Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пирдоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пирдоп

    Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пирдоп.Имахме приказка за смяна на един двигател и прочие но предишния тел. на който се чувахме и вършехме работа е изключен от доста време.Благодарско предварително.

  • #2
    От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

    Имам един завършващ на 9309, доста е старичък и не знам дали е валиден... ако го искаш, драсни ми ЛС
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

      Какъв двигател ще слагаш ако не е тайна
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Имам един завършващ на 9309, доста е старичък и не знам дали е валиден... ако го искаш, драсни ми ЛС
        Точно тоя го имам и аз и не е актуален.Благодаря все пак.

        Коментар


        • #5
          От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Какъв двигател ще слагаш ако не е тайна
          Честно казано сегашния е петак със скромните 90к.с.чугуновата глава.Здрав но вече зимата е приключение докато запали.(джипката е 80и някой набор.) и ми служи вярно вече десетина годинки и се кара 99%по черно.Имам няколко избора 150к.с от С класа (мисля)говорим за дизелови варианти,147 к.с от 124 но пък там са все автоматици и отиваме на търсене ръчна ск.кутия която се куплира към дадения мотор и най слабия (но не и най калпавия)113 к.с.шестак от 124.Естествено "блазни"ме и 177к.с.но за тоя вариант трябва да си търся аз двигател , скорости, лапи. Мисля че и картера нещо се преправяше че инак опираше в моста пък и не знам на какви подводни камъни още ще попадна.

          Коментар


          • #6
            От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

            Ясно.
            Ако не го намериш Краси ми звънни
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

              150 k - това е 605 мотор с турбо,без турбо е 113к .
              113к от 124 се води 603 мотор без турбо, със турбо е 147к
              Този 177 е 606 мотор и там по памет няма кола с ръчна кутия.

              6 цилиндров мотор едвам се събира в коша,5 по става ама по оригинал 5 цилиндровия е 300Д слаган на Гега акто твоите , на следващите вече са 6 ци само.

              Прегледаи мерцовия форум -преди време имаше тема как се слага 605 мотор на Г класа -детаили не помня вече ама темата беше с бая обяснения , та и снимки имаше .

              Дано да намериш мотор дето да е читав че тия мотори в мнозинството си са милионици.

              На твоя какво е сдало - няма компресия вече?
              Ако има компресия , проблема им е в подгряването ,беше преди мноооого време когато сам пипал такъв мнотор за последно ама помня че вече има свещи на 12в и се преправя щялота част на подгряването и се оправяха нещата.

              Коментар


              • #8
                От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                606 го има с ръчна кутия, но е малко като бялата лястовица.
                Иначе варианти бол, бюджети разни. Изобщо, избора на мотор зависи от много неща.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                  Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                  150 k - това е 605 мотор с турбо,без турбо е 113к .
                  113к от 124 се води 603 мотор без турбо, със турбо е 147к
                  Този 177 е 606 мотор и там по памет няма кола с ръчна кутия.

                  6 цилиндров мотор едвам се събира в коша,5 по става ама по оригинал 5 цилиндровия е 300Д слаган на Гега акто твоите , на следващите вече са 6 ци само.

                  Прегледаи мерцовия форум -преди време имаше тема как се слага 605 мотор на Г класа -детаили не помня вече ама темата беше с бая обяснения , та и снимки имаше .

                  Дано да намериш мотор дето да е читав че тия мотори в мнозинството си са милионици.

                  На твоя какво е сдало - няма компресия вече?
                  Ако има компресия , проблема им е в подгряването ,беше преди мноооого време когато сам пипал такъв мнотор за последно ама помня че вече има свещи на 12в и се преправя щялота част на подгряването и се оправяха нещата.
                  Подгряването е наред,свещите са здрави и са си на 12в.(с един акумулатор съм).Кара се от "дъжд на вятър"демек рядко и когато най ми потрябва (зимата в сняг) при температури под -7,8 и надолу почва молене.При температури около нулата и малко под нея пали.Сипвал съм в нафтата добавки,газ и други благинки.Подгяване със сешоар мотора,вкарвал съм печка духалка в моторния отсек .Разпъване на удължители и всичко това придружено с необходимите словоизлияния по адрес на майката,бабата и всичката рода на горката джипка.За маломощност пък не знам какво да кажа.Бързите скорости съм забравил как се включват.Еми решил съм да се смени с какъв ще се умува.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                    Извинявам се за спама ама Петьо почна първи

                    На 'цедесите защо не им слагат 4 литровия редови 6так от Чероки, има и с 5ст ръчни и с 4ст автоматик, газифицира се лесно и чудесно и е прост и надежден като тесла, не тЕсла на Мъск.

                    Близнаците бяха демонстрирали как се кара състезателен черок с 4-5 кабела по двигателя части бол, и нови и ползвани, единствено дължината на комплектацията ДВГ + СК не знам как се помещава в коша на цедесите, може би това ги спира.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                      Ако се търси бензин има прости бензини и на магарцедес, за които има и оригинални части за Г.

                      Но колегата пита за дизел. Който пък не е с 4-5 кабела. Може да е с 0 при желание.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ако се търси бензин има прости бензини и на магарцедес, за които има и оригинални части за Г.

                        Но колегата пита за дизел. Който пък не е с 4-5 кабела. Може да е с 0 при желание.
                        Мерси за пояснението, и аз съм бил пред подобна дилема и за офроуд возило съм на мнение, че голям бензинов мотор на газ е по-икономичен от дизел, навремето из балканите цял ден каране с групата, дизелаците харчеха по 50-60-70 лева за гориво а аз минавах с на половина пари за газ, да не говорим, че в "1/3" от времето влачех някой като ремарке, я без гуми тръгнал, я пикап без грам товар отзад и т.н.

                        Забелязвам и тук на острова такава тенденция, хората усещат, че газта е много по-рентабилно гориво и често идва комплект с по-голям и прост двигател от дизела.

                        Не търся спор в темата, просто споделям някой мои наблюдения, нямам и за цел да убеждавам никой, просто давам още една гледна точка.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                          Аватара. 2.5 литра. 200кс. 0 жици, до степен да работи напълно без ток.
                          ПП всъщност има сложна електроника - релето за подгряване.

                          Та така, всеки си решава според вкуса.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Аватара. 2.5 литра. 200кс. 0 жици, до степен да работи напълно без ток.
                            200, само след снимка от стенда, иначе не се брои

                            А автора на темата, ако иска да мине тънко и нЕма голям мерак за смяна на мотора, една водна печка на старо за 300-500лв с монтажа. И ще си пали.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Здравейте.Някой има ли актуален номер на майстора(предимно на G класи)Краси от Пи

                              Ми аз събирам волни пожертвования за диното, но нещо няма много желаещи )

                              OM617 пали и без подгрев зимата ако е наред.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X