Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

    Здравейте всички,
    Реших и аз да споделя видяното и изживяното от мен и жената през кратката ни, но пълноценна почивка.
    Ще започна с това, че за първи път се случи така, че с жената изкарахме толкова време изцяло откъснати от всичко и само на диви места, естествено взехме много неща които няма да ползваме и не взехме такива които биха влезли в употреба.
    Както може би някой е чел, отворих тема къде по родното Черноморие човек все още може да открие плаж, където не минават хора със съмнителен тен да продават царевица или същите които да лумкат с оркестъра между чадърите за да изкарат някой лев. След като разгледах предложенията ( за което благодаря на всички включили се ) се спрях на 3 опции - Паша дере, Шкорпиловци и Кара дере. Плана беше да прекараме по 2-3 нощувки на всеки плаж, но малко се промени в движение.
    Събота 01.09.2018 ставаме сутринта и спретваме багажа. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 19_03_11-Facebook.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:6149718 За тази почивка решихме да не взимаме кучетата с нас и имахме на разположение багажник + задни седалки. По златно правило на пътуващия всичко беше оползотворено на 100%, като доста от нещата дори не се използваха.
    Потегляме и решаваме, че директно до морето не ни се ходи, много път, карам със 100-120км/ч макс и ще пътуваме 3 дни, та решаваме да посетим Шипка, Бузлуджа и да минем през Етъра ( не бяхме ходили на нито едно от 3те места преди това ) Останахме очаровани от Етъра - как хората преди толкова години са овладяли силата на водата и чрез нея са оптимизирали толкова много занаяти.
    Плана беше да спим на къмпинг до Велико Търново, но отново претърпя промяна, тъй като решихме, че е прекалено рано и няма как да уплътним деня, директно се отправихме към Варна, Морето и Паша дере.
    От коментарите във форума се бях приготвил за офройд, бях инструктирал и жената че може да друса, оказа се че няма такова нещо. До самото начало на плажа ( траверсите ) бяха стигнали леки коли, по траверсите малко ни подруса, но нищо особено. Плажа беше почти безлюден, в средата имаше няколко джипа къмпингуващи, ние спряхме в самото начало. Мястото беше много хубаво, но нещо липсваше - не мога да посоча нищо конкретно, просто го нямаше онова "УАУ". Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 19_14_17-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:6149724
    Останахме само една нощ на Паша дере и потеглихме към Шкорпиловци. Плана беше да останем на къмпинга там, миналата година бяхме отседнали в бунгалата в Южната част и беше почти безлюдно и се бяхме подготвили за същото преживяване, но грешахме.
    Стигаме на Шкорпиловци и О, Ужас! На плажа стотици, хиляди хора пълно, шумотевица и бързо се ориентирахме да видим как седят нещата в гората на юг ( знаехме от миналата година че има черен път натам и тръгнахме с надеждата, че лошия път ще спре повечето хора ) Да, ама не. Дупки по метър дълбоки, но някак си след тях бяха паркирали ауди 80, рено клио и други подобни автомобили ( записъл съм ги, ще си купуваме такова - явно е проходимо )
    С жената се спогледахме и вече надушвахме как тази година морето се провали, но за щастие ни се усмихна късмета. Последен шанс за спасение - пиша в гуглето Кара дере и гледам то на 6км от нас. Тръгваме ( не знам как от гугъл мапс дават предпочитан път да е през гората ) и се оказа че сме си на лек офройд - глеми дупки, камъни, път през гората, красота. Лека полека се дотътряме до Кара дере, влизаме от Северната страна и що да видим - каравана до каравана. Стана ни още по зле, жената се омърлуши и започна да губи всякаква надежда. Викам дай да идем до края на плажа и да видиме какво ще излезе - така и направихме. Някъде около средата намерихме нашия "дом" за следващите 6 дни: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_55_09-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:6149726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_54_20-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:6149729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_55_31-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:231.1 КБ
ID:6149727
    В последствие съседите ни съобщиха, че всъщност съм спрял на дюна ( не знам как точно се разбира кое е дюна и кое не ) та се преместихме на едно много приятно местенце на 10 метра нагоре, до пътя.
    Както по-рано отбелязах, плана беше да се къмпингува на обособени къмпинги и провизиите ни не бяха нищо особено - предимно бира и леки алкохолни напитки, камембер, кашкавал, сухи мезета. Бяхме се запасили с около 65л прясна вода, 25 от които минерална. Оказа се, че на тоя чуден плаж има изворна вода, която се прецежда през скалите, на около 1км от нас, та поне водата не я мислехме. Обаче с храната го бяхме закъсали. Мислихме, премисляхме, да прибираме всичко, да идем до града и да се върнем - не ни се искаше. Накрая нарамихме раниците, малко вода и пешком до града - около 3км в посока, единствения минус е, че слънцето дори и в 9ч сутринта печеше яко. За 6те дни които останахме 2 пъти правихме такава разходка, като втория дори взе да ни харесва Най-невероятното нещо което ни се случи на този плаж беше, че една възрастна двойка ни поканиха на ПИЦА при тях - хората бяха оборудвани като по учебник - печка на газ, хладилник на газ, кухня, химическа тоалетна, абе всичко за което човек може да се сети. Разказаха ни, че прекарват известно време лятото на този плаж вече над 30 години. С жената мислиме да последваме техния пример.

