Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SWM motorccles

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SWM motorccles

    Затрил съм си регистрациите по мотофорумите, а нещо ми се прикара ендуро и затова отварям темата тук.

    Цените на секъндхендите леко ме фрапираха (след 2010 цените скачат рязко на 7-8к) и поразгледах предложенията за нови и така попаднах на тази марка. След малко ровичкане попаднах на инфо, че марката е възродена от бивш инженер на Husqwarna в затворената фабрика на Husqwarna в Ломбардия. Та дали някой има преки вчепатления, или да заложа на нещо класическо секънд хенд?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: SWM motorccles

    SWM е известна фирма в мотокроса до началото на 80-те години , националният отбор на България се състезава в световния шампионат със SWM в клас 125к.см. до 1982г.
    Със същите мотоциклети участваха и в шампионата на соц. страните , но под марката Балкан. Около 82-83г. италианците започнаха да "пипат" и по Хускварна.
    Това за което питаш е на базата от последните модели на Хускварна като италианска фирма , след това ги купи БМВ. От лично наблюдение мога да кажа , че 450 и 510 са добри мотори , не по-лоши от КТМ , 610 е по-тежък мотор ориентиран към по-туристическо каране. Предното окачване е Marzocchi , задното Sachs , горивна инжекционна система и запалване Микуни , спирачна система Брембо.
    Като видях рекламата на новия SWM , и аз се заблудих , че са подновили точно същите модели със същите възли и части , но действителността е друга , Китай. Предницата не е същата , брембото не е същото , каплите не са същите , ауспуха , ...... И имам информация от човек който ходи да си купува мотор от Италия , заглеждал се е по тях заради цената , но са го информирали , че е китайско производство , и си е купил Хускварна 610 на старо. Аз не бих купил въпросният SWM.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: SWM motorccles

      Само скоростите идвали от Китай, брембото не е същото, ма е брембо. Предницата е каяба... явно ще е секънд хенд, въпреки цените.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: SWM motorccles

        И аз си бях харесал 350 кубиковите ендура на СВМ ама... през 80-та година. Що не погледнеш какви китайци се предлагат у нас? Гледам, че има разни по 400 кубика с приличен външен вид. Дават и гаранция, но по-важното според мен биха били цените на резервните части. Ако можеш да направиш основен ремонт за 2-300 лева, кво му плащаш.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9084087_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5798039
        Последно редактирано от коко келеша; 16-09-18, 15:39.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: SWM motorccles

          Колега, мерси за мнението, но признай, че не караш мотори, или поне не и ендуро
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: SWM motorccles

            Признавам без бой! Даже съм го и написал в първото изречение. Моите моторджийски години минаха отдавна. Сега инцидентно ползвам Ямаха Т-макс и винаги се опитвам да си оставя главата на задната седалка, навици кво да прайш.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: SWM motorccles

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Само скоростите идвали от Китай, брембото не е същото, ма е брембо. Предницата е каяба... явно ще е секънд хенд, въпреки цените.

              Тая предница е минала покрай Каяба , хич не им се връзвай. Ако искаш си купи един и ела да го разглобим та да видим дали само скоростите са от Китай.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: SWM motorccles

                От скоро има вносител в България находящ се в Самоков.

                Марката вече е китайска. Използват бивша фабрика на Хускварна, но само фабриката.
                Скоро гледах такъв мотор от интерес. Изработката не е съвсем зле, но не се и докосва до утвърдените марки. Има доста китайски части по тях. Моторите са доста тежки. Използваните технологии са доста години назад.
                Според мен става но не и на тази цена и само за разходки - ако ще караш истинско хард ендуро - забрави.

                Ако ще купуваш мотор втора употреба гледай да не е каран тук или да е много малко каран в нашата родина.
                Виж при Еди, тези дни има интересни промоции между другото.

                Коментар


                • #9
                  От: SWM motorccles

                  Ако те интересува марката и искаш да видиш и тестваш наживо, мога да те свържа с точния човек. Мисля, че имат някакви бройки в шоурум.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X