Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединителя се предава.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съединителя се предава.

    Oбокновенния феродов диск дава отклонение до 15 градуса.
    Демферния маховик комплект със феродовия диск дава отклонение от 60 градуса.
    Така че всички компромиси със твърд маховик на подобен двигател са със отрицателни резултати.
    Естествено че ще трошат кутии.Тея удари при липса на пружините все някой трябва да ги понесе.
    П.П. Аз не съм пред дилема дали да сложа твърд маховик.
    Мен ме дерзае мисълта дали ще мога да си удължа животеца на оригиналния маховик.
    Естественно за сега това са само догадки.

    Коментар


    • #17
      От: Съединителя се предава.

      На моя таралясник си сложих феродо притискател и лагер на люк, свалих закс. Маховика щях да го сменям, щото на едната страна 'чукаше на желязо' ама като го разлашках по сериозно явно изпада феродото и умекна и на двете страни.... И си го оставих... вече съм на 15к км и нямам оплаквания още...
      П.с. не свалих кутията заради проблеми със съединителя , а щото диф-а и прави... педала ми беше кат памук и точно на средата... А феродото тъкмо щяха да му опрат нитовете....

      Коментар


      • #18
        От: Съединителя се предава.

        Като сменяте многомасовия (ака демпферен) маховик с нормален, вижте дали за този комплект феродовия диск се продава отделно. Да не стане да го няма, че тогава е весело на следващата смяна

        Маховика се сменя, ако има смисъл. Има инструменти и технология за това как се проверяват. Клипче в тубата, на който му е интерсно: https://www.youtube.com/watch?v=Ul90_xXGtc8 - около 3-тата минута ...
        На руски е, но човека доста внятно обяснява.

        Коментар


        • #19
          От: Съединителя се предава.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ........ докато феродовият диск остана почти същия.....
          А ти забелязъл ли си, че на въпросния диск липсват демпферния механизъм. И забелязъл ли си, че някой съединители (MB примерно) са с феродов диск с демпферни пружини, както и двумасов маховик. В общия случай демпферния маховик гаси вибрациите и спомага за по-плавната работа на съединителя. Не отричам че има ползи, не отричам, че е по-добре с него. Но заставам 100% зад твърдението, че лично съм сменил над 30 двумасови маховика с обикновени едномасови и нито един клиент не се е оплакал. Разбира се, всичко е сменено с подходящи части, а не с к'вот дойде.

          Поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Съединителя се предава.

            Относно пробега, който изкарва един съединител. Имаме тук 2 бр. Дъстъри 2011 г dCI 90 к.с. Карат се на 2 смени. Току що питах единия шафьор кога са сменяли за първи път съединителя. Каза - преди месец на 510 000 км пробег на първата,на втората още не са. Градското каране им е над 50 %
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Съединителя се предава.

              Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
              Като сменяте многомасовия (ака демпферен) маховик с нормален, вижте дали за този комплект феродовия диск се продава отделно. Да не стане да го няма, че тогава е весело на следващата смяна

              Маховика се сменя, ако има смисъл. Има инструменти и технология за това как се проверяват. Клипче в тубата, на който му е интерсно: https://www.youtube.com/watch?v=Ul90_xXGtc8 - около 3-тата минута ...
              На руски е, но човека доста внятно обяснява.
              Доста интересно,болен въпрос на всички сиромаси.

              Коментар


              • #22
                От: Съединителя се предава.

                Като го отвориш, ще го видиш маховикът на какво дередже е. Ама не се хваща лесно, той винаги има луфт. Простата логика сочи, че щом е заминал съединитела, то и пружините на маховика са там някъде като износване. Става с твърд маховик, променя се леко усещането от съединитела, ма става без особени драми. Става и да смениш само съединител, в твоя случай са 2 варианта, мисля, Лук и Закс, зависи от вградения оригинално маховик.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X