    "Верандата"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_54_20-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:6149729

    Сутрешното кафе ( дори газов котлон нямахме - бяхме си взели кафе машина с капсули за къмпинга )Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_54_37-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:6149730

    Гледката от втория етаж: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_52_31-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:6149731

    Изгрева: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_57_45-Photos.jpg
Прегледи:2
Размер:102.4 КБ
ID:6149732

    Похода до града за провизии: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_56_50-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:6149733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_57_11-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:6149734

    Един неочакван посетител докато вървиме из полетата - не знам как това пиле реши да дойде така, не го знам и що за пиле е - ако някой знае да сподели моля Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_56_32-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:6149735

    Следва продължение.
    П.П нещо снимките се качиха накрая на текста, извинявам се за което.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от vencibull; 09-09-18, 18:43.

  • #2
    От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

    Браво!Чудна разходка сте си направили.Аз тамън се зачудих,че из Хаджи Димитър го няма возилото,а то къде било.
    Сподели и то как се държа,че ми е интересно.Имаше ли изненади по терена?
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Браво!Чудна разходка сте си направили.Аз тамън се зачудих,че из Хаджи Димитър го няма возилото,а то къде било.
      Сподели и то как се държа,че ми е интересно.Имаше ли изненади по терена?
      Еми изненади няма, то само по асфалт се движехме със съвсем леко по черно. Единствената изненада беше че с 1 хладилна чанта си убих акумулатора, та добре че имаше един добър човек да ми даде ток на плажа Ти кога ще кажеш да пием по бира като си някъде около нас

      Коментар


      • #4
        От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

        Аз през ден съм до вас,че карам жената при балдъзата,а от 17ти всеки ден,че малката почва градина,но времето го няма почти винаги.Но да не спамя темата.Като дойде ред ще се обадя.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

          Чакаме продължението!

          Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

            Много хубаво сте се разходили! При толкова багаж колко от всичко използвахте? Едно колело за снабдителски мисии не се ли предвижда за следващия път?
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #7
              От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Много хубаво сте се разходили! При толкова багаж колко от всичко използвахте? Едно колело за снабдителски мисии не се ли предвижда за следващия път?
              Ами да речем че около 20% от багажа беше непотребен - предимно дрехи и всички инструменти, но без инструменти, лопата и резервна гума вече никъде не отивам. Също така освен матрака в палатката бяхме помъкнали още един топ матрак от мемори пяна 10см, та той запълни половината задна седалка и така. Колелото го обмисляхме - има сгъваеми в декатлона които ще са идеални за целта, но по-скоро обмислям да купя ремарке за до година и да го преправя на къмпинг ремарке, като върху него ще си седи и покривната палатка и ще мога да откача джипа и да ида до града с него. Така като гледам това е най-удачния вариант и от към автономност - място за газ, соларен панел, кухня, хладилник и също така доста багаж ще може да се помъкне.

              Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                В правилна посока си тръгнал,джипа трябва да е независим от къщата.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                  Тази тема търсех. Дано да ти е полезна.

                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=202471

                  Пак не изключва велосипеда.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                    Колегата определено много добре се е справил с всичко. А палатката изглежда мноооого добра - според мен трябва този човек да се занимава с това и да ги продава - ще има много купувачи 100% ако цените са конкурентни на тези на водещите марки. На мен за АРБ ми обявиха цена от 3000лв ....

