Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско1 или Диско2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диско1 или Диско2

    Здравейте!Предстои ми закупуване на един от двата модела , между който се колебая. Та въпросите са ми: Диско2 -може ли да се разчита за в гората, като няма блокаж на раздатката. Ще се ползва за лов . Евентуален лифт и задължително добри гуми. На Диско1 съм се повозил доста и съм убеден че е уникално добър. Единственото което ме ограничава е че вече няма читави екземпляри. От месец се оглеждам (в Германия съм) Диско2 има голям избор и на добри цени. От време на време ще се ползва и за работа по планински терени(базови телекумоникационни станции) с доста инструменти и багаж. Другото питане е за цената на части и обслужване, който при Д2 са доста солени спрямо Д1. Между другото не бих се отказал от Самурая, но му дойде времето за пенсиониране след 11г. вярна служба и ограниченото пространство което предлага.
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

  • #2
    От: Диско1 или Диско2

    Блокаж на раздатката при Диско 2 почва да трябва в кал над главините.
    Тогава спират да бачкат сензорите на АБС и съответно тракшъна който за мен е учудващо добър.
    Прецени си твойта употреба каква ще е.

    Мойта е семейна употреба и така или иначе не се вкарва в голяма кал.

    Диско 1 добре ама то няма живи.
    То и Диско 2 са повечето пълнолетни вече.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Диско1 или Диско2

      Точно това ме притеснява. Като съм на някой баир и се излее някой дъжд Д2 ще ме изкара ли до шосето или ще почне да се звъни за помощ. Има и определено доста тежки терени но като цяло са добри земни пътища. Май ще се спирам на Д1 от последните 96-98 набор и ще се препипва едно по едно. И другото, няма да е семейна кола освен някой зимни дни когато ни изненада снега и BMW -та не са предпочитане.
      0877 44I 88I
      Самурай 1,3
      Дискавъри ТД5

      Коментар


      • #4
        От: Диско1 или Диско2

        Ето ти едно живо Диско1 -

        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224923
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Диско1 или Диско2

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          Ето ти едно живо Диско1 -

          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224923
          Нали ти писах на лично . Така и не отговори конкретно.
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • #6
            От: Диско1 или Диско2

            Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
            Нали ти писах на лично . Така и не отговори конкретно.
            Извинявам се , джипа се продава а на този телефон би могъл да разбереш повече 088653087шест, Пламен. Аз съм далечко от него.
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #7
              От: Диско1 или Диско2

              Ще си позволя да дам мнението си на нов собственик на дискавъри 2 тд5. Като цяло съм нов с джипките, това ми е първи джип, имам го от януари 2018. Ако сега трябваше да избирам между тези два модела(и аз лично се чудих д1 или д2 да си взема) бих избрал дискавъри 1 за което ще се обоснова. Дискавъри 2 е хубава джипка, има доста глезотии за подобен род машина, като започнеш от двузонов климатроник, печка, подгряване на седалки, огледала, челно стъкло, темпомат, абс, тракшън, система за спущане по наклон(която реално е безсмислена)... Но всичките тези работи говорят за едно нещо, а именно наличие на електроника. Няма лошо да има електроника грижеща се за екстрите свързани с комфорта, но тук електрониката се грижи и за сигурнистта така да го нарека. Имаш си блокаж на раздатката, добре, обаче без тракшън контрола си все едно с Дискавъри 1. И както законите на Мърфи вещаят всичко се обърква е най-неподходящия момент, светват ти тримата амигос, оставаш си само с блокажа в раздатката. От там се почва едно ровене, запояване, разпояване, чистене... само и само да подкараш тракшъна. Ако в крайна сметка абс-а е предал богу дух се разделяш с прилична сума пари за ремонтен комплект. Ако пък нищо не става от блока... заминаха ти парите за твърд блокаж на арб...
              Как е реализиран въпроса с работата на мотора? Вземаш го, караш го, тд5 е много муден... заражда се желание за чип тунинг с цел да живне малко мъртвеца. Плащаш за чип, пущат ти повече нафта и си до там, ецу не контролира налягането на турбината Хващаш ключетата, клещите и започваш да се правиш на тунинг мастер, докарваш налягането до 1.4 бара и пак си до там. Извода е че системата е реализирана на половина с електроника и на половина с механика от старата школа. При единицата нещата са изцяло от старата школа и е по-опростено.

              Та бих си взел дискавъри 1 с възможно най-големия бензинов мотор баличен на местния пазар, бих платил да ми сложат блокаж поне отзад и ще знам, че няма да имам проблем със зацапани абс датчици, стружки от/в главините... все неща водещи до отказ на ТК. Единствено при единицата би ми липсвала системата за наклон в завой, много добра работа върши при д2.

