Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предавки, включване, превключване, междинна газ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    По даваш за кратко рязко газ докато си на съединител, и не натискаш-отпускаш съединителя два пъти. Те ти междинна газ без двойно амбриране. Също това е подаване на междинна газ без да си оставил кутията на свободна.
    Я пак.Би ли дефинирал двойно амбриранече до сега съм ги нацелвал на баром сигурно....

    Коментар


    • #17
      От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Колега отдавна се каня да те питам, ти като толкова много си компетентен писател колко джипа си имал и имаш щото досега не съм те виждал на снимки с тях?
      Може да бъдеш сигурен, че повече от теб (ако и да не работя шофьр на "газуазки"), колкото и да недоумявам, какво значение има това. Инак да, фейсбук ексхибиционизъм-воайорството ми безкрайно чуждо (и непоносимо отвратително) - снимки няма и да видиш.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Междинна газ, е точно определено понятие и означава подаване на газ между две отделяния на съединителя!,
        +10!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          Я пак.Би ли дефинирал двойно амбриранече до сега съм ги нацелвал на баром сигурно....
          Я погледни пост 4075.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Може да бъдеш сигурен, че повече от теб (ако и да не работя шофьр на "газуазки"), колкото и да недоумявам, какво значение има това. Инак да, фейсбук ексхибиционизъм-воайорството ми безкрайно чуждо (и непоносимо отвратително) - снимки няма и да видиш.
            Ми що не съм те виждал и на снимки с разходки с други колеги или си ги пазиш? Аз съм имал 43 джипа до сега и в момента имам 5 не само ГАЗки и УАЗки!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #21
              От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Ако ме не лъже склерозата у старите книжки ни учеха, че двойното амбриране и междинната газ са неделеми, тоест двете страни на един и същ процес. А последователността на процеса се обясняваше така:

              натискаш амбреажа - изключваш от скорост - отпускаш амбреажа - подаваш междинна газ (за да се изравнят оборотите на кутията и двг) - натискаш амбреажа - включваш съответната предавка - отпускаш амбреажа.
              Тва за низходящ ред,а за възходящ ква е разликата

              Коментар


              • #22
                От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                Тва за низходящ ред,а за възходящ ква е разликата
                Може и да съм забравил, ама нямам спомен нещо специално и различно да е казвано за възходящ ред. Я припомни.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #23
                  От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Ми що не съм те виждал и на снимки с разходки с други колеги или си ги пазиш? Аз съм имал 43 джипа до сега и в момента имам 5 не само ГАЗки и УАЗки!
                  Ха, ако наистина си имал 43 джипки (ама собствени де, инак аз съм карал чужди - вкл. и служебни някому - много повече) - си връщам думите назад (в частта за количеството). Толкова не съм имал (и нямам). Останалото си остава така, както съм го написал - значи, няма и да видиш (снимки и картинки).
                  Последно редактирано от davc; 15-07-18, 22:25.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Може и да съм забравил, ама нямам спомен нещо специално и различно да е казвано за възходящ ред. Я припомни.
                    Аха,липсва междинната газ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Може и да съм забравил, ама нямам спомен нещо специално и различно да е казвано за възходящ ред. Я припомни.
                      При възходящ ред, междинната газ е излишна, ненужна, та и противопоказна. Само двойно амбриране.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        .... Аз съм имал 43 джипа до сега и в момента имам 5 не само ГАЗки и УАЗки!
                        И аз съм имал няколко жени,но това не ме прави Хю Хефнър, нали

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Ако ме не лъже склерозата у старите книжки ни учеха, че двойното амбриране и междинната газ са неделеми, тоест двете страни на един и същ процес. А последователността на процеса се обясняваше така:

                          натискаш амбреажа - изключваш от скорост - отпускаш амбреажа - подаваш междинна газ (за да се изравнят оборотите на кутията и двг) - натискаш амбреажа - включваш съответната предавка - отпускаш амбреажа.
                          Естествено.
                          Подаването на газ при натиснат съединител е безмислено и има ефект на плацебо. Смисъла на двойното амбриране и междинната газ е да се изравнят в някаква степен оборотите на парвичния и вторичния вал в скоростната кутия. При натиснат съединител и подадена газ как въздействаш на първичиния вал? Никак! Вторичния вал е вързан "твърдо" към трансмисията към колелата и целта на упражнението и да "пригодиш" оборотите на първичния вал. Именно с двойното амбриране и подаване на газ при отпуснат съединител.
                          Преговорете си устройството на скоростната кутия.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стари автомобили на служба

                            Ще си преговаряме, заради дървени философи...
                            Междинна газ, се казва защото се подава между две предавки(изключваш едната, включваш друга) за изравняване на оборотите. Точка.
                            Дали ще изравниш оборотите и в скоростната кутия, за да включи по-лесно предавката, или ще изравниш само оборотите на двигателя (при описания случай с едно натискане на съединителя, по време на което се подава газ), за да не се получи ударно зацепване на съединителя при голяма разлика в оборотите, е все тая, пак си е междинна газ.
                            На мотоциклетите като не можеш и без друго да минаваш през неутрална, правиш точно това - подаваш газ, преди да пуснеш съединителя, щото като си включил по-ниската предавка, ако го пуснеш без газ, задното колело през трансмисията ще трябва да ускори двигателя до доста високи обороти, за доста малко време, което обикновенно може да доведе до загуба на сцепление на задното колело.
                            Също е все тая, дали ще го правиш с натискане (веднъж или два пъти) на съесинителя, или без.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Дали ще изравниш оборотите и в скоростната кутия... ...или ще изравниш само оборотите на двигателя...
                              "И в скоростната кутия", "или само на двигателя"... Абе, бай приятелю, изравняване не предполага ли барем два елемента/участника? (Между които, демек.) Кфо ше и изравняваш на кутията сама по себеси? Или на двигателя също така? С кфо'ш'ги изравняваш!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                "И в скоростната кутия", "или само на двигателя"... Абе, бай приятелю, изравняване не предполага ли барем два елемента/участника? (Между които, демек.) Кфо ше и изравняваш на кутията сама по себеси? Или на двигателя също така? С кфо'ш'ги изравняваш!
                                Специално теб имах предвид, под "дървен философ", да не се засегне някой друг.
                                Това което се опитваш през цялото време да ни обясниш по въпроса, се нарича "двойно амбрииране, с(или без) междинна газ". Междинната газ си съществува и без двойното амбрииране.
                                И мога да ти обясня доста по-точно технически издържано, и подробно, между какво точно изравняваме обороти, както в скоростната кутия, така и тези на двигателя. Но не мисля, че това е необходимо, поне за последните писали в темата по този въпрос, включително и за теб - достатъчно сте наясно. Та във връзка с тази яснота, можеш просто да се съгласиш с написаното от мен, и да си признаеш(за разнообразие), че писа пълни(и излишни) глупости по въпроса.
                                Ако ли не, почни ти с обясненията, по какво точно се различава междинната газ при каране без съединител, от тази при каране с двойно амбрииране?! Това натискането на съединителя във втория случай (бай приятелю), е разлика само за шофьора, за механиката е едно и също, ако е направено както трябва.
                                Последно редактирано от cecoa1; 16-07-18, 00:54.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X