Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за риболов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за риболов

    Здравейте колеги. Нов съм в форума и изцяло с офроуд машините. Като цяло ми трябва джип които да може да ми натовари риболовното оборудване и да стигна безпроблемно до язовира. Като цяло се двоумя между pajero 2.5 тди или витара 1.6 бензин. Като подръжка и проходимост как са? Отворен съм и към други предложения

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Джип за риболов

    Преди доста години избрах Витара (че даже 1.6) точно за тези цели. Никога не съм съжалявал за избора!

    Беше скъпа за стягане в началото (защото прекалих в някой отношения), но после е изключително евтина за поддръжка. И доста икономична ми идва, но моята се кара само на газ. Внимавай с ръждите като я избираш, че купето гние много сериозно.

    За проходимост - за смешни пари (късата база) се повдига така, че да събира гуми 235/75/R15. За рибарски цели това би трябвало да е достатъчно.

    Коментар


    • #3
      От: Джип за риболов

      Колко като обем ти е оборудването?
      Къса, дълга? Какъв терен?
      Моето предложение дълга витара до 2000 газ бензин, без задни седалки.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Джип за риболов

        Оборудването ми като обем е доста - шаранджийско ( палатка, легла ,столове , маса , въдици, спални чували, лодка, ел. Мотор с акумулатор) но това всичко ще бъде натоварено и на покрива на бъдещия шаранджийски джип. Обмислям да бъде оборудван с сафари багажник с лед бар.

        Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Джип за риболов

          Добре е да се уточни бюджета, терена за достъп и дистанциите за риболов, обема на оборудването и някакви по-конкретни предпочитания. Иначе приказки много, чужд опит и мерак.
          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
          ...0888 766485...

          Коментар


          • #6
            От: Джип за риболов

            Аз се замислям за Т5...Дискавърито ми малее...А не е от най-малките.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Джип за риболов

              Това с товаренето на рибарските такъми е много относително. Тъста и той е рибар и на скоро си взе диско тд5 щото влачи и лодка и въдици и палатки и..... каквото още се сетиш.
              Късата витара от към багажник си е трагедия. Дългата може и да е по-добре.
              Качи се все пак и на едно диско да го пробваш, може пък да ти пасне.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Джип за риболов

                При Диско 2 багажника е по-скоро висок. Тук се търси по-скоро дълъг...поне при мен.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за риболов

                  Мицубиши Спейс гиър/ Делика/Л-400.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за риболов

                    Някаква баничарка,би свършила чудесна работа!
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за риболов

                      А не може ли част от оборудването да е в ремарке, така може и с къс джип. Ремаркето може да е компактно и леко да не пречи на проходимостта, а и лесно се повдига. Например късо терано или фронтера ще се справят чудесно с едно ремарке и малко багаж в купето.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за риболов

                        Всеки предлага според неговия риболов и терени.
                        Дайте човека да каже какъв обем и какви терени, колко пари е заделил за това упражнение.
                        Ако е спинингист всяка една машинка като почнеш от Джимни и свършиш на дълъг Патрол ще върши работа за багажа.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за риболов

                          Аз така съм решил /донякъде/ проблема с багажа... Не се вижда добре на снимката, но цялата лодка е "уплътена" с такъми, шезлонги и т.н. Веднъж стигнеш ли до място за пускане на лодката, след това целият бряг е твой /прекарваш всичко на избраното място, което най-често е недостъпно и за траялни джипки /

                          ПС: За "стигане до язовира" най-често си трябва магистрална бегачка, щото същия е на поне 150, а най-често на 300км от Сф...
                          Прикачени файлове
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за риболов

                            Факт е, всичко зависи от багажа и начина на подреждане. Аз с късата база проблем няма и нещата изглеждат така (преди да се окалям):

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170901_154806s.jpg
Прегледи:4
Размер:1.09 МБ
ID:5797815

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за риболов

                              До сега се придвижвах така по платени язовити, обаче за свободните е почти невъзможно. Бюджета ми за джип е 3000-4000 лв. Обмислям паджеро, хюндай галопер и нещо от този диапазон. Като двигател какво ще кажете за мицубишито и хюндай 2.5 tdi?

                              Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X