              Коментар


              • #8
                От: Диско1 или Диско2

                Точно това се опитвам да обясня на моите приятели, фенове на зеленият овал, че Td5 е ни риба, ни рак.
                Всички те са с Td5-ци, с изключение на един Дървендър 300td, като въобще не искам да споменавам цифрите които виждам, че дават за тунинг.
                300td-то мина само с малко повечко нафта и турбото на 1.5bar. Е, не е 200+ коньове, но пък и не спира рЕзко както си караш по магистралата.

                За мен печката трябва да е или проста, или сложна.
                Тунинга и ремонта на двигателя на редукторният Дифендър надхвърли доста монтирането на M57B30 примерно, а не мисля, че е станал по-добре.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Диско1 или Диско2

                  Д2 е повече Кит, а Д1 си е риба чук

                  Колкото и да го търкаляш едно Д1 то си върви и не спира, само иска навременна поддръжка

                  Д2 е комфортна машина за дълги разходки, за работа в гората става ако ви е богата фирмата (колкото и да е здрава една машина случва се да се счупи), ако смятате да пестите разходите на д1 спрямо д2 са на 1/3-та.

                  Личен опит с д1 и д2 служебни за последните почти 10-на години.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диско1 или Диско2

                    Може ли да дадете някакви примери при които една част за Д1 струва 100 паунда, а за Д2 струва 300 паунда, без комплекта съединител с двумасовия маховик, че ми стана интересно. И колко е муден ТД5 мотора в сравнение с 300тди?
                    Аз от 2009 до 2016 имах лично Д1, сега от 2017 имам лично Д2 и съм на мнение че цените на частите са съизмерими, а динамиката на ТД5 преди ремапа е неизмерима с динамиката на 300тди въпреки по - ниското тегло на Д1.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диско1 или Диско2

                      Аз лично карам моето Д2 от четири години и го определям като доста здрав, удобен и проходим за моите нужди и експлоатация (лов, риболов и къмпингуване). Потдръжката която съм му правил е съизмерима почти с Д1 на мой познати, които карат такива. На равно се предвижва със всякакви модели джипки и бих казал, че по нищо не отстъпва от един нормално подготвен джип от този клас. Аз лично го предпочитам пред Д1.
                      L.R. Discovery 2 TD5
                      Suzuki SV1000

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диско1 или Диско2

                        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                        Може ли да дадете някакви примери при които една част за Д1 струва 100 паунда, а за Д2 струва 300 паунда, без комплекта съединител с двумасовия маховик, че ми стана интересно. И колко е муден ТД5 мотора в сравнение с 300тди?
                        Аз от 2009 до 2016 имах лично Д1, сега от 2017 имам лично Д2 и съм на мнение че цените на частите са съизмерими, а динамиката на ТД5 преди ремапа е неизмерима с динамиката на 300тди въпреки по - ниското тегло на Д1.
                        Цените на каретата примерно.
                        0877 44I 88I
                        Самурай 1,3
                        Дискавъри ТД5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диско1 или Диско2

                          Няма как Диско 1 да е по-добро от Диско 2!

                          Двигател - ТД5 е здрав, икономичен и с лесно става 170-200коня. 300ТДИ е МНОГО здрав и МНОГО икономичен, пълен мъртвец, който преко сили става 150коня.
                          Мостове - на Д2 са по-широки от на старото и всъщност най-здравите възножни цели мостове на Ланд Ровер. Не са с сфери!!! За рали се използват без усилки и подобрения.
                          Ск кутия - еднаква за двата. Добра.
                          Раздатка - еднаква за двата. Която е без блокаж не е болка за умиране, слага се лесно. А всъщност често има блокаж, но няма привод за него. На Диско1 издържа, на Диско2 ако е пипнат мотора иска по-здрава кръстачка.
                          Купе - почти еднакви, но с предимство на Диско 2.
                          Относно тракшъна който има на Диско2 , не знам дали има и на Диско 1, но и да има е по-стара версия.

                          А от Диско1 и Диско2 , аз избирам Диско3! Само сега да не започнете да ми обяснявате, че е по-кофти от Диско1 щото има електроника!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диско1 или Диско2

                            Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                            Цените на каретата примерно.
                            https://www.paddockspares.com/sdlr03...t-inc-td5.html

                            срещу

                            https://www.paddockspares.com/sdlr06...scovery-2.html

                            Не ми се влиза в излишни спорове, но и при останалите части картинката е подобна.
                            И не само афтърмаркет частите са с такива разлики, оригиналните е същата работа.....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диско1 или Диско2

                              Ще се радвам ако кажете как ейтака лесно става 200 коня. Без наливане на 1000-2000лв не виждам как биха се случили нещата при тоя дизелак.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X