Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на комби или SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на комби или SUV

    Здравейте хора. След няколко месеца ще предстои покупка на автомобил.Преди да изброя тези които съм набелязал ще споделя и бъдещото му предназначение.Като за начало трябва да има задна врата за багажник ( имам куче и преди с хечбег ( голф 4) при пътуване задната седалка беше за него) та да има място в багажника за куче и някакъв багаж. Лично съм фен на красивите комбина. Обичам да ходя по язовири и балкански такива, но като цяло колата ще се кара 80% градско и шосе. Тук идва малкото разминаване - искам хем да върви хем да е комфортно но и до 10-13000лв.По принцип е за предпочитане газ , заради икономията от към финансова гледна точка ( 15 газ и 15 нафта като теглиш чертата разликата е голяма).Та така , моделите които гледам са:

    1. Мерцедес МЛ фейслифт 270, 320 бензин/газ - 270 е дизел но имам познати които имат такива и са доволни от към здравина и разход
    2. Хюндай Санта Фе 2ген След 2006г - бензим/газ 2.7 или дизел 2.2
    3. Ситроен Ц5 комби след 2009 ( моделите които са с пневмо хидравлично окачване) на дизайн са красиви, от прочетеното за тях останах с впечатление че са зщприлично здрави
    4. Ауди а6 ц6 куатро комби след 2005г.- тук варианта е 3.0 теди здрав мотор, върви колата, красива е, комфортна е но обслужването май е повече цифра също и за здравината по окачването тук мненията се разминават . едни казват че е здрава, други че се чупи.
    Като цяло бих погледал и други модели ако предложите.Благодаря.

    Едит: Нека добавим към горе изброените автомобили и ХЦ90, въпреки че от четеното за него останах с впечатление че е скъп за поддръжка СЮВ , въпреки че се води най- сигурния СЮВ за годините си.
    Последно редактирано от AlStyle; 11-09-18, 09:56.

  • #2
    От: обор на комби или SUV

    Виж и ХС70 / ХС90 - има и бензинови, а и дизела е доста икономичен... Като бонус повечето си и имат "кошара" /решетка на багажника/... Ако прежалиш боята, е доста проходимо ХС70 /лесно чисти грайфера на гумите от калта/
    Важното е да го вземеш по-запазено...
    Прикачени файлове
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: обор на комби или SUV

      да и това комби съм го гледал, но ми е грозно , чиста катафалка, много душко. Все още съм на 25г . и за това гледам колата и да ми харесва не само да върши работа. ако е само за работата- един пасат 5.5 4х4 или само предно с едни по високи пружини и други амортисьори и е пушка.Но за сега ще гледам колата И да ми харесва визуално. Да не е много ниска също.

      Коментар


      • #4
        От: обор на комби или SUV

        Първоначално публикуван от AlStyle Преглед на мнение
        да и това комби съм го гледал, но ми е грозно , чиста катафалка, много душко. Все още съм на 25г . и за това гледам колата и да ми харесва не само да върши работа. ако е само за работата- един пасат 5.5 4х4 или само предно с едни по високи пружини и други амортисьори и е пушка.Но за сега ще гледам колата И да ми харесва визуално. Да не е много ниска също.
        След като си на 25г., търси някое от Ауди-тата, които отговарят на това което търсиш, като възможности на автомобила. Имаш регистрация от достатъчно време (от 2009г., когато би трябвало да си на около 16г. !) - смятай цена, поддръжка и... ! Може и да има Олроуд в добро състоние.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на комби или SUV

          Първоначално публикуван от AlStyle Преглед на мнение
          ...
          4. Ауди а6 ц6 куатро комби след 2005г.- тук варианта е 3.0 теди здрав мотор, върви колата, красива е, комфортна е но обслужването май е повече цифра също и за здравината по окачването тук мненията се разминават . едни казват че е здрава, други че се чупи.
          ...
          Ми ... сопа си е обслужването. С оригиналните части и маслата - долу-горе една 5-ичка отива ... Само маслото на мотора е 8.2 литра.
          Градско под 12 нафта не пада. Ако те интересува нещо по-конкретно пиши ...
          Огледай се за някой Пасат 5.5 4моушън. При всички (освен V5 2.3 бензин) задвижването не е по-различно от това на Ауди, произведено в периода '97 - '08 година - с торсен среден диференциал.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на комби или SUV

            Щом си млад, нещо BMW като марка ми се губи от списъка.
            Имат здрави и икономични мотори, вървят яко и що годе са добре измислени.
            Там 4х4 им е и с електроника нещо, но си е също ОК за лека кола.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на комби или SUV

              Според мен аудито е неподходящо за язовирната част от графика ти, освен ако не е равен чакъл за малко. Колата е дълга, стърчат брони... По принцип намирането на жив екземпляр е почти невъзможно, особено за тези пари...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на комби или SUV

                относно а6-цата , тя ми е фаворит, но поддръжката й ме плаши ( от чуто от познати) ... за тези цени има оуроад-и но те са 2.5 или 2.7 би турбо и за двата двигателя само лошо съм чел.Не съм фен на BMW въпреки че 525/530 бензин и дизел не са лоши , но това не ми е фаворит, по скоро като краен вариант.пасат 5.5 ще се намери даже и за половината на бюджета ми ( като двигатели съм гледал 1.8т или 2.8 и двата с газ) , но някак си малко по назад го оставям като вариант.Относно язовирната част, не е тежък офроад, по скоро черен път, щом с голф 4 се е стигало.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на комби или SUV

                  хс70 ти е дълго, пък гледаш А6 ???
                  А6 ако не е олроуд, е мега-ниско и закача постоянно... В5.5 съм имал и е 1:1 дължината с волвото
                  Ако искаш, да не ти закача, клиренсът трябва да е поне 20см - автоматично отиваш на МЛ, Санта Фе или друг СУВ
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на комби или SUV

                    С А6 за риба може да се ходи само до рибен магазин.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на комби или SUV

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      С А6 за риба може да се ходи само до рибен магазин.
                      Един клиент си тегли лодката със S320 4Matic Няма кола, с която да не може да се отиде за риба...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на комби или SUV

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Един клиент си тегли лодката със S320 4Matic Няма кола, с която да не може да се отиде за риба...
                        Не бях ясен, не че не може, а на каква цена, освен ако не му подаряват корите за отдолу и си ремонтира сам колата.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на комби или SUV

                          господа, проходимостта, да е някоя идея над голф 4, няма да ходя никъде по места с които видимо трябва да се отиде с джип. чакълен път или малко черен такъв. може би трябва да ги сортиране по периодично обслужване, поддръжка, разход.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на комби или SUV

                            Що не се огледаш за нЕкое Субару ?

                            ... кеф ти Аутбек, кеф ти Форестър.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на комби или SUV

                              Първоначално публикуван от AlStyle Преглед на мнение
                              ... за тези цени има оуроад-и но те са 2.5 или 2.7 би турбо и за двата двигателя само лошо съм чел. ...
                              Не бих казал, че са лоши, но първия обикновено е милионник, а втория е за маниаци. 2.7ТТ е последния мотор на Ауди, който наистина държи на адски много издевателства.
                              Много е натъпкан в коша, много горещ мотор и бая накичен. 2 EGT сензора, 4 катализатора и ако мяунат турбините вадиш мотора, за да стигнеш до тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X