Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

    Здравейте


    Дойде зима и сега като е мокро и температурите са близко до нулата сцеплението с асфалта е ужасно.

    Карам с оригинални гуми. Дънлоп. Които ги слагат и на Патрол GR и на LJ70. Но са доста стари. Та както и да е трябва да ги сменя.
    Джипа е Тойота LJ70 2LT мотор

    Решил съм да са BFG AT. Най-големия размер за LJ70 нали е 32" 11.50 15".

    Колко лв е едната ? Говоря за Нови. И къде в Пазарджик мога да ги купя/поръчам ?


    П.п. Само информативно да попитам голяма ли е разликата в размера на оригиналните и тези 32" 11.50 ? (И на колко се равнява по другите стандарти 2хх на 70 примерно ??)
    Искам да са големи за да ми испълнят калниците, че сега тези оригиналните сякаш се губят в калника и не изглежда хич хубаво. Да не говорим за проходимоста с тях.

  • #2
    До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

    с какви джанти си сега?
    за толкова широки гуми е хубаво джантата да е поне 7" широка...
    32х11.5х15 отговаря приблизително на 295/70/15 разбира се такъв размер няма...
    ако си с 16" джанти, може да сложиш 235/85/16 или 265/75/16 - идвата размера са същия диаметър 32"...

    стандартно тоя джип се е оборудвал с 205R16 /29"/ и с 32" разликата е +10%
    ще стане осезаемо по-тромав /особено на спиране/, но със сигурност ще изглежда по-добре...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

      http://www.bfgoodrichtires.com/specs...t-a-ko/44.html

      За всеки размер производителя е препоръчал широчина на джантата.
      Добре е да се слагат на най-тясната възможно джанта за да се разбордират и късат по-трудно.

      Освен всичко друго в таблицата има и данни за реалния диаметър на гумата в инч

      Някои размери не се предлагат на Европейския пазар.

      Коментар


      • #4
        До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

        Официалния вносител на BF Goodrich за България е фирма Ауто Плюс в София. Но аз купих последния наличен комплект 32" 265/75/16 преди 10 дни. В списание Офф роуд БГ има реклами на тази фирма с телефони. Те внасят непрекъснато, може вече да имат пак.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

          Това че БФГ има един единствен офицялен вносител за България,
          сигурно ли е?
          Другите да не би да са неофицялни.

          Коментар


          • #6
            До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            За всеки размер производителя е препоръчал широчина на джантата.
            Добре е да се слагат на най-тясната възможно джанта за да се разбордират и късат по-трудно.


            какво правиме когато производителя препоръчва само един размер джанти? как избираме най тясната?
            Освен всичко друго в таблицата има и данни за реалния диаметър на гумата в инч
            която естествено пак не отговаря на реалния размер
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

              Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
              какво правиме когато производителя препоръчва само един размер джанти? как избираме най тясната?
              която естествено пак не отговаря на реалния размер
              За БФ Гудрич няма варянт с една джанта.
              Иначе ще е интересен избор.

              За реалния размер, има нещо такова.
              На 33" А/Т ролетката показа 82см

              Коментар


              • #8
                До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                с какви джанти си сега?
                за толкова широки гуми е хубаво джантата да е поне 7" широка...
                32х11.5х15 отговаря приблизително на 295/70/15 разбира се такъв размер няма...
                ако си с 16" джанти, може да сложиш 235/85/16 или 265/75/16 - идвата размера са същия диаметър 32"...

                стандартно тоя джип се е оборудвал с 205R16 /29"/ и с 32" разликата е +10%
                ще стане осезаемо по-тромав /особено на спиране/, но със сигурност ще изглежда по-добре...

                Мерси много.

                Джантата ми е оригиналната никелирана 15". В момента немога да кажа какъв и е размера (х j).

                За тромавоста Той и сега си е много спънат, но както и да е. Не съм състезател. За спирането предполагам че в сравнение със сегашните гуми няма да е по зле. Той сега как стъпи на мокро или мята задницата където си поиска или блокират колелата при спиране. Като се има в предвид че температурите още не са паднали под нулата. Но и гумите особено едната предна е на 20 години (оригиналната резервна).


