Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

    Търся ръководство за експлоатация на Мерцедес Атего 816 на български или руски език. Камионът е произведен 2008 година. Някой ако може да помогне, ще съм благодарен. И благодарностите няма да са цветя и бонбони...
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

    Какво точно искаш да знаеш,направи си лист с това което те интересува и пиши.
    Взел си правилния камион успех
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

      Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
      Какво точно искаш да знаеш,направи си лист с това което те интересува и пиши.
      Взел си правилния камион успех
      Нямам опит с камиони. В нета нищо не откривам. На 315 000 км е, искам да му сменя всички течности. Какво да наливам? Искам да сменя и спирачните накладки, какви да взема?
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

        Честита придобивка! Това ако е наистина на тези километри... е направо от завода излязло! Масло моторно мисля че сабираше 15 литра(може и да бъркам довечера мога да проверя със сигурност за всичко) ако можеш да вземеш качествено 10w40 няма да му се разсърди . А антифриз около 20 литра май беше. Скорости и диф за тия км на твое място не бих ги пипал... накладките ако не са под половината и не са прегоряли ... също не се пипат ,иначе цена качество- beral ...

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

          Въведете VIN номера на камиона:
          http://www.truckstar.com.ua/fullmengen_atego_ru.php


          http://www.truckstar.com.ua/fullmengen_start_en.html


          ..пробвах с произволни номера на актрос и атего от нета,работи си .Биля дава означенията на агрегатите и кодовете на опциите.У-ху,че и с препратки към BeVo (офиц.сертифицираните техн.течности на МБ)...и на MAN ...културна работа.


          ..


          Сваляне на серв.ръководство за атего I и II ,на руски,нискокачествено сканиране на 2 книги...(щрак на скачать + малко търпение)
          http://autoinfo24.ru/rukovodstva-po-...des-benz/atego


          ....
          Интерактивно упътване за експлоатация:
          http://www4.mercedes-benz.com/manual...al_base.shtml#

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

            Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
            Нямам опит с камиони. В нета нищо не откривам. На 315 000 км е, искам да му сменя всички течности. Какво да наливам? Искам да сменя и спирачните накладки, какви да взема?
            Номер на Шаси ако не ти е проблем да ми пратиш WDB....
            Смени си маслото на ДВГ, въздушен филт. горивния фил. има и една цедка до него и нея смени.Филтри MANN ако използваш няма да сгрешиш .Дехидратора него поне Задължително смени ,че идва зима ако тепърва ще го вкарваш в пътя тоя камион и не му знаеш състоянието има кво да се провери и т.н
            Гресирай си шенкелите опорния лагер провери.
            Ad blue и там има филтри и т.н
            прати ми номера на шаси и ще ти стъжня живота
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

              Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
              Номер на Шаси ако не ти е проблем да ми пратиш WDB....
              Смени си маслото на ДВГ, въздушен филт. горивния фил. има и една цедка до него и нея смени.Филтри MANN ако използваш няма да сгрешиш .Дехидратора него поне Задължително смени ,че идва зима ако тепърва ще го вкарваш в пътя тоя камион и не му знаеш състоянието има кво да се провери и т.н
              Гресирай си шенкелите опорния лагер провери.
              Ad blue и там има филтри и т.н
              прати ми номера на шаси и ще ти стъжня живота

              WDB 9700252 L 357565
              Давай, готов съм да понеса всичко, вече го платих!
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                Мотора е 900912 -събира 15.8л масло внимавай с картера пробката някой път не се развива и превърта ,а той е няква гадна пластмаса .Ако се развие няма яд слагай ново масло 15.8 л(точно) и няма да имаш ядове.
                Мисля може и с вакум машина да се изсмуче маслото .но не съм сигурен дали има шлаухата за тая цел- да се провери.

                Ск.К-е712.611 побира 6,5л маслото е 235.1 ако не.Може и 235.2 което е 80w90

                Диф.-е 742.50 побира 6,0л маслото е 235.0/.2/.6

                AD blue-смени си филтърчето представлява хартиен елемент до него т.е на адблу модула има един вентил там трябва да Бъде налягането-3.2 bar.Резервоара събира 25л.

                Антифриз- точи от радиатора на него има една червена пробка в долния му край, и колкото източиш го смени и тей .Да бъде -37

                Акумулаторите -си провери.

                ако има нещо друго или съм забравил ,пиши
                Мартин Димитров
                УАЗ

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                  Благодаря ти много! Другата седмица трябва да ми го докарат, тогава ще питам още.
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                    Да използвам темата на брат ми

                    Имаме старичък МВ 809 /90 г./ .Работи си добре ,нерядко му качваме по 5-6 т .По често върви с 3-4 т.
                    Ползвам го и да си возя Витарата и ме нервира ,че много "умира " на баир ,все пак е само 90 кончета .Иначе си работи добре ,но на близко и равно .

                    Решил съм да го сменям и се колебая между 814 или 817 или Атего 815 или 817 около 2000 г .Чувам доста противоречиви отзиви за тия Атегота и ,ако може да кажете плюсовете и минусите ,спрямо старият модел .

