Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здрави ли са рамките на КТМ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здрави ли са рамките на КТМ?

    Здравейте! Карам КТМ EXC 400 от 2001 година! Но ми прошепнаха, че задната част на рамките им(subframe) е слаба...работата е там, че смятам да возя приятелката си и се притеснявам, дали ще издържи! Естествено, че няма да ходим по горите...градско, черни пътища и малък преход от около 50 км. Дали ще е проблем за subframe-а? Съжалявам, ако темата не е за тук или вече е разнищена!

  • #2
    От: Здрави ли са рамките на КТМ?

    Всичко зависи от това колко тежи приятелката ти , но и 40 кила да е , пак е възможно в даден момент да седне върху задната гума.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Здрави ли са рамките на КТМ?

      Благодаря за отговора...явно ще трябва да сменям мотора!

      Коментар


      • #4
        От: Здрави ли са рамките на КТМ?

        Наистина ли са толкова слаби тези рамки? Знам, че излиза, че ще питам, докато чуя каквото искам! Но наистина не ми се иска да сменям моторчето...много е читаво, а в БГ, от моя личен опит, тези са рядкост! Ще паднем ли, или има шанс да издържи? А на по-новите ендуро модели на КТМ същите ли са? По-здрави ли са...или пък по-чупливи?

        Коментар


        • #5
          От: Здрави ли са рамките на КТМ?

          Возете се с екипировка и не се впрягай толкова, дори и да се счупи някой ден, то няма да стане толкова рязко, че да се пречукате... Все пак и седалката се държи на резервоара.
          За да не се притесняваш толкова, препоръчвам ти да си я свалиш, почистиш и огледаш за пукнати по/покрай заварките и т.н.
          До сега не съм виждал от возене да се чупи субфрейм.
          Поздрави!

          ПП А как се возите без степенки, че се сетих моята жена колко зор видя за 10мин без...

          На този кадър се вижда нещо многооо идейно...
          Мин.: 2,26

          Последно редактирано от BikerBoyy; 12-09-18, 13:49.
          Димитър Тенев

          Коментар


          • #6
            От: Здрави ли са рамките на КТМ?

            Първоначално публикуван от ZzZKat Преглед на мнение
            Наистина ли са толкова слаби тези рамки? Знам, че излиза, че ще питам, докато чуя каквото искам! Но наистина не ми се иска да сменям моторчето...много е читаво, а в БГ, от моя личен опит, тези са рядкост! Ще паднем ли, или има шанс да издържи? А на по-новите ендуро модели на КТМ същите ли са? По-здрави ли са...или пък по-чупливи?
            Cилно ти препоръчвам да се обърнеш към психиатър.

            Коментар


            • #7
              От: Здрави ли са рамките на КТМ?

              Емии...за психиатъра...май трябва да запиша час!�� А за това как се возим...два варианта: 1. Държи се за мен с крака и с ръце! Като стъпалата й са на резервоара! Главния недостатък...изтръпват й краката и отвреме-навреме ме рита, където не трябва! 2. Стъпва на мойте степенки и аз стъпвам върху нейните крака. Единствения недостатък е, че не мога да се повдигна, защото ще я заболи. Благодаря за отговорите! Смятам да се возим...пък...ако нещо стане, ще търся друг събфрейм и така...

              Коментар


              • #8
                От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                Търся думи по за пред хора, ама...'ба'си и тъпата тема...!

                Коментар


                • #9
                  От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                  Имам субфрейм от 640 адвенчър, определено е здрав, ако ти се занимава да го преправяш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                    Слабото им място са отворите за 4-те болта към рамата. От неправилни болтове и пренатягане се сцепват там.
                    Огледай за проблеми там.
                    Има едни "степенки", които се закачат на оригиналните и удължават назад пространството за краката. Можеш и нещо къстъм да си направиш.
                    https://www.crossplus.si/product-category/universal-en/


                    Тия са скъпи ,ама не виждам нещо извънземно, което не може да се изфабрикува на 1/4 от цената. Като не ти трябват се махат и си караш горското.
                    Успех
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #11
                      От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                      ЕЕЕ... Имаше една тема таква, май Жоро Хаджиев я беше пуснал с изобилие от фотографии на скършени рамки, ама не я намирам - ако някой се сеща да даде линк

                      Коментар


                      • #12
                        От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=128138
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                          Снимки на скършени рами има на всички марки. И 99% са вследствие на някое брутално приземяване при мотокрос и/или неправилно натегнати трипътници или блокирали лагери на трипътниците.
                          Човека иска да си разхожда гаджето по полянките.
                          Работа стана като в джипарския раздел, някой пита за некаква джипка за полянки и всички почват да обясняват как само портални мостове, три блокажа и гуми 35-ци ще свършат работа.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                            Точно такива ,,степенки'' ще направя! И когато се возя сам, ще стоят в гаража! А идеята с коланчето от клипа...може да я използвам за всеки случай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Здрави ли са рамките на КТМ?

                              Първоначално публикуван от ZzZKat Преглед на мнение
                              ...работата е там, че смятам да возя приятелката си и се притеснявам, дали ще издържи...
                              Не го прави.Леките ендура не са предвидени за тая работа(не случайно липсват стъпенки да пасажер).Хем ще батисаш мотора, хем някъде ще се пречукате много брутално.Ако толкова И се иска на момата, намери си едно ХТ или ХЛ за 1000лв и се возете, пък ти като си сам си шпоркай КТМ-а.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X