Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Видин, събиране на акъл за маршрут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Видин, събиране на акъл за маршрут

    Така, както е видно от заглавието, събирам акъл за маршрут София - Видин.
    Идеята е 5 дена офройд. Спането е добре да не е само на палатка.

    Да кажем София - Бов - Ком са първите два дена, може да се спи на Чемерник (но и за това съм отворен за идеи)
    С предимство са по тежки маршрути

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Така, както е видно от заглавието, събирам акъл за маршрут София - Видин.
    Идеята е 5 дена офройд. Спането е добре да не е само на палатка.

    Да кажем София - Бов - Ком са първите два дена, може да се спи на Чемерник (но и за това съм отворен за идеи)
    С предимство са по тежки маршрути

    Естествено, че питай Гената Едорса за таз задача...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

      Никой ли не кара в тоя район?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

        Пътя Петрохан - Ком - х.Ком е много красив. Не е труден, но е атрактивен заради терена. Около вр. Миджур (чипровци) има много за каране.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

          За един ден до х.Ком: София - Кремиковци - Ябланица (селото) - жижа Лескова - Чемерлик - Бов - Заселе - Заноге - х.Петрохан - х.Ком

          За два дена: София - Мургаш - Ябланица (селото) - жижа Лескова - Чемерлик. Втория ден: Чемерлик - Бов - Гара Лакатник - Губислав - х.Петрохан - Историческия път - Гинци - връх Ком - х.Ком.

          Друг вариант: София - Кремиковци - Ябланица - х.Лескова - Буковец - Брезовдол - Осеновлаг или 7-те престола. Втори ден: Лакатник - Гара Лакатник - Губислав - х.Петрохан - Историческия път - Гинци - връх Ком - х.Ком.

          Може да се спи: Осеновлаг ( фермата за щрауси ), 7-те престола ( с предварителна заявка и ако не е някакъв църковен празник ). х. Петрохан, х.Ком - стара, х.Ком - нова. Чемерлик дали работи нямам идея, преди година мандрата вече не работеше.

          На север от Ком не съм ходил по черно.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • #6
            От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

            Ха, верно ли са затворили Чемерник?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ха, верно ли са затворили Чемерник?
              Миналата година един приятел искаше да го купува, че некъв "Гагич" го беше обявил за продан, та е много вероятно да не работи.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                Тази година съм ходил преди два - три месеца да си взема сирене, мандрата си работеше.

                Коментар


                • #9
                  От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                  Все още събирам акъл.

                  Може и
                  София - Врачеш - Луковит
                  И после?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                    Мога да помогна с информация от х. Копрен до Гушовски Манастир / х. Явор и от там Чипровци. Има черен път, на места става стръмно с търкалящи се камъни, но не е страшно щом минахме с HT гуми и на бързи с преден мост.

                    Има вариант за спане в Чипрвоци (и на чевермета там) или както аз изтопосах семейството - горе в планината.



                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #11
                      От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                      Интересно
                      Цял съм в слух
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                        Не успях да изровя трака от GPS, но давам инфо по спомени (т.е. препоръчтелно е изследването първо по GPS, понеже има доста пътища, които водят до някакви долчета):

                        1. От Копиловци тръгнахме по асфалта към х.Копрен, горе-долу от тук беше: https://www.google.com/maps/@43.3409...7i13312!8i6656 Знам и за вариант на 220м преди някаква почивна станция (по Google я дават Дамяница), където между някакви вили се излиза на черен път, който вие на серпентини.

                        2. Като се навлезе, се внимава с хилядите разклончета - препоръчително е използването на навигация. Има една местност Дълбоки дол - препоръчтелно е да се избягва (сега не знам дали имаш мазохистични наклоности, но аз лично не бих се заврял натам)

                        3. По нататък се излиза на по-нагоре и пътя вече е доста ясно различим.

                        4. Ако се продължи на север, излиза се на един път където на запад се пада на едно стръмно бахурче Гушовския манастир с готината полянка от снимките: http://kade.si/#map=16/2543319.39/5368055.45/0 (горе-долу си средата на дадените координати, където точно свършва очертания път)

                        5. Ако се продължи на запад, подсича се в. Николин Ден. Там имаше широк черен път към манастира.

                        Ето и картинка от OFRM-то от едно състезания и колоездачен маршрут (не го следвай него, че минава през пътека, ясно се вижда описания от нас черен път с червено на изток): http://mtb-bg.com/images/stories/tra...si_map-big.jpg (има колоездачна маркировка, та поне до черния път си е добре)

                        Надявам се да съм ти бил полезен. Ако се задържите там за повече време, посетете и чипровския водопад - път е до някъде и след това е пътека. С каката успяхме да го минем за около 4 часа с лиготиите.
                        Последно редактирано от Sartor; 11-10-18, 08:23.
                        Тел / Viber: +359 889 396 793

                        Коментар


                        • #13
                          От: София - Видин, събиране на акъл за маршрут

                          Мерси
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X