                А как така ще спира по лошо . Или вече гумата става много широка и тежеста на кв/мм намалява и сцеплението с асфалта също ???


                А 10%+ ще се отразят на показанията на километража. Показва 100км но всъщност е 110 нали така ?


                Питам за цената защото един приятел каза, че можел да ми поръча. Та да знам ориентировъчно каква им е цената. И да не стане така, че да ми е по-евтино до софия да ида да си ги взема от колкото от "Познатия".


                МЕРСИ МНОГО Страшни сте.


                Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                  Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                  Здравейте


                  Дойде зима и сега като е мокро и температурите са близко до нулата сцеплението с асфалта е ужасно.

                  Карам с оригинални гуми. Дънлоп. Които ги слагат и на Патрол GR и на LJ70. Но са доста стари. Та както и да е трябва да ги сменя.
                  Джипа е Тойота LJ70 2LT мотор

                  Решил съм да са BFG AT. Най-големия размер за LJ70 нали е 32" 11.50 15".

                  Колко лв е едната ? Говоря за Нови. И къде в Пазарджик мога да ги купя/поръчам ?


                  П.п. Само информативно да попитам голяма ли е разликата в размера на оригиналните и тези 32" 11.50 ? (И на колко се равнява по другите стандарти 2хх на 70 примерно ??)
                  Искам да са големи за да ми испълнят калниците, че сега тези оригиналните сякаш се губят в калника и не изглежда хич хубаво. Да не говорим за проходимоста с тях.
                  В Пазарджик ,като идваш от моста на Марица посока Била-пожарната на 150 метра след Била на завоя има гумаджийница и там можеш да си поръчаш какъвто размер искаш иначе от Ауто-груп или от Диана и от двете места ползвам отстъпки.Ако не се оправиш ми пиши л.с.

                  Коментар


                  • #10
                    До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                    напротив, сцеплението става по-добро... но самите спирачки стават /още/ по-слаби
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                      Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
                      В Пазарджик ,като идваш от моста на Марица посока Била-пожарната на 150 метра след Била на завоя има гумаджийница и там можеш да си поръчаш какъвто размер искаш иначе от Ауто-груп или от Диана и от двете места ползвам отстъпки.Ако не се оправиш ми пиши л.с.
                      Знам го сервиза.
                      Ще проверя какви са цените и ще ти пиша.

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      напротив, сцеплението става по-добро... но самите спирачки стават /още/ по-слаби

                      Еми на мен сега проблема ми е в сцеплението значи ще спира по добре от сегашното положение. Това ма убезпокои, че ако стане още по зле то направо ставаш камикадзе. Но сега те разбрах.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                        Колега, имай предвид, че колкото повече увеличаваш диаметъра на джантата и гумата, токова повече намаляваш усилието /въртящ момент/. Пробвал съм с 16" Кобри и усещането на равен път е като да влачиш каравана......, при това двигателя е малко по-мощен от 2LT. Според мен е по - добре да си останеш на 15" с по-широчки гуми и визия си имаш и по черното нямаш проблеми
                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #13
                          До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                          На моята LJ70 бах монтирал 235/85/16 а двигателя ми бе 2L.Проходимоста беше много добра и не се плашеше от дълбоките коловози но за сметка на това пострада ускорението и теглителната сила,иначе по магистралата вдигаше 120км/ч а по баир на долу е вдигала 140км/ч .
                          Този размер на гумите отговаря реално на 32''
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                            31/10.5/15 BFG,купих ги лятото за по-малко от 240лв.бройката чисто нови!гСтара Загора.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: LJ70 Гуми BFG AT от къде и максимален размер ?

                              А между другото някои казват,че този модел гуми на ставали за нищо!Аз от скоро съм с такива и поради това не смея да давам мнение дали стават или не!Може би има колеги които имат наблюдения по въпроса?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X