Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

    Здравейте едно питане, чудя се как да повдигна леко задницата на тераното понеже вчера на стенда ми повдигнаха предницата от торсиона и се вдигна много добре но задницата ми изостана с 2 см. и искам да я повдигна с 5 см и мисля с нещо по евтино да сложа едни подложки на прожините от Скорпион или от ДБК Димитров Пловдив обаче амортисьорите незнам да не окъсеят та на тях подложки мога ли да сложа или четох че от Газела задните ставали и били по дълги. Ще стане ли този фокус или нещо друго да повдигна задницата??
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

  • #2
    От: Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

    Едно уточнение ..... задницата ми е с 2 см. по висока от предницата та искам да е поне с още 5 см. по висока. Отзад е 86 см от земята, а отпред е 84 см. от земята до ръба на калника. Незнам и амортисюри от патрул ставали ама кой от кой модел и с колко ще са по дълги ???
    Nissan Terrano 3.0 DI turbo

    Коментар


    • #3
      От: Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

      Моята задница е по-висока от предницата с около 7 см, без да съм пипал нищо.

      До колкото видях, амортисьорите от Газела са свити 365мм и разпънати 585мм.

      От темата на Спарки:

      Оригинални дълга база:
      дължина отпуснати - 596мм
      дължина свити - 356мм
      сила на сгъване при 0.3м/сек - 30.7-47кг
      сила на разгъване при 0.3м/сек - 119-159кг
      На теория се разпъват с 10 мм повече от Газеловите.

      Пак от руснаците - слагат амортисьори от ония грозните бусове на ЗИЛ - по народно му "Бычок", които са с размери 410мм — 650.

      Имам въпросче - къде ти правиха стенд на предницата? Доволен ли си? И заиграват ли се с подложните шайби да докарат кастор и камбър ъглите в норма?

      П.П. Височина се мери от центъра на главината (хъба отпред), до арката на калника. Така елиминираш слягането на гумите.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

        Ясно, благодаря. А стенда го правя ако си от Пловдив на гърба на циганския Кауфланд има едно площатче и нови сервизи и като влезнеш там първия е гуманджия втория е стенда казва се Иван и аз го знам от 15 год. прави само това само стенд сега се премести там и е с ново уборудване и си върши добре работата.
        Nissan Terrano 3.0 DI turbo

        Коментар


        • #5
          От: Задни амортисьори от Газела стават ли за Нисан Терано 2 дълга база?

          Да попитам тук, защото не можах да намеря темата в която Спарки е публикувал размерите, това ли са

          Оригинални дълга база:
          дължина отпуснати - 596мм
          дължина свити - 356мм
          сила на сгъване при 0.3м/сек - 30.7-47кг
          сила на разгъване при 0.3м/сек - 119-159кг

          и дали са същите на Маверк, и какъв е захвата към моста, и амовете от снимките биха ли станали директно, без насилие ?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15646511560862.jpg
Прегледи:2
Размер:603.8 КБ
ID:5818690

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15646511659993.jpg
Прегледи:2
Размер:600.9 КБ
ID:5818691

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15646511904705.jpg
Прегледи:2
Размер:587.4 КБ
ID:5818693

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15646512021726.jpg
Прегледи:2
Размер:560.0 КБ
ID:5818692

          Хода точно 24см, както се вижда от снимките.

          Предполагам на Маверика са същите като на Терано, но стандартно същите ли са на къса и дълга база, защото, мисля, пружините са различни ?
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-08-19, 12:26. Причина: Намерена снимка
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X