Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ветрови генератор за каравана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ветрови генератор за каравана.

    За какво ти е........е друга тема,то за какво ти е каравана като палатки за 200 лева колко искаш по тая логика.

    Тука бистрим онова замьтеното в заглавието,за чий му е не го мислете.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Ветрови генератор за каравана.

      .....
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Ветрови генератор за каравана.

        Шуми и вибрира. Освен това за да има смисъл трябва да му търсиш място като на Гьокчеада. И те като фотоволтаиците са китайски, но голям - е че има движещи и износващи се части. А караваната при диво къмпингуване гледаш да я скриеш на тихо и спокойно място.
        Според мой приятел, който и на кемпера не си е сложил соларен панел при изтощен акумулатор 15 мин. работа на двигателя му дават енергия за следващите 24 часа за осветление, отопление, ТВ и лаптоп и тези 800-900 лв, които похарчих за соларна инсталация ще му стигнат за дизел за зареждане до края на живота на кемпера му.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Ветрови генератор за каравана.

          15 минути работа на двигател и си ОК за 24 часа? Булшит /както му викат тук/!

          100 ампера алтернатор, и акумулатор дето да ги поема всичките 100.
          15 минути зареждане=25 ампера
          25 ампера за 24 часа- осветление, отопление, лаптоп, ТВ... тия далавери на пръдня ли работят бе?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            От: Ветрови генератор за каравана.

            Отоплението малко не разбирам как става, освен ако ток се ползва само за искрата на газовата горелка. По караваните има такива конвектори.

            Иначе ако осветлението е 3-4 часа диоди на половин ампер общо, лаптоп 2-3 часа 3 ампера и телевизор пак толкова - що па не?

            Само е добре да спреш на чакмак-баир. Че не се знае то.

            Коментар


            • #21
              От: Ветрови генератор за каравана.

              Ясене, кой лаптоп харчи един ампер? По лодките се ползват лаптопи за навигация, знаеш как и с какво мерим тока, аз лаптоп да харчи само ампер на час не съм виждал.

              И още малко по сметките- за да поема 100 ампера, акумулатора трябва да е около 400 ампера, или поне 300 ако говорим за гъзарска химия, а не само олово и сярна киселина.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Ветрови генератор за каравана.

                3 де, не 1. Общо 10-ина амперЧАСА да похарчиш за лаптоп, толкова за ТВ и да останат 3-4 за диодната лента с която си намираш пижамата. И всичко това е със запас.

                Иначе ей сега докато ти пиша моя лаптоп харчи 5.5 вата - на 12 волта това ще е половин ампер. Ако му пусна навигация ще дръпне повече, това е сигурно.

                Акумулатора ако е 75 или 100 и си го източил добре 100 ще ги вземе за 15 минути. Ако не си го източил - още по-добре.


                оффф, отивам да събирам на жената колата че тия фарове за един работен ден пак нищо не са оставили.

                Коментар


                • #23
                  От: Ветрови генератор за каравана.

                  75 амперов акумулатор ще поема 100 ампера ток идващи от алтернатор с вграден регулатор? И без вграден да е, какъв ще е тоя акумулатор?
                  Или вие нещо извънземно ползвате, или нашите мерачки мерят криво.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ветрови генератор за каравана.

                    Повече от 40% от капацитета си няма да поеме и то говорим за батерия,а не киселяк някакъв,той гълта по 25%

                    айде сега 25 процента от 100 ампера кой иска да ги смята,после е ампер на час........да бе да


                    опс,грешка- аз смятам час работа,15 минути не ги и коментирам даже


                    Отопление чак,маааани,баси караваната,да отваря ТЕЦ му кажи
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ветрови генератор за каравана.

                      Няма да Ви копирам мненията отговарям на всички.
                      Осветлението на неговия кемпер е светодиодно фабрично, на моя също, но съм си ги сменял лампа по лампа, защото фабричното беше халогенно. Моите телевизори харчат по около 25-30 вата, единия е 22, а другия 24 инча, булсаткомския приемник дърпа 30-тина вата. Неговия монитор е някакъв специализиран за първично вграждане и не знам колко е лаком, но приемам, че е по-икономичен от моя. Отоплението ни е еднакво. Печка трюма с 3 степени по 2 кв. на газ. Но има вентилатор, който е основния консуматор на ел. енергия. На първа степен е около 25-30 вата. При темп. до - 5 навън тези 2 в. са достатъчни, за да стоплят кемпера. Някъде бях писал, че 70 А предпазител от генератора към акумулаторите в кемперната част няколко пъти вече ми изгаря, докато акумулаторите бяха нови. На неговата машина не знам как е, но двигателя и генератора са еднакви и на двата кемпера. Той няма инвертор на 220 в, и аз също до момента не съм сложил.
                      И пак да кажа, че това си е негово мнение, на човек който през годините е сменил много кемпери и за себе си е стигнал до такъв извод. А аз понеже не му повярвах и лепнах 1 панел 160 вата на покрива.
                      Също някъде бях писал, че без слънчев колектор с 2 акумулатора по 120 Ач. изкарвам 2 денонощия при сериозни отрицателни температури навън без да съм източил батериите до края.
                      А колко енергия има в една стандартна голяма къмпинг бутилка? Празна на българска газ станция я зареждат м/у 24 и 27 литра.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ветрови генератор за каравана.

                        Да ви покажа ли на сантрекса как 85Ач батерия взема 110 ампера? Сигурно и още може ама свирват ремъците. Да де, само първите 15 минути след запалване от кабели.

                        После естествено не.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ветрови генератор за каравана.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          А колко енергия има в една стандартна голяма къмпинг бутилка? Празна на българска газ станция я зареждат м/у 24 и 27 литра.
                          От литър газ в караваната влиза топло от порядъка на киловати. Три, примерно. Ако печката харчи по 0,3 литра на час, значи киловат. Това, прехвърлено през 12 волта, са 80 А. Ветрогенераторът дава 10-20 А, преди вятърът да е станал достатъчно силен за да разкъсва алуминиева обшивка на каравани.

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Повече от 40% от капацитета си няма да поеме и то говорим за батерия,а не киселяк някакъв,той гълта по 25%
                          ...
                          Няма причина залетите с плискаща се киселина акумулатори да зареждат с по-малко ток, общо казано. Дори стартерните би трябвало да са по-жадни от тези с гел, дълбок цикъл. Само че тук изглежда става дума за разредени до около и под 0% акумулатори. Рядко зрелище в по-големите системи, и $$$$$, което обяснява защо човек може да не е виждал такова чудо.
                          От тези 100 А за 100 Ач капацитет, голяма част ще отиде за производтсво на водород и впоследствие на топлина, ако акумулаторът е необслужваем.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ветрови генератор за каравана.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да ви покажа ли на сантрекса как 85Ач батерия взема 110 ампера? Сигурно и още може ама свирват ремъците. Да де, само първите 15 минути след запалване от кабели.

                            После естествено не.
                            Трябва да е умрял
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ветрови генератор за каравана.

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Трябва да е умрял
                              ц.

                              Въпреки моите усилия. Влезнаха 87 Ач и се писа готов.

                              Естествено, не за 1 час. Бързо е само в началото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X