Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

    Колеги, връщах се от гръчко и в Кресненското дефиле турбината взе да свири. Не мога да натисна над 2500 оборота, че свири страшно. Тая турбина поправя ли се, кой ги поправя, защо стана така и т.н. хиляди въпроси. Прибрах се с 50-60 км, оттук натам какво се прави?
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

    Махни маркучите и виж оста на турбото какви луфтове има. Много големи луфтове, а понякога дори закача в корпуса някоя от перките, значи смяна на турбото. Или ремонт - има си специализирани сервизи само за турбо, сменят средната част и/или каквото още трябва, и така го рециклират. За много марки даже директно ти дават ремонтирано, а им връщаш износеното да го правят.
    Има вариант и за смяна на средната част в домашни условия и да се купи само тя.

    Има ли вариант да не е баш турбото, а да свири нещо друго?
    А също има ли вариант, свиренето да е от изпускане на въздух от някой маркуч между турбото и мотора (тогава ще е по-скоро фучене може би)?
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

      Ако е станало изведнъж, едва ли е заминало толкова бързо това турбо, особено ако преди това колата е била в сравнително нормално състояние. По-добре провери за "висящи" маркучета около турбото. Възможно е някой да се е откачил и затова да свири така. При мен на два пъти ми се случва да свири турбото, след което забелязах малко маркуче, което се беше откачило. Закачих го и свиренето изчезна. Относно оборотите - възможно е да влиза в някакъв авариен режим и затова да става така.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

        Спукан маркуч свири. Започни от там.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

          След като пуснах тема, да ви кажа и какъв е резултата от всичкото това.
          Както ме посъветва колегата, отидох в специализиран сервиз за турбини. Намерих го в Интернет, не ми е препоръчан специално. Даже се оказа на 4 спирки с автобуса от вкъщи. Там предлагат следното:1. правят диагностика и установяват проблема. В моя случай от леко прегряване/няма влияние върху компресията и главата, това 4Д56 го понася/ перката на турбината леко се е изместила и при вдигане на оборотите закача в корпуса. При по-ниски обороти си е на място и не трака. 2. предлагат два варианта: или сменят средната част с нова, или слагат нова турбина. Ето как изглежда това като пари: ако сменяш средната част се води ремонт на турбото и последващо изпитване. Това заедно с резервната част излиза нещо между 500 и 600 лв. Ако сложиш нова турбина, цената й е 900 лв./някаква корейщина или китайщина вероятно, оригиналната японска турбина на Мицубиши струва между 4500 и 6000 лв. зависи дали ползваш отстъпка, /аз имам такава/, като и в двата случая естествено плащаш монтаж и демонтаж. Разликата е, че ремонтът има гаранция 1 година, новата турбина - 3 години. Аз се спрях на втората възможност - нова турбина.
          Смениха и гарнитурата на изпускателните тръби, всъщност свиренето/не тракането/ е оттам.
          Какво е положението сега - всъщност го усетих още на излизане от сервиза. Ще прозвучи като фукня, но джипът трудно се удържа. Купил съм го втора ръка с явно недобре работеща турбина. Сега видях какво е турбоефект в действителност. Преди не можеше да вдигне повече от 110 км с педала на пода, сега отива на 140 без да се напряга, аз и не съм го натискал повече, само веднъж за проба.
          Да добавя - задължително ти сменят маслото и филтъра, ако ще да ги убеждаваш, че си ги сменил вчера. Иначе губиш гаранцията. Цялата тая история трае 24 часа.
          Има и продължение, него по-после..
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
            .. ако сменяш средната част се води ремонт на турбото и последващо изпитване. Това заедно с резервната част излиза нещо между 500 и 600 лв. Ако сложиш нова турбина, цената й е 900 лв..
            И не премериха ли поне какво налягане дава с новата и дали няма нужда от настройки на уейстгейта?
            Щото така, с такава разлика във вървежа, ми звучи като неработещ гейт. Върви много, но и вдига по бар и половина налягане турбото, което не е на добре.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              И не премериха ли поне какво налягане дава с новата и дали няма нужда от настройки на уейстгейта?
              Щото така, с такава разлика във вървежа, ми звучи като неработещ гейт. Върви много, но и вдига по бар и половина налягане турбото, което не е на добре.
              При купуване на нова турбина гейта или променливата геометрия си идва заводски настроена. Ако е с променлива геометрия тя се нормално настройва само на стенд. Върху возилото коства много играчка с неясен краен резултат.
              Последно редактирано от sparkybg; 21-01-19, 13:48.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                Няма променлива геометрия на Паджеро 2. А гейта е настроен към идеален виртуален двигател. На Хала двигателя е реален 20-тина годишен Ако съм го подмладил да почерпи.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Няма променлива геометрия на Паджеро 2. А гейта е настроен към идеален виртуален двигател. На Хала двигателя е реален 20-тина годишен Ако съм го подмладил да почерпи.
                  Уейстгейта се настройва за налягане. Не виждам как това би зависило от двигателя, на който е закачен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Няма променлива геометрия на Паджеро 2. А гейта е настроен към идеален виртуален двигател. На Хала двигателя е реален 20-тина годишен Ако съм го подмладил да почерпи.
                    А, на Л200 двигателя е същия ....... 4Д56, защото аз съм виждал и ремонтирал такова чудо!
                    Свалях турбината точно заради блокирали лопатки на променливата геометрия.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      А, на Л200 двигателя е същия ....... 4Д56, защото аз съм виждал и ремонтирал такова чудо!
                      Свалях турбината точно заради блокирали лопатки на променливата геометрия.
                      4D56 има и на Паджеро 3 даже, но там е съвсем друга бира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Уейстгейта се настройва за налягане. Не виждам как това би зависило от двигателя, на който е закачен.
                        Турбокомпресорът е топлинна машина. А колко топлина ще отделя всеки 4D56 е дяволска работа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Турбокомпресорът е топлинна машина. А колко топлина ще отделя всеки 4D56 е дяволска работа.
                          Двигателя може да отделя топлина колкото си иска, ама уейстгейта се интересува само от налягането на изхода на студената част и от едно налягане нагоре започва да пуска топлината да си ходи заедно с носещите я газове по живо по здраво през кюнците директно.

                          И не, никаква топлинна машина не е. Турбокомпресорът сам по себе си не преобразува топлинна енергия в механична такава. Изобщо не му пука колко са нагряти газовете - пука му единствено каква е скоростта и количеството им. Топлинната машина е двигателят, погледнат като цяло, със или без турбокомпресора.
                          Последно редактирано от sparkybg; 21-01-19, 16:03.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            А, на Л200 двигателя е същия ....... 4Д56, защото аз съм виждал и ремонтирал такова чудо!
                            Свалях турбината точно заради блокирали лопатки на променливата геометрия.
                            Айде пак, на кое Л200 си свалял турбо с геометрия?
                            8)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с турбото на 4Д56 Паджеро 2, 2,5

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              И не премериха ли поне какво налягане дава с новата и дали няма нужда от настройки на уейстгейта?
                              Щото така, с такава разлика във вървежа, ми звучи като неработещ гейт. Върви много, но и вдига по бар и половина налягане турбото, което не е на добре.
                              Прав си, моето турбо беше съвсем обикновено, на 22-годишен автомобил. Явно си е настроено или те са го гласили, защото аз имам на таблото boost-meter и той показва 0,8 бара, колкото и да натискаш газта. Единствено турбото се различава от старото по това, че гейта е монтиран върху самото него и е една идея по-малък от оригиналния.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X