Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

    Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
    Явно повечето тук клоните към Самурай. Иначе чел съм, чета и продължавам... Ако трябва да съм честен Самурай ми харесва много повече на външен вид от Джимни, липсата на климатик изобщо не ме тревожи, искам кола да карам със свалени прозорци и 10 км/ч по полето, климатизирана си имам.
    Въпрос, всички ли по-нови самурайчета след 1996 са на пружини или не? Излизат обяви извън София и ако ще ходя да гледам някое, искам да знам какво да очаквам. Някой беше изказал тук мнение, че версията на пружини е по-рядка и части за нея са по-трудно откриваеми, така ли е наистина?
    На пружини е само и единствено къс бензинов произведен в Япония след 1995г., визуално се отличава по маската и таблото основно. От нормален Самурай се различава само по окачването, всичко друго е същото като на ресорен. Във форума за пружинните има доста подвеждаща информация. В момента в 3-те най-популярни сайта за продажба на коли няма обява за Самурай на пружини.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

      Ако имах възможност, бих си избрал Самурай. Без значение на пружини или не, стига да не е ръждив.
      Ресорните също се преработват на пружини. Има и готови китове, а и сръчни колеги тук. И стават с дори по-добри ходове от заводските на пружини.
      Всичко опира до мерак и бюджет. За мен лично, Самураят е най-добрата лего играчка.
      Колкото до фейслифта, има и с новата маска и новото табло и ресорни. Няма клима и ел стъкла и подобни екстри, но както казва колегата, това е джипка за фън.
      Моят личен избор е 1.9 ТД на Пежо. Абсолютно неубиваем двигател с добър въртящ момент, какъвто се изисква за да компенсира нуждите от бавни раздатки и прочее.
      Имам над 160 000 км с такъв мотор на лек автомобил и съм го карал над 1000 км с изплют маркуч на турбото към кулера. Излапа около два литра масло, но не прегря и нищо не строши. В момента колата я кара мой приятел и е над 300 000. Дори обмислям , да си я купя обратно.
      Последно редактирано от TigerHunter; 11-09-18, 21:59.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

        +1 Джимни....
        Cherokee XJ 99''
        Ignis Sport 04''
        A3 1.8T 99"

        Коментар


        • #19
          От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Ако имах възможност, бих си избрал Самурай. Без значение на пружини или не, стига да не е ръждив.
          Ресорните също се преработват на пружини. Има и готови китове, а и сръчни колеги тук. И стават с дори по-добри ходове от заводските на пружини.
          Всичко опира до мерак и бюджет. За мен лично, Самураят е най-добрата лего играчка.
          Колкото до фейслифта, има и с новата маска и новото табло и ресорни. Няма клима и ел стъкла и подобни екстри, но както казва колегата, това е джипка за фън.
          Моят личен избор е 1.9 ТД на Пежо. Абсолютно неубиваем двигател с добър въртящ момент, какъвто се изисква за да компенсира нуждите от бавни раздатки и прочее.
          Имам над 160 000 км с такъв мотор на лек автомобил и съм го карал над 1000 км с изплют маркуч на турбото към кулера. Излапа около два литра масло, но не прегря и нищо не строши. В момента колата я кара мой приятел и е над 300 000. Дори обмислям , да си я купя обратно.

          Благодаря за съвета, и аз клоня към Самурай. Ако може 2-3 питания:
          - как да позная новото табло, не намерих картинка в интернет, излиза или старото, или Джимнита. Може ли някой да покаже как изглежда?
          - рових из форума, но не намерих. Как да проверя дали разбори раздатката и съответно предния мост, има ли тест някакъв специфичен за проба? Сегашната ми кола е фул тайм 4х4 и там нещата стоят по друг начин
          -да разбирам ли, че вариантът на пружини е по-добър от ресорен Самурай? И мога ли да го повдигна без да преминавам към пружини, струва ми се по-сложно като интервенция и не знам дали ще се справя и дали ще намеря читав човек, който да го осъществи технически, аз работя в съвсем друга сфера Представям си повдигане на окачването докъм 8 см с цел да вкарам гуми 30'', и по-голям просвет разбира се.
          Явор
          yavor.nikolov@gmail.com

          Коментар


          • #20
            От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

            Старо табло:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:old.JPG
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5797851

            Ново табло:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:new.JPG
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5797852

            Ресьорно окачване се повдига или с по-дълги обеци, или със шпренгване на ресьорите и подлагане на допълнителен лист, или като качиш ресьорите над моста.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

              Какъв лифт ще се получи с допълнителен лист, шпренгване не зная какво означава, и има ли готови такива, които могат да се купят, или всичко е ръчен труд?
              Явор
              yavor.nikolov@gmail.com

              Коментар


              • #22
                От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

                Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
                ..., шпренгване не зная какво означава...
                По принцип означава един вид рециклиране на ресьора. Оправяне на геометрията (дъгата) му.

                На теория трябва да се закалят, да се прекарат през валове и да се закалят отново с подходящата твърдост. Но закаляването си е цяло изкуство. За това масово само ги прекарват през валяци, без разкаляване и закаляване. За това след време рак клякат
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

                  Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
                  Какъв лифт ще се получи с допълнителен лист, шпренгване не зная какво означава, и има ли готови такива, които могат да се купят, или всичко е ръчен труд?
                  Има.
                  Напиши Leaf spring suzuki samurai kit

                  Коментар


                  • #24
                    От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

                    Ако не ти в за тежък офф съм за джимни,ако искаш тежко самурай.
                    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Suzuki Jimny или Mitsubishi Pajero Pinin

                      Разгледай темата "Самурая на Трол" в подфорум Сузуки
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X