Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Фабия TSI - отзиви!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шкода Фабия TSI - отзиви!?

    Понеже последно време все повече се возя по разни шкоди та взе,че ми хареса.
    Е не самата возия,че седалките на 90% са им гадни,но колите като цяло си струват парите.
    Обаче фабия служебна имам под ръка само 1.9 СДИ от 200+ година.
    Чудно си върви,но няма общо с това което ме интересува.
    Имам интерес към TSI двигателите от 2012 насам.
    Надежност,детски проблеми,какво да им се гледа.
    Ще ми се да закупя кола до 20-30к км с такъв двигател или направо чисто нова.
    При новата проблема е че има само 3 цилиндрови еднолитрови мотори.
    Което не е непременно лошо.С такъв мотор имам под ръка и две чисто нови рапидки които все още не съм подкарвал извън базата,че няма кога,
    но като цяло ми се сториха добре предвид,че колите са по-големи и тежки от фабия.
    Ще ми се обаче 4 цилиндров двигател.И от там имам два варианта.
    Или да гледам шкода фабия до 2017 с 1.2 или 1.4 тси двигател(4 цилиндъра) или да гледам 1.0 тси от 2018(само 3 цилиндрови).
    В случай едно според мен ще може да се намери екземпляр до 10-14к лева на малко километри(със сигурност повече от 50К).
    В другия сумата ще бъде около и над 25к лв. като смятам да дам 10 кеш и другото на лизинг през фирмата с цел използване на ддс.
    Обаче не знам и не съм карал нито една такава машина(4 цилиндрова) с нито един от двигателите.
    Ще се радвам ако има ползващи такъв автомобил да споделят мнение за двигател и колата като цяло.
    Варианта който на мен ми харесва е хечбек като мога да преглътна и комби ако е от 2018.
    Дайте сега по някой ред които е имал или карал да го мисля.
    Поздрави.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

    За нов автомобил, според мен, само бензин, щото ако е дизел, барем да е прОс, ама такива отдавна няма.
    Предполагам, не те е срам да зареждаш газ, което с турбинка е добра комбинация.
    Не виждам какво трябва да те притеснява в три цилиндровият двигател, освен звука който в началото ще ти е странен.
    Четири цилиндровите двигатели са най-кофти вариант, но просто сме им свикнали по навик заради масово наложилата се концепция в годините.

    ... и още нещо, като лично впечатление.
    Приятел наскоро си купи Superb 2013.
    Това би трябвало да е модела от най-висок клас, но аз никак не съм впечатлен от салона, някак си ми стои пластмасово и "дървено", което ако е за флагмана на марката, не знам как би било при Фобията.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

      Аз затова искам мнение от собственици.Пред мен има Супърб 2018 4х4,Октавия 2017 4х4,Октавия 2013 L&K,Рапид 2018 1.0 ТСИ 95 коня седан 2бр и дъртата 2006-7 фабия дизел СДИ 1.9 от тия с червените букви.
      Та шкоди виждам и карам.Ама такава фабия не съм нито преди нито след фейса.
      На вид след фейса ме радва много и комби и хечбека.Моторите малко ме притесняват.ДСГ кутията не ме кефи как се държи като автомат и бих взел 6 степенна ръчка.
      Въпроса е дали е по-добре 1.2 ТСИ преди фейса или 1.0 ТСИ след.Има и 1.4 ТСИ преди фейса което е супер като мощност,но трябва да се търси отвън и на цена поне 15К лв.
      Всичките са с турбини и директно впръскване т.е. газ няма да види тая кола.Не и и трябва при тоя разход дето дават.
      А и след гранда само С63 АМГ може да ме уплаши на разход.
      Там е и въпроса.
      Аз карам доста градско и ммммм 2000-3000 километра максимум на година извън София.
      Не ми остава време за повече.Та затова се появи тази муха в главата ми.
      А и както казах новата фабия много ме кефи като дизайн и отвътре и отвън.Та даже и комбито.
      Ей на за тия дето не са виждали:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5797722

      И комби:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TkmHGva.jpg
Прегледи:1
Размер:801.3 КБ
ID:5797723

      Бива като цяло.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

        Не очаквай обективно мнение за що-годе нов автомобил от собственика му, особено ако му е първи такъв, а преди това е карал дърта кошница.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

          Аз само съм чел за ТСИ/ФСИ моторите на ВАГ групата и общо взето мненията са че едва изкарват гаранцията
          Да си купиш употребяван ще е неразумно.