                    Коментар


                    • #11
                      От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                      Ти си къде по-лесен палатката ти е готова. Сега остава и ремеркето да направиш. Още една тема по въпроса за съжаление голяма част от снимките са се загубили.
                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=118102
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                        Пропуснах да вметна, че в сряда се изви страшна буря - светкавици, много дъжд и силен вятър. За първи път ни плющя такава буря в палатката и честно казано не бях сигурен какво да очаквам. За моя радост удържа и нямаше никакви проблеми.
                        В Четвъртък получавам обаждане от приятел, че ще ходят с жена му до язовир Белмекен и дали ни се ходи. Помислихме го с жената малко и решихме да идем. Наслаждаваме се на последния ни ден на това приказно местенце.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_57_27-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5797857
                        Петък 07.09.2018, ставаме рано сутринта защото по план трябваше първо да идем до нос Емине и от там към Рила. На пук на бурята 2 дни по-рано времето беше страхотно и още от сутринта си личеше че ще е прекрасен ден.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_57_45-Photos.jpg
Прегледи:2
Размер:102.4 КБ
ID:5797855

                        Отбиваме се към носа и най-накрая успях да компенсирам близо 6 часа път до морето заради жипа - хорицата се тътрят по черния път с 5км/ч а аз си сменям 3та-4та предавка и цялото отиване разглежедане и снимаке ни отне не повече от 40 минути. Имаше едни чужденци с ауди а5 което задминах на средата на пътя и на връщане го засекох почти стигнал до крайната цел. Едно густо ми стана
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_58_12-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5797856

                        Отправяме се на дългия път до Яз. Белмекен където ни чака чист въздух, прекрасни гледки и планинския студ.

                        следва продължение

                        Коментар


                        • #13
                          От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                          С нетърпение чакам продължението!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                            Пътуването до Белмекен беше бавно, но приятно. Обожавам да шофирам и се наслаждавам на всяка минутка зад волана ( освен като съм на магистрала, там ми е много скучно )
                            Пускаме си кънтри или БГ музика и си се тътрим със 70-80-90км/ч по междуградските пътища - приказка, почти няма коли, всеки е на магистралата.
                            Около 18ч стигаме на Юндола където е сборния пункт с приятелите ни. Чакахме ги до около 20:00 и се отправяме нагоре.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_58_38-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:5797906
                            Опънахме лагера по тъмно ( сложил съм си отстрани 4 лед светлинки по 18в и най-накрая ги пробвах. Супер светят - като НЛО е колата )
                            Първата вечер беше 3 градуса, втората 6 градуса. Ние бяхме с дрехите от морето, добре, че имахме по една връхна дреха да ни топли малко. Огъня беше приключение - всичко горе е иглолистно. На нас на ни се искаше да сечем живи дръвчета за това обикаляхме часове за да съберем дръвца, сухи или вече отрязани. Ако знаех че ще е такова немане на дървен материал щях да си събера в дъбовата гора от ниското.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_59_01-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5797907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_59_17-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5797908


                            В Събота имаше силен вятър, който вечерта стана мнооого силен. На моменти имах чувството че ще отскубне палатката от покрива на колата - за наша радост новия ни дом издържа и на това изпитание
                            През деня се разходихме около язовира - прекрасна природа, половин ден брахме малини - имаше много в източната част, точно където се влива една река.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_59_31-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5797909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 18_59_47-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:203.3 КБ
ID:5797910

                            В Неделя се прибрахме, общо 8 дни и половина продължи пътешествието ни, жената спеше по 10-12 часа на вечер ( обикновенно около 6 спи ) и за пръв път от години каза че е спала толкова много
                            Определено до година ще почиваме по същия начин - на палатка, като надявам се ще сме малко по подготвени.
                            Не съм много добър в разказите, надявам се да ви е харесало и информация за места и т.н да ви е полезна някой ден.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 19_00_06-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5797911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 19_00_21-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:174.6 КБ
ID:5797912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-09 19_00_42-Photos.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5797913


                            Поздрави,
                            Венци

                            Коментар


                            • #15
                              От: От 0м. до 1923м. надморска височина или от Голямата до Малката вода

                              Браво, Венци! Добре замислено, още по-добре изпълнено. Както и с много други неща, и тук първа бука за наука. Догодина ще ти се отвори повече място за багаж, пък и вече знаеш кое няма смисъл да влачиш с тебе.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X