Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

    Здравейте колеги,

    Някой има ли впечатления от въпросния автомобил. Това са равките изработени за Северна Америка. Май са по-дълга база от европейските и съответно с 2.5 мотора 176 кс., предполагам същия който Тойота слага в хибрида.
    Гледам, че към момента се продават няколко бройки от 2015-2017 на цени с 15-20 000 под цената на нова Равк-а 2.0 от БГ.
    До колкото знам 2.0 мотора е доста спънат за колата, как ли й се отразява 2.5?
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

    Имам такава. Вози като лека кола - гладко и без заклащания. Двигателя харчи около 7 на дълго, 7.5-8 магистрално и около 10 градско. Просторно купе с голям багажник. Като цяло този двигател е достатъчен, дърпа си много добре. Въртяха ми се едни еретични мисли за газификация, но се отказах. Двигателя е много разпространен 2AR-FE. Влагат го и в Камри няколко поколения. Не съм пипал нищо по нея от както е излязла от магазина и е сменяно само маслото. Частите които съм проверявал - накладки, дискове са си стандартни за модела. В България почти няма информация за двигателя затова четох при руснаците, но май няма с какво да изненада.

    Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

      Благодаря за отговора.
      А каква е скоростната кутия? И като казваш магазина, от тук ли е купувана?
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

        6-т степенна автоматична. Закупена е нова от Канада.

        Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

          Моята идея е точно за нова от Канада. Гледах цените там и с този нисък курс на канадския долар, нещата изглеждат доста примамливи. Може ли да опишеш процеса и разходите по докарването й в България?
          Мисля, че би било интересно и за други четящи темата.
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

            Живееш ли в Канада? Ако не, не се захващай. Да цените на нова са мнооого по-различни от тук. Колата я внесохме на баща ми на името, който си живее там. Преди това той я кара там 1г. В случая той има право на безмитен внос, като негова собственост. Иначе с мито, ДДС, и такси цената ще ти доближи до нова в България. Транспорт - контейнер 40фута 4500$, пристанищни и митнически такси - около 2000лв., Технотест 1000лв., регистрация и еко такси - около 500лв. Но в случая ние ползвахме контейнера да докараме и обзавеждане за една къща - от-до.

            Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Rav 4 IV-та генерация 2.5 бензин

              Ясно, благодаря за отговора.
              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X