                    ПП
                    В момента имаме и едно 1320 и доскоро имахме и едно 1317 ,които имаме от 10-тина години и сме доволни .
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                      Атегото е с помпа-дюза(помпа-тръбичка-дюза) и горивната система се управлява от компютър.
                      Четирицилиндровия мотор на Атегото(OM 904 LA), го слагат и на повечето от последните LK(така се означава модела преди Атегото, буквално - "лек клас"). Т.е. с този мотор са всички LK, от 711 до 1517, включително и 814 и 817, от последните две години на модела (от 1996 до 1998г). Само за моделите с над 200к.с остава стария шестцилиндров мотор(OM 366 LA), до края на производство на модела през 1998г.
                      Естествено, новият и по-модерен двигател, е малко по-икономичен, и с малко по-добри характеристики, но пък старите са много по-прости и надеждни и без електроника.
                      На 814 до около 1994г се слага шестцилиндровият OM 366, същия като на 817, 1317 и 1320, но е без турбо. След това до 1996г се слага четирицилиндровият OM 364 LA, който е вариант с турбо и интерколер, на този който ползваш в момента на 809(където е без турбо- OM 364) .
                      На 817 до 1995г се слага само шестцилиндровият с турбо OM 366A, като през 1992г за да покрие нормите Евро 1, мощността му е намалена от 170 на 158к.с(означенията си остават на 17). От 1995г до 1996 за стандарта Евро 2, се добавя и интерколер(означение на мотора OM 366 LA), и мощността отново се връща на 170к.с и въртящия момент също е леко подобрен спрямо стария със 170к.с но без интерколер. Де факто, тази последна версия е еднаква с моделите с над 200к.с(с означения от 820 до 1524), само с разлики по настройките и горивната уредба.
                      Ако надеждността ти е по-важна, моторите до 170к.с. след 1996г не ти трябват(т.е. от тогава слагат новия мотор във версиите с до 170к.с.).
                      Иначе на Атегото сигурно по-лесно се намират екстри като климатик, ел. стъкла и подобни, със сигурност ще си с четирицилиндровия OM 904 LA(шестцилиндровите там почват от 230к.с.), и вероятно е по-икономичен.
                      Последно редактирано от cecoa1; 30-09-18, 17:45.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                        Благодаря за инфото !
                        Наистина се изкушавам да си взема Атего ,по-нов модел е ,по-нова година ,по-хубав дизайн .
                        Доколкото разбирам съветът ти е /имайки предвид надежност / да търся стария 6 цилиндров мотор 6000 кубиков мотор ,евентуално с турбина 817 ,917 ,1117 или с турбина и интерколер 820 и 920 май не съм виждал ,евентуално 1120.

                        Екстрите не са за пренебрегване ,но ,ако често ще имам проблеми по електроника ,и ще трябва да карам с най-висококачествено гориво ,ще се замисля .Освен това май няма кой знае каква разлика в разхода на горивото .

                        А какви най-често срещани повреди правят Атего -то и какво струват ремонтите им .Ако имате инфо и за МАН и Ивеко в подобният клас и години ,ще бъда благодарен ?
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                          Може и 814, с четирицилиндровия, не е много по-слаб от 817.
                          820 има, но са редки. Иначе и последните шестцилиндрови 817 са също и с интерколер.
                          Горивото няма да ти е проблем, според мен. Нямам опит с Атего, но съм чувал за разни проблеми с електрониката, датчици, както и по механичната част. Не че е хептен проблемен, но спрямо стария...
                          Другите марки, при МАН модела е L2000, Ивекото е EuroCargo, мощностите са в същия диапазон, отначало имат мотори с механични помпи, после към 2000г минават на електронно управление.
                          Имат и с помпи с електронно управление EDC, но по-конкретно не ги знам.

                          Според мен, най-правилно е щом имаш и други камиони от марката и модела, да търсиш от същите. Сам казваш, че са безпроблемни.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                            На работа имат Пътна Помощ 817 Атего-1 с оранжвевия мигач над фара.Добро е камиончето тормози се редовно всичко дърпаме с него от 4-осни Самосвали до Влекачи с полуремаркета.Мотора си е 4 Цил.турбина с Интеркулер .Няма драми кой знае какви Атего 1 си е по-добрия избор от Атего 2 за мен лично ако се гонят Евронорми си требва Адблу и тогава избора е ясен.
                            За сравнение ,ще кажа че и до ден днешен при Атего 2 спирачния кран ,който е до помпата на Пед.за съед. струва оригинал по Мерцедес към 2000 Евро(по спомен) при Атего 1 си е друга бира
                            Атего 2 има Адблу дозатор и Адблу помпа -чести болки са запушване,има цедки и т.н кристализация от там Моторния блок се оплаква и мах 60км/h
                            Като цяло Атего 1 и 2 са си добри камиончета имат сравнително малко Ел.блокове .
                            Старите 6 цил с турбо и Интеркулер ако попадне добър екземпляр са си класика .
                            По чести проблеми имат Атего 1 и 2 примерно с компакт лагерите и то към 400 000хил км АБС гривната е вградена в лагера и ръждата вече си казва думата.Зъбчетата изгниват изронват се и АБС датчика неги чете и от там грешка в Ел.блока.Но това вече са нормални неща за мен .
                            За щекпомпите достатъчно надежно са си направени.Само в бг съм виждал счупени пружини имат Два опръстена и понякога нивото маслото се вдига нафтата бяга в картера през гум.О-стени.
                            Случвало се е да греят ,шофера казва Т-рата е над 102 гр. докато карал нова гарнитура шлайф на главата и няма ядове.
                            Мартин Димитров
                            УАЗ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес Атего 816 - ръководство за експлоатация

                              Доколкото разбрах Атего 1 е до 2006 г ,така ,че ако е Атего ,ще е 1.Евронорми не се гонят ,пътуваме само в БГ.


                              А как ктои въпроса с горивото ,че имаме наша цистерничка с помпа и брояч /пазарим от 2-3 години от един доставчик / и досега не сме имали грижи ?
                              Износват ли се бързо помпи-дюзите и като цяло горивната система ?
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X