Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Канела за бидон за вино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Канела за бидон за вино

    Миналата есен смених канелата, че старата беше започнала да изпуска от крана. По сред зима, след поредното пълнене на винените шишета на новата канела явно и изпусна резбата и започна да капе от връзката на канелата с бидона. Наложи се много бързо да прехвърля виното в друг бидон. И сега търся канела. В резултатите ми попаднаха и метални канели за чешми и се зачудих дали не може да се сложи такава канела на бидона? И от какъв материал трябва да бъде?
    И друг въпрос измерих дупката на бидона - 23 мм, тогава колко цола трябва да е канелата?

  • #2
    От: Канела за бидон за вино

    При нас често вземат някаква сферична канела 1/2 + един адаптер полипропилен (за лепене- тези ВиК фитинги) 1/2 с вътрешна резба, една подложна шайба и гумичка за от вътрешната страна. И дет се вика - решене за години, че тея еднодневки, пластмасовите канели, са доста смотани и не може да се разчита много-много.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Канела за бидон за вино

      Къде се намира това "при нас" (ако ми е на близо да намина)? Не ми стана ясно адаптора какво представлява. Гледах един вариант ей това да го сложа на дупката на бидона и на него да сложа канелата

      Коментар


      • #4
        От: Канела за бидон за вино

        Това "нас" горе в дясно на профила ми пише Мизия, ама в коя и да е железария ще ги намериш

        Нещо такова е канелата (понеже са по-евтини) пък там налягане почти няма, т.е. няма смисъл от някаква скъпа

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9573193187358.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5797962

        това другото, понеже има широк берт и ще прилепи по-плътно, се завива от вътре на бидона

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0401010071-1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5797963
        Според мен, ако отскочиш до някоя железария, стига да не попаднеш на някой неграмотен магазинер, ще ти обясни какво да вземеш и т.н.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Канела за бидон за вино

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          Това "нас" горе в дясно на профила ми пише Мизия
          Опс, видях. Сори!

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          ама в коя и да е железария ще ги намериш
          Да, но ти вече знаеш какво търся, а в друга железария не знаят.

          Това "другото" не ми беше ясно какво е. Вече разбрах, благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Канела за бидон за вино

            В темата за правенето на вино анатемосаха металните казани. За канела не знам, ама виното май е леко киселинно, пък металът не е много ОК с това.

            Коментар


            • #7
              От: Канела за бидон за вино

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              В темата за правенето на вино анатемосаха металните казани. За канела не знам, ама виното май е леко киселинно, пък металът не е много ОК с това.
              Колегата едва ли има метален казан.Метална канела се слага и на пластмасов бидон.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: Канела за бидон за вино

                От винар.бг си купих пластмасов сферичен кран за целта - 6 лв.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Канела за бидон за вино

                  Ползвам маркуч сложен на дървена пръчка до дъното, не го вадя, слагам си го навит в бидона, не мисля за кабели.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Канела за бидон за вино

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Ползвам маркуч сложен на дървена пръчка до дъното, не го вадя, слагам си го навит в бидона, не мисля за кабели.

                    Това е само за виното,ако имаш джибри?
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Канела за бидон за вино

                      Метал е доста общо понятие... то във всеки винпром съдовете са метални... хромикел-а няма проблеми... крановете са бронз повечето... та къде е проблема ??

                      Коментар


                      • #12
                        От: Канела за бидон за вино

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        От винар.бг си купих пластмасов сферичен кран за целта - 6 лв.
                        Не съм виждал подобно нещо. Стабилна ли е? Че на последната ми пластмасова се откърши резбата, която я държи към бидона

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Ползвам маркуч сложен на дървена пръчка до дъното, не го вадя, слагам си го навит в бидона, не мисля за кабели.
                        Миналата година пробвах с маркуч (след като прелях виното в друг бидон), вярно нямах дърво. Нещо не ми допадна. С канела ми е най-удобно. Но наистина има много варианти.

                        Да споделя какво сътворих в крайна сметка. Взех един преход от 3/4 на цол и от двете страни с външна резба (3/4 влиза в дупката /с леко разширяване/, а 1 цол служи за борд от външната страна на бидона). За затягане от вътре намерих преход от едната страна външна резба, а от другата вътрешна, като има гайка от към вътрешната резба, която оформя борд. 2 гумички от стари пластмасови канели (бях намерил опръстени за хранителни цели, но се оказаха дебели). След това от вън на бидона един преход от цол на 1/2 и на него никелирана канела. Всичко без канелата е от неръждавейка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Канела за бидон за вино

                          Имам силно отрицателен опит с десетина пластмасови- разпадат се за година-явно са от някакъв вторичен материал. Тези, които трябва да са метални са от ЦАМ и също са много крехки и се чупят, като солети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Канела за бидон за вино

                            Що не проверите във Винарко точка цом или в ТМ Инокс, или СД Инокс Пловдив, какви кранове слагат на техните хром-никелови съдове.Мисля даже продават в сайтовете си.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Канела за бидон за вино

                              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                              Що не проверите във Винарко точка цом или в ТМ Инокс, или СД Инокс Пловдив, какви кранове слагат на техните хром-никелови съдове.Мисля даже продават в сайтовете си.
                              Късно е вече, работата е свършена. Но ако има някой, на който да му прищракне същото може да му е полезно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X