Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

    Да, там пише, че трябва незабавни действия.
    Изключване на двигателя и репатриране до сервиз веднага. Промивка няколко пъти, смяна на радиатор и може да се спаси.
    Както и да е, при мен са минали повече от два месеца в отлежаване на кутията с антифриз.
    Днес поръчах радиатор от Люцкан Георгиев и няма да слагам допълнителен малък на този етап.
    Скоро ще пиша какво се случва.
    Относно смяната на маслото. Какво мислите , да източа каквото мога , да завърти, да загрее след това да източа. Да налея пак , пак същото и така поне 3 пъти. Като разбира се мисля да не слагам за промивката най хубавото масло. Пък ще видим каквото сабя покаже.
    Относно смяната на масло по сервизите, хората ми искат 400 лв и 500 лв в известни нам сервизи за 2 пъти смяна на масло.
    Което ми се струва повечко, но аз не разбирам.
    Разбирам до толкова че да се замисля не е ли възможна промивка с вече работено масло ? И защо ми смятат 2 пъти ''Ново'' масло.
    Ще видим..
    Дано '' Копача'' живне.
    Последно редактирано от Др.Менгеме; 14-02-19, 15:15.

    Коментар


    • #17
      От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

      Антоне, здравей!Би трябвало да не чакаш 2 месеца след като се е случил теча.Второто е, че антифриза на Тойота,и то смесен от концентрат/дестилирана вода 65/35, е доста благосклонен към чарковете в кутията, отделно е най-доброто за тези в охладителната уредба.Накратко, оправдава си парите отвсякъде и никакъв друг не може да се равнява(може би Nulon)на него по мазилност, противопенливост и с правилната топлопроводимост.
      На 3RZ-то от подписа ми, съм с оригиналния антифриз(както и с оригиналните масла в дифове, трансмисия и трансфер) вече 21 г. и работи без проблем.И радиаторът е оригиналния, и водната му помпа, а е каран само в солената баня на Североизтока,На 268К мили е в момента.Но май скоро ще се наложи да го бракувам поради ръжда:-((.
      С твоят проблем за шейка не съм имал вземане даване.Но това което съм изчел е, че кутията издържа известно време без проблемно и се оправя след промиване със сериозно количество масло, всъщност докато започне да тече чисто.При възможност можеш да ползваш за промивка отработено хидравлично(филтрирано).Имай предвид, че след източване и в покой за няколко часа, маслото се отделя от антифриза и може да се прекара отново през кутията.Разпитай за отработено масло от място където обслужват електро и мотокари, там го събират във варели, да се греят с него и след филтър може да ти свърши работа.Кутията може би има филтър, който ще трябва да се смени или почисти.А в сервизите ти пишат 2 пъти Ново масло, щото си им паднал да те оскубят.Маркучите, през които маслото се върти за охлаждане можеш да ги вържеш на късо и след като върти няколко минути така, ги разделяш и източваш маслото през подаващия.
      Не съм запознат с този автомат, макар че имам 1 Рънер с такъв, който ще го правя ръчка, та тогава ще го разгледам.
      Антифризите имат добавки против корозия, но всичко зависи от качеството на този, който си налял в радиатора.И пак ще кажа, прегледай си охладителната уредба, оправи всичко по нея и си вземи Тойотски антифриз.Ако питаш за личното ми мнение за синия, то е, че бих си сипал вода за да се прибера и докато оправя нещата, ако съм имал проблем.Но не бих си сипал син антифриз в никоя от Тойотите ми за да я карам така.
      Успех и дано да нямаш повреди по клапаните на кутията!
      Мето
      Последно редактирано от metotem; 16-02-19, 04:01.
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #18
        От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

        Здрасти пак!Като прегледах темата, видях, че синът ми ти е писал да си прегледаш състоянието на охладителя на маслото на кутията.Което е едно от най-важните неща при покупка на автомат не само при Рънер а и при брички от други марки.Просто автоматът е по-капризен от ръчна кутия.
        Или по-общо казано, прегледът и обслужването трябва да са водещите при покупка на автомобил втора ръка, а кефът от карането да остане на заден план, макар че често ни се иска точно обратното.
        Светни крушката тук за каквото откриваш по този проблем, щото така се учим всички:-))
        Мето
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #19
          От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

          Първоначално публикуван от Др.Менгеме Преглед на мнение
          П
          Странно, по някога скоро след като съм я изгасил, трудно пали.

          Огледай гумените тръбички за вакумите по двигателя там за разните джажи,на мене ми правеше така и като сложих някоя и друга кабелна връзка като скобичка на съмнителните тръбички започна да си пали нормално.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

            "От преливника на радиатора преля маслото на скоростите (Milk shake )."

