марка и модел, чиято газова бутилка може да се помести на мястото на резервната гума. Иначе няма да има много за товарене.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Избор на бензинов джип

          Да, важен момент. При странично монтирана бутилка в багажника, понякога се получава прилично.
          Иначе май повечето са с резервна на вратата, та това доста би ограничило избора ако изобщо има такива с вътрешна резервна ... Сигурно Гранд Черокито е така.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на бензинов джип

            За товаренето си взимате едно ремаркенце и вече няма значение размера на багажника...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Избор на бензинов джип

              Първоначално публикуван от kosio546 Преглед на мнение
              Грубо казано за товаренето - ще се ползва за завладяването и заселването на една поляна и разни СМР дейности по нея
              Мъкнене на някакви инструменти и по-малки количества инертни материали и дървен материал когато няма смисъл от доставка с транспорт.

              Офроуд - колкото да се отиде по черен път нейде из гората и да се продължи на пешеходна разходка.

              Няма да ми единствена кола, та изпреварването на тирове има с какво да го практикувам

              ....

              Ако има някоя опция, която пропускам ще се радвам на съвет
              Значи освен дето бутилката да се събира с по малко интервенции отдолу ти трябва джипа да е с рама и окачване на ресори.
              Като гледам май Ферозата отговаря перфектно на товарно магаре.
              Не е особено голяма но с едно ремаркенце прави чудеса.
              Търси си най неизгнилата талиянка и смело влизай в боя.
              Последно редактирано от rosen_offroad; 17-09-18, 13:01.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Избор на бензинов джип

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                За товаренето си взимате едно ремаркенце и вече няма значение размера на багажника...
                В бюджет 5к къде има място за ремарке?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на бензинов джип

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  В бюджет 5к къде има място за ремарке?
                  за 800лв се взима ново ремарке - доста по-евтино е от разликата между голям и малък багажник
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на бензинов джип

                    Това е интересно, явно са паднали цените. Има ли високи, като за джип с 33ки и такъв теглич

                    Последно редактирано от turtey; 17-09-18, 13:03.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на бензинов джип

                      и да има, няма да са по 800лв... Това е най-евтиният вариант 150*105см с 30см канати, но пак товари доста повече от багажника на "жип" и най-важното, не си съсипваш салона с пясък, цимент, удобно е за товарене и т.н. Ремаркето ни хляб иска, ни вода... Данъка е около 6лв/год, а ГТП - на 2 години... Не трябва гражданска и категория...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на бензинов джип

                        Аз съвсем сериозно питам, щото ми трябва.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на бензинов джип

                          Форд Маверик / Нисан Терано 2 2,4 бензин
                          Това е,стига да намериш читаво и да влиза в бюджета.
                          Може да погледнеш и дизеловите.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на бензинов джип

                            За дизелите четох, че 2.7 е дуракоустойчив мотор, не съм фен на нафтата, но може да погледна, благодаря!

                            пп. Това с ремаркето има идея, но може да е по-натам, 5к така или иначе не са много, предпочитам да ги дам за подвижно МПС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на бензинов джип

                              Както му казват - моите 5 цента - дано да успея да ти помогна.
                              1- за товаренето - при тоя бюджет според мене ремаркето е задължително ако наистина ще товариш нещо и мнозинството от употребава ще с тази цел.
                              Мои личн опит в тая насока-като аз когат си купих кола не съм има за цел таков анещо ,ама колата преди мене и бяха сложили теглич и щепсел за токовете за ремаркето.
                              Ремаркето беше наи обикновено ,даже без спирачки и мах по памет беше 600-700 кг- нещо такова ми се върти в главата.... може и да лъжа ,ама беше преди 10г.

                              2- Съвет от човек дето е видял нещата от кухнята - виж къде съм -аз лично съм правил неща за Краислер и после за ФКА - забрави за стар американски автомобил, по мое мнение даже и за нов такъв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X