          Аз карам ТДИ на ВАГ че и ДСГ кутия и съм супер доволен от автомобила.
          Е обслужва се само с оригинални части:
          Съединител 1400 лв.
          Маховик 1400 лв.
          ЕГР 1200 лв. И т.н.

          Ако трябваше да минавам тънко бих взел ръчка МПИ на газ


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

            ТДИ за фабия няма от 2018.Има само 1 литър бензинки в различна комплектация.
            А и файда от дизел при тия автомобили няма вече.Разхода е същият,а и вървежа спрямо данните би трябвало.
            Аз ако исках да мина тънко щях да си карам пунтото 1.1 моноинжекция на газ.Там разхода е същият,а цялото пунто струва по-малко от един ЕГР при ВАГ.
            Та така имаше наистина отзиви за старите ТСИ мотори,че за нищо не стават ама за новите...!?Знам ли!
            Инак хечбека във версията монтекарло като изключим идиотският цвят за салон е чуден.
            Има лек и за това въпрос на поръчка е.Ама събирам мнения де.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

              Имам пряко наблюдение над Йети 1,8 , купено ново . До 140000 беше обслужвано само В Еуратек - как беше обслужвано ви е бедна фантазията , не по вина на собственика. Смяна на масло на 30000 без смяна на маслен филтър , тактично пропусната смяна на верига на 120000. Издухан клапан на 140000 , сменен само 1 клапан и една /1/ свещ , ремонт на глава без смяна на гумички на клапани....
              Е на 152000 му направих пълен основен ремонт и вече не гори масло. От ново гореше.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #8
                От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                ТДИ за фабия няма от 2018.....
                Да бе нямало
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5797764
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                  В сайта на шкода няма,а че има предифейсови дизели има.От 2018 няма.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                    Имам Фабия, закупена миналата година, нова от Еуратек. Моторът е 1,2 L, бензинов, 110 к.с., 4 - цилинров. Купих предпоследната 4-цилинрова кола в Б-я. След моята остана една бяла. Скоростната кутия е ръчна, 6 - степенна. В момента колата е на около 8000 км и няма нито една дрскотина. Измита е неразличима от нова. Цветът е "спортно синьо". Нивото на оборудването е най-високото. Има старт-стоп бутон, подгряване на седалките, климатроник, цветен дисплей, алуминиеви джанти и т. н. Добавил съм някйолко дреболии, като калобрани, стелки и още нещо, също от Еуратек. Изплащам я на лизинг за 5 години при 10 % начална вноска. Оставащата гаранция е 4 години. Може да се договорим за прехвърляне на лизинга и някакво доплащане.
                    Някак си не можа да ми хареса тази кола. Имам и Октавия L&K и след нея, Фабията някак не може да ме впечатли, въпреки оборудването си.
                    А, и може би нещо много важно - колата се води товарна ("N1" 3+1 места) и данъкът е 6 лева и няколко стотинки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                      Ще звънна да се чуем,но да ми пратиш телефон.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                        Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                        А, и може би нещо много важно - колата се води товарна ("N1" 3+1 места) и данъкът е 6 лева и няколко стотинки.
                        ...беше.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...беше.
                          Може ли малко повече информация?
                          Благодаря.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                            Прегледите вече са веднъж годишно, а доколкото се носи информация из интернет - данъка е като на пътнически автомобил. За прегледа лично ще разбера след 2 месеца, за данъка - ноември догодина. За тая година минах по тънката лайсна през м.Май.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шкода Фабия TSI - отзиви!?

                              Прегледа е 1 година вече, преди 2 дена, Пежо Боксер.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X