Обява

Свий
Няма добавени обяви.

акумулаторна пръскачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • акумулаторна пръскачка

    Колеги, някой има ли информация от първа или втора ръка за тия чудеса на техниката? Аз сериозно се каня за пролетния сезон да съм с такава и в момента проучвам пазара, така да се каже. Миналата година една колежка си купи, май Гардения нещо и понеже я доставиха на работа, лично аз я сглобих. Бях скептичен, но колежката цяло лято ми се хвали, даже и тя работела с нея, а те си имат голямо лозе, овошки, оранжерийка и за тях няколко пластмасови машини, че и бензинова. Гледам вече и по 70 лева вървят обяви, различни батерии, може и нещата да се ментосват сериозно, така че казвайте каквото знаете, благодаря.
    Иначе аз имам две пластмасови, но си работя с бакърената, дето е над педесегодишна. Малко съм я тунинговал и за 150 квадрата асми и 100 корена домати ми стига, ама има и десетина дървета дето вече са големи и там се поозорвам

  • #2
    От: акумулаторна пръскачка

    Баща ми си купи от Практикер. Цената беше между 70 и 80 лв. Някаква оранжева гад е. Доволен е, работи с нея постоянно. Батерията изкарва около час-час и половина. Пръска с нея около 10 реда лозя (по 20-ина метра всеки), 7-8 реда домати и след това все още има батерия. В общи линии, от както я е взел не е ползвал ръчната.
    42

    Коментар


    • #3
      От: акумулаторна пръскачка

      -Няма място за сравнение- "рахатлък" и с едно зареждане и най калпавите правят 10-15 пръскачки.
      При покупката провери работното налягане да е 6 ат. а не 4 и да е с пресостат.(едната която си взе приятел се случи без пресостат 4 бара и помпата работи постоянно,а другите две които купих щом достигнат налягането помпата спира).Ако ще отхвърля голям обем, по голямата батерия е "някакво" предимство.

      Коментар


      • #4
        От: акумулаторна пръскачка

        Така, така. Тая на колежката правят 14-15 пръскания преди зареждане, тяхната си има и ръчна задвижка, но на мен не ми трябва. Оказа се тука и един комшия се заимал с такава вещ, много доволен. Гледа си двора на село, ама проблем - толкова лесно се работело вече, че неусетно зачестил пръсканията
        На мен, за съжаление, обем вече не ми трябва. Преди лозето съм го оправял с 3 - 4 пръскачки, сега съм с хубав разпръсквач, работи икономично и двора го оправям с една пръскачка 15-16 литра. Единствено покрай дърветата - короните не ги оставям да отиват нависоко, ама пак са големи и става тегаво да ръчкам. Бе ще си имам подарък за Нова година, само още малко да си уточня тт данните

        Коментар


        • #5
          От: акумулаторна пръскачка

          Не бях чувал за такова нещо,но сериозно започвам да мисля за такава пръскачка.
          Абонат!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: акумулаторна пръскачка

            Имам 2...и двете са на Gardenia. Едната е с помпа с пресостат, който се прецака след 3 години вярна служба и спря да изключва, но нали българите сме "майстори" я измислих с една никрета на ръкохватката и като стисна тръгва, като пусна - спира. Другата я взех тази година - тя е без пресостат и като цъкнеш копчето и тръгва да пръска. Първата ми е с помпа, която изключва на 6 бара, а втората е с работно налягане макс 4.8 бара и да ви кажа няма никаква разлика в пръскането. Даже тази с по голямото налягане се налага по често да притягам гайките по ръкохватката и дюзата, защото от налягането дюзата и тръбата излизат по малко и протича. Имам опит с няколко пръскачки и от 70 и 120-130 лв и да ви кажа има разлика в качеството, въпреки че всичко е китайско. Разликата обикновено е в по къси маркучи, малко по слаби акумулатори (повечето са 7 до 8.5 ампер часа), броя и окомплектовката на дюзите, някои помпи имат пресостат, а други не, както и различното работно налягане на помпите (не е драма). На тези най евтините пластмасата е склонна да изсветлява по-бързо, особено ако я пече повече слънцето Има и един друг клас електрически пръскачки с акумулатор марка Матаби, но вече става дума за едни 600 лв

            Коментар


            • #7
              От: акумулаторна пръскачка

              Аз съм доволен от зелена акумулаторна Гардениа. Може да се ползва и като ръчна. 16 литрова е и се намира за около 100лв. в магазинната мрежа в страната. Пръска доста добре и с лекота, не е шумна.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                От: акумулаторна пръскачка

                Айде да се похваля. Взех от Практиса една оранжада, 60 лева, еваси изгъзицата В неделя я сефтосах, малее накъде отива тоя свят... няма ръчка отстрани и след 35 години работа с бакърената, през цялото време се чудя кво да правя с лявата ръка /все посягам нанякъде/. Май ще взема някоя от мотиките да я размахвам едновременно с пръскането.
                Много леко се работи и приятно. Пробвах я само с двойния разпръсквач, нямах време за другите. Очевидно е че ще бъде претенциозна към чистотата на разтвора, ама няма пълно щастие - факт.

                Коментар


                • #9
                  От: акумулаторна пръскачка

                  А до каква височина дървета могат да се пръскат с тази пръскачка? Имам бензинова,ама доста ми тежи като се зареди и с разтвор,че съм се замислил за една акумулаторна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: акумулаторна пръскачка

                    Четири метра й дават на моята и май ги покрива. На мен са ми напълно достатъчни, дърветата не ги оставям високи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: акумулаторна пръскачка

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Айде да се похваля. Взех от Практиса една оранжада, 60 лева, еваси изгъзицата В неделя я сефтосах, малее накъде отива тоя свят... няма ръчка отстрани и след 35 години работа с бакърената, през цялото време се чудя кво да правя с лявата ръка /все посягам нанякъде/. Май ще взема някоя от мотиките да я размахвам едновременно с пръскането.
                      Много леко се работи и приятно. Пробвах я само с двойния разпръсквач, нямах време за другите. Очевидно е че ще бъде претенциозна към чистотата на разтвора, ама няма пълно щастие - факт.
                      И аз бях така в началото. Иначе, продължавам да съм доволен. 4м са много за овошки. Върши работа като цяло.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #12
                        ​​​​още ли някой плаща за такава реклама по форумите?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • aldr
                          aldr коментира
                          Редактиране на коментар
                          Как не се сетих....утре като напъна новата жълта у лозето и аз почвам с рекламите ...

                        • turtey
                          turtey коментира
                          Редактиране на коментар
                          Младежа по горе е пуснал амнйасе мнения за румънските китайци
                          Ся, може като Влатко и Терзиев да е на заплата към нюза, не знам

                      • #13
                        Аз съм с някаква оранжева от Практикер и съм пръскал 8 пръскачки една след друга, и още има заряд на батерията. Ама чак пък 20 не ми се вярва.
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • #14
                          Имам такава китайска някаква от почти три години. С пресостат е. Голяма благина се оказа. Баща ми отначало беше скептик, но после само с нея пръскаше. Имам и моторна и тулумба Матаби. Ръчната я ползвам, когато пръскам за плевели, но когато ме мързи, пръскам и с акумулаторната. Моторната не съм ползвал от почти две години. Майка ми пък, си купи наскоро петлитрова и с нея си пръска зеленчуците. а и по-ниските дръвчета.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #15
                            5 изпръсках днес и не ме измори като старата . И ток си имаше още...
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X