Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

    А наясно ли сте,че ябълковата ракия е сравнително най-долнопробната от всички които се сещам.Както и да я направите,каквито и правила да спазите няма да е особена гордост.Това май никой не го спомена до сега.

    Коментар


    • #47
      От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
      А наясно ли сте,че ябълковата ракия е сравнително най-долнопробната от всички които се сещам.Както и да я направите,каквито и правила да спазите няма да е особена гордост.Това май никой не го спомена до сега.
      Чак пък... Ето едно долнопробно и евтино: https://www.saq.com/page/fr/saqcom/brandy-de-pomme/boulard-xo-auguste/12157224?selectedIndex=1&searchContextId=-100219142747950

      Коментар


      • #48
        От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Ето и от мен една 50 годишна ябълкова ракийца.....

        Цената в евро !

        https://www.alko.fi/tuotteet/127257/...-Calvados-1968
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #49
          От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

          Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
          Първоначалното бъркане на кашата е за да се вкарва кислород, необходим за размножаването на дрождите. Това около 4-5 дни.
          След това не се нуждаят от него, затваряш херметично и на воден клапан. Евтини са, и би трябвало да ги има в селскостопанските аптеки, ако не, от специализираните магазини и сайтове. Ако не намериш, в клипа има и вариант да си направиш, върши същата работа.
          Колко ти е голям бидона, защото ще събереш 100+ кг. плод. А това е силно пенлив материал. Имам случай, около 70 л. джибри в 120 л. бидон да ми кипи така, че на два пъти го изпуснах и преля.

          https://www.youtube.com/watch?v=Hu5Eh9VAsEk
          [ATTACH=CONFIG]968936[/ATTACH]
          Ами на вид и моя бидон е подобен. Пластмасов, син, ама не ми е под ръка за да видя обема. Значи да оставя едни 20% свободен обем в бидона? Водния клапан мога да го взема от селскостопанска аптека, предполагам?
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #50
            От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

            Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
            Първоначалното бъркане на кашата е за да се вкарва кислород, необходим за размножаването на дрождите. Това около 4-5 дни.
            След това не се нуждаят от него, затваряш херметично и на воден клапан. Евтини са, и би трябвало да ги има в селскостопанските аптеки, ако не, от специализираните магазини и сайтове. Ако не намериш, в клипа има и вариант да си направиш, върши същата работа.
            Колко ти е голям бидона, защото ще събереш 100+ кг. плод. А това е силно пенлив материал. Имам случай, около 70 л. джибри в 120 л. бидон да ми кипи така, че на два пъти го изпуснах и преля.

            https://www.youtube.com/watch?v=Hu5Eh9VAsEk
            [ATTACH=CONFIG]968936[/ATTACH]
            Колега такива капаци дали се продават , че не ми се дупчат моите ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #51
              От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              То и V.S. да е е супер, какво остава за X.O.

              Коментар


              • #52
                От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                Аз лично не съм видял някой производител на ракии да произвежда ябълкова.В Сърбия съм попадал на крушова,сливова,дюлева,но на ябълкова не.Иначе съм убеден ,че и краставици да счукаш и да им сипеш захар и вода ще стане ракия ама...

                Коментар


                • #53
                  От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Колега такива капаци дали се продават , че не ми се дупчат моите ?
                  Нямам представа колега.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Ето и от мен една 50 годишна ябълкова ракийца.....

                    Цената в евро !

                    https://www.alko.fi/tuotteet/127257/...-Calvados-1968
                    Е, засега сме на етап "ако утре не съм в Пиригов, значи стаа". Пък след няколко години, знае ли се?
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                      Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                      Ами на вид и моя бидон е подобен. Пластмасов, син, ама не ми е под ръка за да видя обема. Значи да оставя едни 20% свободен обем в бидона? Водния клапан мога да го взема от селскостопанска аптека, предполагам?
                      По добре ги раздели в два бидона. Малко е 20%. Няма да си до тях да ги наблюдаваш, трябва да се презастраховаш.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                        Аз лично не съм видял някой производител на ракии да произвежда ябълкова.В Сърбия съм попадал на крушова,сливова,дюлева,но на ябълкова не.Иначе съм убеден ,че и краставици да счукаш и да им сипеш захар и вода ще стане ракия ама...
                        Производителите слагат спирт с есенция. Тъй, че те не са критерии. Може би зависи от търсенето? Или ябълките не са толкова захарни? От Сърбия съм си взимал дюлева от човек. Елексир! Дюлята не е по-месеста или захарна от ябълката, ама...
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                          http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=25
                          Не, че всичко е вярно, но има трима, чиито мнения си струват.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                            Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                            Производителите слагат спирт с есенция. Тъй, че те не са критерии. Може би зависи от търсенето? Или ябълките не са толкова захарни? От Сърбия съм си взимал дюлева от човек. Елексир! Дюлята не е по-месеста или захарна от ябълката, ама...
                            Най-високата захарност за която знам със сигурност е 17%. Аз съм мерил до 14, но е махленска в изоставена къща, и се надпреварваме кой да я обере първи.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=25
                              Не, че всичко е вярно, но има трима, чиито мнения си струват.
                              Посочи това мнение, което най си струва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се прави ябълкова ракия, някой знае ли?

                                Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                                ...Имам случай, около 70 л. джибри в 120 л. бидон да ми кипи така, че на два пъти го изпуснах и преля...
                                Това лято и три от моите преляха от почти същото положение - 80 л материал в 120 л бидон.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X