            Може ли малко снимки ,как е възможно това?
            В долната част на водния радиатор ,всъщност тече маслото от кутията . И тая долна част ,има преливник ли ? И ако има преливник ,как тъй се излива маслото в антифриза?

            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #21
              От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

              Здрасти Деяне!
              Долната част няма преливник, но тръбичките през които тече маслото от кутията, когато корозират и пробият, антифризът влиза в кутията, защото е с по-голямо налягане, омешва се с маслото и почва да циркулира след това и в охладителната система.
              И постепенно, при нормалното му разширение започва да се вижда и в разширителния съд като ягодов шейк, ако е с тойотски антифриз.
              Ако се е случило внезапно, с преливане, тогава най-вероятно има проблем и с охладителната система и/или и с гарнитурата на главата.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #22
                От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                Как е възможно ,само в комбинация с 4Runner да излиза milkshake ?
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                  ............Гугъл да свързва двете думички тъй бързо
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                    Ха ха ха!Така е, всяка бричка си има тънкости!
                    Както ако напишеш PHH hose, гугъл ще го свърже с всеизвестния проблем на 1FZ-FE при ЛК80, a има и други при Тойота, да не отваряме сега торбата със злите духове към марката, която всички ние почитаме
                    Мето
                    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                      Наспамихме темата .
                      Ама трябва да се знаят от всички тия неща . Та да знаем где да гледаме . Аз лично съм несведущ . Мето ,пиши за още подобни ,с кодови думички . Ако решиш в отделна тема.

