Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

    Здравейте колеги.
    Планирам едно 9-10 дневно пътуване с автомобил до Средиземноморска Турция.
    Разрових форума но като че ли няма пътепис с интересни места в района такива каквито има за Гърция надълго и широко.
    Стандартните Памук кале и Кападокия са ясни и си заслужава да се видят.
    Има доста въпроси възникващи у мен:


    1. Заслужава ли се да се ходи до Мерсин/Адана, не се ли влиза в Кюрдска територия и близо до Сирия- дали е безопасно? Крайбрежието по красиво ли е от това край Анталия да речем?
    2. За отиване мисля Варна - Малко Търново - Истамбул - Анкара - Гьореме - Мерсин. Връщане Мерсин - Анталия - Мармарис - Памук кале - Измир - Бурса - Истамбул - Варна. Има ли друг по интересен маршрут като условието ми е да не се повтаря.
    3. Ще се нощува Гьореме (Кападокия), как да се разпределят 7 дена и къде си заслужава и има какво да се види по крайбрежието: Силифке, Анамур, Аланя, Кемер, Каш, Фетхийе до Мармарис. Ще бъдем 2-ма възрастни с 2 деца на 4 и 6 години. Любители сме на природните забележителности (не архитектурно историческите) и добрата кухня. От хотели с ол инклюзив бягаме с 200. Предпочитаме малки уютни пансиончета с грижовни хазяи, супер гледки и далеко от градския шум. Няма да откажем от време на време някой изумруден плаж но не киснем по цял ден. Дайте интересни места за посещение по крайбрежието, може цели пътеписи.
    4. Последно но не най маловажно - какво да очаквам като време 20-30 Октомври? Морската вода по разни сайтове я дават 25-27 С за края на Октомври което е прекрасно. Какъв е климата в Южна Турция през Октомври?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

    Колега можеш да погледнеш това http://forum.kemper-club.com/viewtop...1fdfbcd412a76a .Мисля че ще ти е интересно.В този сайт мисля че има и няколко по стари пътеписа.

    Коментар


    • #3
      От: Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

      От Турция войната в Сирия изглежда като фалшива новина - никакво напрежение не съм усетил, а минах на десетина километра от границата! Единствената агресия при обиколката ми на Турция беше опита на едно кюрдско пишлеме-овчарче да ме уцели със шише минерална вода до границата с Иран - сигурно реши, че съм турчин! Заливите на Адана и Анталия са несравними според мен - Адана си е едно поле граничещо с морето, докато в Анталия пейзажите са грандиозни с тези начупени скали и каньони. Отделно се чудя как ще се чувствате в трафика на Бурса, Измир и т.н. с кола? В Мерсин има към 100 светофара от единия край до другия и въпреки, че с мотора винаги се промъквах между колите пак ми отне към час да го прекося!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

        Има ли възможност за купуване на турска симкарта от мобилен оператор с цел ползване на данни?
        Четих стара информация че не се продават предплатени симкарти.
        Симкартата се обвързвала с ИМЕито на конкретен турски телефон.
        Това вярно ли е ?


        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Средиземноморска Турция - Мерсин Анталия Мармарис- интересни места.

          А нашите мобилни оператори не предлагат ли адекватни оферти?
          Аз съм на Ментел и за 3лв/ден ползваш (плащаш само ако си ползвал) телефон, смс-и и малко нет - ограничен, но достатъчно да провериш, или примерно бук-неш нещо на бързо. Сега, ако искаш да навигираш онлайн, теглиш клипове (заради хлапета може би - и ние имаме същия проблем), гледаш телевизия - не става. Но нет има на всяко място за спане и почти на всяка бензиностанция и място за хранене - и не отказват да дават паролата.
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X