Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бензинов джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на бензинов джип

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    и да има, няма да са по 800лв... Това е най-евтиният вариант 150*105см с 30см канати, но пак товари доста повече от багажника на "жип" и най-важното, не си съсипваш салона с пясък, цимент, удобно е за товарене и т.н. Ремаркето ни хляб иска, ни вода... само още един гараж, иначе ...
    ...
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Избор на бензинов джип

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      За товаренето си взимате едно ремаркенце и вече няма значение размера на багажника...
      Това с ремаркенцето е много хубаво, ако човек има къде да го държи. Ако живее в блок в голям град - съхранението на ремаркенцето, когато не се използва, е Проблем. Също така, ремаркето, за да става за превоз на по-ценни неща, които могат да си направят крака, ще трябва да е затворено и, съответно, няма да е 800 лв.

      Конкретно по въпросите на автора. Гранд Чероки го забрави, ако ти трябва работно магаре. V8-ак и екстри хубаво, обаче за товарене далеч не ми е първи избор. Купето си е като лека кола и не е удобно за товари.

      Хюндай Галопер със свалени седалки е просторен и побира доста, стига бутилката за газ да не пречи.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на бензинов джип

        Благодаря!

        Галопера май ми е топ избора и на мен. Избора не е голям обаче и за това оглеждам какво се предлага изобщо бензин и до към 5-6к.

        Това с ремаркето малко си е разправия като цяло.
        Да кажем, че мога да го зарежа на мястото, но наистина има смисъл за сериозна строителна дейност, а аз смятам по-скоро спомагатлено да ползвам собствен транспорт за разни неща.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на бензинов джип

          Джипа какъвто и да е не става особено за товарене в багажника поради високия товарен ръб особено ако е с лифт;


          Ако пътя до мястото не е толкова зле аз бих избрал в този ред:
          1. Ниско ремарке - не цапа и товари много;
          2. Ниска баничарка или пикап от лек автомобил - имаш доста повече обем от който и да е джип.


          Ако пътя е много лош тогава опциите са:
          1. Пикап 4х4;
          2. Джип с ремарке;

          п.п.
          В момента правя основен ремонт на апартамент и всичко си карам на обекта сам.
          Не е лош пътя до там, но на края се качваш по едни тротоари - абе неприятна работа за кола комби.
          Въпреки всичко предпочитам комбито да закара 300 кг. плочки нищо че се влачи по корем отколкото джипа да ми се вири и да правя мускули от земята да вдигам до 1.5метра

          п.п.2
          разгледай и старичките ванове.
          има и 4х4 с плъзгащи се странични врати.
          Ясен си продаваше Скуби Ду (Рено Еспeйс МК1 на газ) за 800 лева
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Избор на бензинов джип

            Добра гледна точка, но май наистина предпочитам джип с възможност за товарене, а не товарен автомобил, иначе достъпа е ОК дори за лек автомобил като се изключи самото влизане в парцела, което трябва да се оправи така или иначе.

            Ще дебна Галопери за сега пък ще видим

            Нещо за него има ли, което да ме плаши или да дебна нещо прилично и да скачам?

            Коментар


            • #21
              От: Избор на бензинов джип

              Ръжда
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Избор на бензинов джип

                Първоначално публикуван от kosio546 Преглед на мнение
                ...Ще дебна Галопери за сега пък ще видим

                Нещо за него има ли, което да ме плаши ...
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ръжда
                Ръждата си е за плашене. Особено, ако попаднеш на екземпляр от официално внесените в България (някаква африканска комплектация без никаква антикорозионна защита) ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на бензинов джип

                  ОК, благодаря за жокера!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на бензинов джип

                    Трупер/Монтерей са най-яки, но в България май са екзотика откъм части. Избягвай тези дето имат монтиран теглич отзад, има вероятност да им е изтормозена трансмисията.
                    Галопери гледам че се предлагат предимно къси. Иначе дългия ти е тамън. Като надеждност са иди-дойди, зависи от предишните собственици, ръчната скоростната кутия е деликатна, гледай и за течове. Газ не се препоръчва за тоя двигател.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на бензинов джип

                      Още след първият пост се каня да драсна, че и аз мисля за най-удачен за целите описани в него Трупер/Монтерей, а дори и да му е тръгнала ръждата, като си изпее песента, газ към небитието без сантименти, така и така ще е взет по-тънко.
                      Ако пък на колегата му хареса заигравката в гората, тамън няма да му е съвестно ако ще го поорязва и доработва.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на бензинов джип

                        Ха, това с газта на тоя мотор ме изненада ... наистина ли има драми с газ, мислех, че е олдскул и държелив на газ тоя двигател?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на бензинов джип

                          Първоначално публикуван от kosio546 Преглед на мнение
                          Добра гледна точка, но май наистина предпочитам джип с възможност за товарене, а не товарен автомобил, иначе достъпа е ОК дори за лек автомобил като се изключи самото влизане в парцела, което трябва да се оправи така или иначе.

                          Ще дебна Галопери за сега пък ще видим

                          Нещо за него има ли, което да ме плаши или да дебна нещо прилично и да скачам?
                          Да допълня за ръждата - търсиш номера на рамата и гледаш точно там да не е изчезнала ламарината, защото после ще се видиш с джипка, която не подлежи на пререгистрация или поне ще е мнооого трудна.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на бензинов джип

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Да допълня за ръждата - търсиш номера на рамата и гледаш точно там да не е изчезнала ламарината, защото после ще се видиш с джипка, която не подлежи на пререгистрация или поне ще е мнооого трудна.
                            Да допълня за ръждата и аз:
                            Взимаш едно шило в себе си и отиваш по Дупницата и други места с внос от Италия.
                            Тайничко си ръчваш в рамата и купето отдолу на повечко места.
                            Обработени с нещо отдолу жипки не гледай.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на бензинов джип

                              Понеже от първият пост оставам с впечатление, че се взима с цел "товарене", а после евентуално и разходки, защо трябва да се търси нещо излъскано "нов внос", което естествено ще трябва и да се обслужи, а не се вземе нещо регистрирано, пък дори и да е с външни забележки, което е много вероятно да е обслужено/вано щом се кара ?!

                              "Новият внос" (много обичам тая квалификация) може да е бинго, ама може и да е бонго.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на бензинов джип

                                Честно казано нямам претенции да е нов Фнос
                                Даже май предпочитам нещо дето е регистрирано и карано тук, не държа да е като нов, че иначе като върна на обратно сметката от 5к за да дойде до тук и да се спечели от него ми става лошо за колко трябва да е купено някъде си

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X