Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско1 или Диско2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Диско1 или Диско2

    Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
    ... Та идеята е не да събирам всички да ме теглят и бутат ако нещо се оплеска , а да се опитам сам да се справя. ..
    С една лебедка, монтирана отпред, са малко случаите, при които можеш да се справиш сам. По-често ще помагаш на другите.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #77
      От: Диско1 или Диско2

      Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
      Джипът ще се ползва за лов. Обикновено сме 3,4,5 джипа. Та идеята е на да събирам всички да ме теглят и бутат ако нещо се оплеска , а да се опитам сам да се справя. Т.е. варианти имам доста, няма да се разчита на 100% на китаеца
      Не съм ловец, и не се завирам по горите. Ама от ползване на аварийни неща /професията ми такава, все аварийни работи ползваме и мъкнем/, съм разбрал- или го купуваш добро и да върши работа, или не си харчиш парите на вятъра. Да не говорим, че в твоя случай, при няколко други джипки наоколо, опреш ли до лебедка, ситуацията ще е “зор над средно ниво”.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #78
        От: Диско1 или Диско2

        Дойде ми една налудничава идея. Рових и нищо не открих дали някой е опитвал да сложи джанти от бмв е39 железни (всъщност само така изглеждат но са алуминиеви) на Дискавъри 2 . Размера на дупките пак е 5х120 , централният отвор не съм сигурен, само не знам гайките как ще "легнат".Някой ако е правил опити да сподели.
        0877 44I 88I
        Самурай 1,3
        Дискавъри ТД5

        Коментар


        • #79
          От: Диско1 или Диско2

          От е39 не знам, но от х5 е по-удачно. Тежки машини са си и си искат яка джанта. Проблем ще е само централния отвор, но се разстъргва.

          Коментар


          • #80
            От: Диско1 или Диско2

            Пристигна лебедчицата.Снимки привечер. Следва обстоен преглед, да не са забравили нещо китайчетата. На пръв поглед не е най китайска.
            0877 44I 88I
            Самурай 1,3
            Дискавъри ТД5

            Коментар


            • #81
              От: Диско1 или Диско2

              Приятно съм изненадан.Даже и калъф са дали който го нямаше в обявата. Мотора ми се вижда читав. Четкодържателя метален, о-пръстенче да не влиза вода(даже си личи ръждата преди него) Доволен съм за тая цена.Кабелите ще трябва да сменя ,че са тънички , мисля че са 25мм

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_124616.jpg
Прегледи:1
Размер:1,000.4 КБ
ID:5802017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131002.jpg
Прегледи:1
Размер:992.2 КБ
ID:5802018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131015.jpg
Прегледи:1
Размер:947.3 КБ
ID:5802019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131022.jpg
Прегледи:1
Размер:1.16 МБ
ID:5802020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131052.jpg
Прегледи:1
Размер:1.26 МБ
ID:5802021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131115.jpg
Прегледи:1
Размер:1.27 МБ
ID:5802022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181107_131703.jpg
Прегледи:1
Размер:1.06 МБ
ID:5802023
              Последно редактирано от Валето; 07-11-18, 20:31.
              0877 44I 88I
              Самурай 1,3
              Дискавъри ТД5

              Коментар


              • #82
                От: Диско1 или Диско2

                Никой никакво мнение, било то положително или отрицателно. Това добре, ама едно питане. От изчетеното за лебедките разбрах ,че най често проблемите идват от влага в електромотора и засядане на четките. Какво мога да направя докато все още е монтирана. Или отваряне на три месеца и ревизиране , което не е много лесно в предвид , че ще бъда монтирана максимално прибрана и скрита.
                Последно редактирано от Валето; 08-11-18, 12:23.
                0877 44I 88I
                Самурай 1,3
                Дискавъри ТД5

                Коментар


                • #83
                  От: Диско1 или Диско2

                  Не можах да намеря сервизно ръководство в pdf формат. Конкретно ми трябват ел. схемите. Свалих едно и не мога да го отворя.Някой да помага. Справям се с английски и немски по малко.
                  0877 44I 88I
                  Самурай 1,3
                  Дискавъри ТД5

                  Коментар


                  • #84
                    Re: От: Диско1 или Диско2

                    Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                    Не можах да намеря сервизно ръководство в pdf формат. Конкретно ми трябват ел. схемите. Свалих едно и не мога да го отворя.Някой да помага. Справям се с английски и немски по малко.
                    Прати маил на лично. Ше ти споделим ПДФ
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: От: Диско1 или Диско2

                      Започна се с ремонтите. От няколко дни при завой се чува едно "рупане,тряскане" без да може да се конкретизира дали е отпред или отзад. Чува се отвсякъде. Няма значение дали е ляв или десен завой. Направо няма никакви шумове и т.н.. Първо мислех че е каре. Днес ходих до сервиз . Не били сигурни ,предполагали че е раздатката. Някой около Враца които да чуе и да даде акъл. Някаква кръстачка се износвала. Масло има в РК
                      0877 44I 88I
                      Самурай 1,3
                      Дискавъри ТД5

                      Коментар


                      • #86
                        От: Диско1 или Диско2

                        За заключен междинен диф има ли го?
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #87
                          От: Диско1 или Диско2

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          За заключен междинен диф има ли го?
                          Има, ама не съм го правил още.
                          0877 44I 88I
                          Самурай 1,3
                          Дискавъри ТД5

                          Коментар


                          • #88
                            От: Диско1 или Диско2

                            Раздатката умря. Ако не беше продължил да караш, щеше да е доста по-евтино. Направо поръчвай междинен див или търси втора употреба, но от човек на който ще можеш да я върнеш. Че цените се вдигат, а раздатките намаляват.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Диско1 или Диско2

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Раздатката умря. Ако не беше продължил да караш, щеше да е доста по-евтино. Направо поръчвай междинен див или търси втора употреба, но от човек на който ще можеш да я върнеш. Че цените се вдигат, а раздатките намаляват.
                              Голям курник ще излезе това. 309 000КМ реални. Не беше влизал в гора преди да го докарам от Германия преди три месеца. Има десет излизания и то на лов ,без някакви екстреми и раздатката капут. Самурая го карам 12 години без да съм преверявал и за масло в РК и досега ядове няма, освен ръждата. Търся раздатка по между другото.
                              0877 44I 88I
                              Самурай 1,3
                              Дискавъри ТД5

                              Коментар


                              • #90
                                От: Диско1 или Диско2

                                Имаше ли луфт при потегляне? Или като от първа минеш на задна? Раздатка имам, но не съм я сервизирал за да съм сигурен какво продавам. Накарай някой да провери за всеки случай дали е със сигурност раздатката.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X