                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                        Действам както казвате и ще пиша. Благодаря за информацията. Ще търся масло и ще го филтрирам за промивката.
                        Мето, би ли ми споделил какво малсо сипваш на скоростната кутия на 3rz- ката ? Коя марка ?
                        Благодаря за инфото отново.
                        Чакам си радиатора и отиваме в бокса.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                          Антоне, здравей!
                          Малко съм в неудобно положение и ще обясня защо.Бачкам като механик от 1978 на печатни машини(швейцарски, немски) и цялото съпътстващо оборудване и съм наясно със значението на поддръжката.
                          С Тойоти се занимавам от 1999г.Купихме на старо(120К мили) една Корола комби 1991.До 2007, когато един пикап я издъни отзад, не ѝ смених оригиналното масло на кутията.Тогава беше на 370К мили.
                          Рънерът от 1999 3RZ/W59/A03A замести Королата.Купих го на 90К, човекът(1 собственик)рече че не е сменял нищо.Ползвам го за работно добиче, щото возя доста инструменти-минимум 200кг отзад лятото, щото зимата добавям още 50-60 заради 2кт вериги, и бивачни съоръжения+ храна за седмица, в случай че излетя от пътя в някоя веявица и се наложи да преживея поне седмица до измъкването.
                          Сега е на 270К, с оригинални масла в дифове и трансфер,+оригинален съединител, радиатор, водна помпа.Смених само задния мост поради това, че изгни от солта, но прехвърлих маслото в следващият кожух.И съм сменил 1к-т дискове с неоригинални, Duralast, пак поради ръжда.
                          Междувременно съм карал още 2 Короли-1991+1997 и двете комби по подобни схеми.От Королите и от Рънерите не съм имал проблем да капе нещо от тях, освен един път антифриз от първата водна помпа на първата Корола-т.е. на около 190К мили.
                          Идеята е да измъкна максималното от тези брички и да не ги сменям или препродавам често, защото се губят пари.
                          Та за маслата, сипваш по книжката, копирал съм по долу.Ако се наложи бих ползвал Valvoline по кутиите,а ДВГ-тата(1KZT, 3RZ, 5VZ) ги карам с Mobil1 Turbo diesel truck 5W40(full synthetic)и го сменям на 10К мили(16000км)
                          Всичките ни Тойоти се карат с тойотски антифризи и те не се сменят.Което удължава сроковете на употреба на водните помпи, термостатите, маркучите(не съм сменял маркучи на нито една Тойота досега, само 1 долна водна скоба на радиатор, защото изгни от солта.
                          На Рънера с 3RZ-то, на оригиналния му радиатор и на АС кондензера липсват ламелите в долната 1/3, просто солта ги е изялз:-)), но никога не е прегрявал.А и климатикът си бачка нормално.
                          Мое мнение е, че няма марка кола която да е по-ефективна от Тойота, стига да не се пести от качествени консумативи и да се ползват оригинални части.Но затова се иска добро проучване, ако купуваш втора ръка.
                          1qt (US quart)=0.946 Liter
                          -Transmissions-
                          W59 3RZ w/ 5 speed manual - GL4 or GL5 75w-90 gear oil - 2.6 qt
                          R150F - 5VZ w/ 5 speed manual - GL4 or GL5 75w-90 gear oil - 2.3 qt
                          -Transfers-
                          VF3AM Transfer (5VZ) - 1.3 qt GL-4 or GL-5 75w-90 gear oil
                          -Differentials/Axles-
                          Front diff - GL-5 75w-90 gear oil 1.2 qt
                          Rear diff - GL-5 75W-90 gear oil
                          2wd = 2.9 qt
                          4x4 = 2.9 qt with E-locker - 2.6 qt w/o E-locker
                          Ако ти трябват количествата за автомата, ще ги потърся.Щото не се разправям с автоматици, ги нямам на ръка.
                          Питай ако имаш въпроси, надявам се да ти е от полза инфото, или пък питай сина ми Павката, който е запознат с тези неща.
                          Мето
                          Последно редактирано от metotem; 19-02-19, 01:38.
                          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                            Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                            Антоне, здравей!
                            ....
                            Сега е на 270К, с оригинални масла в дифове и трансфер,+оригинален съединител, радиатор, водна помпа.Смених само задния мост поради това, че изгни от солта, но прехвърлих маслото в следващият кожух.......
                            Мето
                            Баце Мето , че не сменяш 270К мили маслата в трансмисията - ОК. Не е добре, но така си решил. Ама от стария мост да пресипеш маслото в новия как ти дойде на акъла????
                            Тва Тойота верно са железни коли!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                              Руси, здравей!Здраве да е, трябва да се видим лятото, ще стане приказка, та сигурно и двамата ще понаучим по нещо.
                              А за маслото, беше просто опит, не е да спестявам пари, а прихващат те дяволчетата да видиш колко може да изкара нещо.Почистих дифа и пробката, и почнах да го източвам.И гледам и не вярвам, но факт-чисто като карано месец-два.И си казах, Ами да пробваме да видим колко още ще изкара??? И го сипах обратно.Добавих около 300мл, поради загубата от теча през корпуса.
                              Всъщност този Рънер ще трябва да го бракувам, защото ме е шубе, че поради ръждата по спирачните и горивните тръбички, някоя може да се пукне когато не трябва.Рамата му е ръждясала много, но не е критично като тези на Такомите правени от Дана с евтина стомана, дето се чупеха по средата между кабината и легена.
                              За имащите Рънери с 3RZ и чугунен изпускателен колектор бих добавил малко инфо.Това е известен проблем и Тойота има TSB(Toyota Service Bulletin).След около 100-150К мили колекторът поради неправилен дизайн, се пука между цилиндри 2 и 3.Първо е малка цепка, която с времето се разширява и даже има случаи на падане на парче от стената на колектора.Често не се вижда навреме, защото колекторът е скрит под предпазен ламаринен щит.Ако се кара така по дълго време, този проблем води до по-голям-прогаряне на изпускателни клапани, заради наличие на недоизгорял бензин в изходящите газове.Поради това, че изходящите газова пулсират, на свиването им, през цепнатината влиза чист въздух и заминава надолу по тръбата.Сондата след катализатора, регистрира О2 и казва на процесора да пусне повече гориво.Което става, но в цилиндрите няма изгаряне на това доп гориво, а то изгаря по време на и след излизането си, и така клапаните дават фира.Особено ако са направени стегнати.Тойота има стоманен изпускателен колектор-17141-75080, който решава проблема и е монтиран на по-късните версии 1999-2000 4Рънер и 2000-2004 Такоми.
                              А тук по Североизтока няма много възможности за офроуд, единствено зиме по снега, който го има в изобилие, може да се повъртим и покопаем с бричките.А и аз IH8MUD, та не могат да ме излъжат да прекарам час два, да свалям калта из отдолу в слънчев ден, щото и слънцето е рядкост.Ненапразно му казват New England, мисля си, че на индиански Massachusetts означава Аман от дъжд.
                              Съвсем оспамихме темата, Антон да прощава!
                              Със здраве и безаварийно на всички колеги!
                              Мето
                              Последно редактирано от metotem; 20-02-19, 01:35.
                              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota 4Runner 2.7 3та генерация. 4x4 1996г - 3RZ-FE. Има ли други ?

                                Веднъж си купих и аз едно масло... Добро беше много даже, не изтрая много.
                                Много се харчи. Някакво ирландско беше...
                                Най- бързо изчезва като се маже на филии с мед!
                                Краве беше си спомням!

                                Майтапа на страна...
                                От тойотите които съм виждал\карал\работил по тях, съм забелязал следния проблем във всичките!
                                Като минат едни 5-600К километри, почти всички страдат от смяна на собственик!
                                Последно редактирано от KPV; 20-02-19, 07:24.
                                X-UN T4R2000 TDI3000 1KZ-Ti, MT CDL/RDL3.9
                                https://www.taharateq.com
                                FB - Toyota 4Runner Bulgaria
                                https://www.facebook.com/groups/1394416414101996/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X