Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предавки, включване, превключване, междинна газ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предавки, включване, превключване, междинна газ...

    Не мисля че е мъка карането, просто трябва повече внимание и мислене. Сега ги направиха автоматици повечето камиони и автобуси. Та като се качи човек на камион с ръчни скорости го гледа като извънземно. Преди няколко месеца срещнах един чиска. Отказала горната помпа на съединителя. Каза ми че 600км така карал да се прибере, ама човека знае как да превключва скоростите с междинна газ.

  • #2
    От: Стари автомобили на служба

    До колкото си спомням газ 53 няма синхронизатори а зил 130 имаше от 3 или 4 нагоре...аз и до ден днешен карам с междинна газ,само двойното амбриране не ползвам...газка не съм бил карал....Аз съм увреден от нея...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...до ден днешен карам с междинна газ,само двойното амбриране не ползвам...
      Как така? Как може да подадеш междинна газ, без двойно амбриране - междинна между какво ще е в такъв случай?
      Аз също съм карал курсовете на Газка. А "Д"+"Е" на Икарус от онези старите, заоблените, е на това нещо му влизат скоростите с небрежно побутване. И волан, и ергономия, и каквото си помислите. По-съвременен автобус не съм карал (всъщност, след курса автобус въобще не съм карал), но не мога да си представя какво повече може да се постигне (със сигурност има какво де).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Как така? Как може да подадеш междинна газ, без двойно амбриране - междинна между какво ще е в такъв случай?
        Аз също съм карал курсовете на Газка. А "Д"+"Е" на Икарус от онези старите, заоблените, е на това нещо му влизат скоростите с небрежно побутване. И волан, и ергономия, и каквото си помислите. По-съвременен автобус не съм карал (всъщност, след курса автобус въобще не съм карал), но не мога да си представя какво повече може да се постигне (със сигурност има какво де).
        Това е номер,когато вече машината ти е до болка позната.Например движиш се на 4та идва баир и търсиш трета подаваш леко газ докато си на 3та отпускаш газта и лоста изключва почти без усилие,после подаваш по-щедро газ и когато се изравнят оборотите съвсем лесно намираш 3та.Ползват го повечето шофьори на машини където съединителя е проектиран да го натискат двама човека заедно.

        Коментар


        • #5
          От: Стари автомобили на служба

          Искал съм да напиша подаваш леко газ докато си на 4та.

          Коментар


          • #6
            От: Стари автомобили на служба

            Точно така е колега. Аз на УАЗките използвам съединителя само при потегляне, после с междина газ превключвам скоростите без съединител и без да хъркат. Карал съм ГАЗ 66 и ГАЗ 53 по същия начин.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Искал съм да напиша подаваш леко газ докато си на 4та.
              На Газ 53 са синхронизирани 3та и 4та скорост,газката няма 5та,на Зил 130 са 2ра,3та,4та и 5та.За 34 годни ми се е случвало бая пъти да се прибирам без съединител.Няма как двигателя да ти иска по малка предавка и ти да подадеш леко газ,след като обикновено си я набримчил до дупка.Връщаш рязко газта и дърпаш на неутрална ,след което подаваш газ и слухтиш за удобния момент да напъхаш лоста в съответната по ниска предавка.При възходящо редене на скоростите изчакваш оборотите да стихнат.В случая обаче Ронин казва че ползва междинна газ без двойно амбриране,което за мен също е неразбираемо

              Коментар


              • #8
                От: Стари автомобили на служба

                Тази фатка - дето без съединител - всички я знаем. Има в тая работа и някакво подаване на газ, но това си е именно някакво, а не междинно (междинна газ).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Стари автомобили на служба

                  Точно междина газ си е при превключване на скоростите от 4та на 3та и от 3та на 2ра без съединител.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стари автомобили на служба

                    По даваш за кратко рязко газ докато си на съединител, и не натискаш-отпускаш съединителя два пъти. Те ти междинна газ без двойно амбриране. Също това е подаване на междинна газ без да си оставил кутията на свободна.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Точно междина газ си е при превключване на скоростите от 4та на 3та и от 3та на 2ра без съединител.
                      "Газ" си е, ама какво и е междинното?
                      Междинна газ, е точно определено понятие и означава подаване на газ между две отделяния на съединителя, докато трансмисията е на неутрална! Инак, газ се подава и между натискания на спирачката, и между въртения на волана, и между какви ли още не действия (защо не и между две оригвания) - но всичко това, не представлява понятието: "междинна газ".
                      Последно редактирано от davc; 15-07-18, 22:06.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        "Газ" си е, ама какво и е междинното?
                        Колега отдавна се каня да те питам, ти като толкова много си компетентен писател колко джипа си имал и имаш щото досега не съм те виждал на снимки с тях?
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стари автомобили на служба

                          Ами подаваш я между скоростите,руснаците му викат пригазовка,англоговорящите floating gears,идеята общо взето е една и съща.При кутиите със синхронизатори нищо не пречи докато си натиснал съединителя да подадеш газ,за да улесниш живота на синхронизаторите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стари автомобили на служба

                            Ако ме не лъже склерозата у старите книжки ни учеха, че двойното амбриране и междинната газ са неделеми, тоест двете страни на един и същ процес. А последователността на процеса се обясняваше така:

                            натискаш амбреажа - изключваш от скорост - отпускаш амбреажа - подаваш междинна газ (за да се изравнят оборотите на кутията и двг) - натискаш амбреажа - включваш съответната предавка - отпускаш амбреажа.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Колега отдавна се каня да те питам, ти като толкова много си компетентен писател колко джипа си имал и имаш щото досега не съм те виждал на снимки с тях?
                              Човека май се е снимал в уазка.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X