Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на мотор

    Турист пътешественик на малки километри почти няма.
    Малките километри са при ударени и оставени мотори при застрохователи.
    Ако си намериш такъв направен читаво ще си откараш.
    Можеш да видиш в немското мобиле в частните обяви на какви километри си ги продават.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Избор на мотор

      Първоначално публикуван от kanasta_z Преглед на мнение
      Благодара на всички. Имам тъжното усещане, че ....

      От известно време избягвам да давам съвети за избор на мотор, но понеже пишаш за конкретни модели, с които имам опит да ти кажа.

      K1200RS - това е много удобен мотор, но няма нищо общо с ендурото - това е магистрална совалка. Взех си такъв тази пролет след 3 години четене за тоя модел и почти година дебнене на екземпляра (по стечение на обстоятелствата вече не е при мен, но ако зависеше от мен щеше да е с мен до края). Вие също сте едри хора и това е много удобен мотор, но не си прави илюзии, че ще излизаш от асфалта с него. 150 км/ч все едно си спрял, никакъв fun. Това е мотор, който аз купих да се ползва само на магистрала със жената и трите куфара. Той за това е правен, ако не се лъжа базата му е по-дълга дори и от hyabusa-та, което го прави стабилен като локомотив, но малко труден в серпентините на планинските проходи. Аз за всичко друго, което не е магистрала ползвам R1150GS. Има едно единствено слабо място от гледна точка на надежност - един о-пръстен на изходящия вал на двигателя, който трябва да се замени със същия (19мм х 4мм), но за по-високи температури. Като се прецака (въпрос на време е при всички екземпляри) тръгва масло от двигателя, омаслява съединителя и той почва да приплъзва. Аз моя мотор го взех с този проблем и си го оправих, но работата е ад! Мотоцикета е контруиран с компютър и няма и един кубичен сантиметър излишен никъде по него. Сваля се цялата задна половина на машината, скоростите и още 1000 неща по него. После сменяш тоя о-пръстен и съединителя и почваш да го събираш обратно като е добре да подмениш всичко, което ти се вижда съмнително по пътя. Като минеш през това мотора е вечен, почти буквално. Аз никога не бих го повторил, дори да ми предложат 5000 лв за работата само, но беше за моя машина и се жертвах. Ако имаш всички части, мазила, инструменти и как да повдигнеш рамата (за да махнеш скоростите трябва да я повдигнеш, но двигателя остава във нея), работата е за 20-30 часа, но е мъка. Абе к'во се обяснявам, чети тук през какво минах:

      http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=62396

      R1150GS - това според мен е много по-подходящо, за всичко, което си описал като предназначение и ако си го гледаш също е почти буквално вечен. Аз моя му направих вече към 130 000 км след като го купих през 2009 от Англия и първите дни се заричах, че никога няма да го продам, сега съм на абсолютно същото мнение. В неделя ще съм в района на Варна, пиши на лични ако имаш време за кафе - с него ще съм и може да се видим да си говорим.

      За парите. Аз като теб преди си купувах нещата спрямо това, за колко ми стигаха парите на момента. Фотоапарати, мотори, и т.н. От моя опит и за мойта ценностна система вече чета и правя избора, който е най-правилен за мен, после ако не ми стигат парите, спестявам докато ми стигнат. Преди да си взема GS-a събирах около година, после го купих и никога не съм "поглеждал назад"...

      Това е много приятен проблем да имаш - какъв мотор да си купиш, успех и ако имаш време за кафе в неделя пиши!
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #18
        От: Избор на мотор

        Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
        ... и ако имаш време за кафе в неделя пиши!
        Ако не е вечерта и аз мога да се включа!
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #19
          От: Избор на мотор

          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
          Ако не е вечерта и аз мога да се включа!

          Вечерта в неделя ще се прибирам към София, така че трябва да е през деня... А на теб съм ти вдигнал мерника от доста време, защото май имаме много общо в стила на каране и ще се радвам да се видим. И да ми кажеш за Турция и Грузия плана си, че има едно масто което искам да видя, а никой не го е описал въпреки че съм сигурен че хора от форума са ходили там
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #20
            От: Избор на мотор

            За съжеление ще ходя да карам камионите на цирк Балкански, че се местят в Русе. С удоволствие ще се въползвам при всяка следваща възможност. Не знам дали е позволено показване на телефон в форума и за това прати ми моляте имейл и ще можем да си разменим телефони.
            kanasta_z@abv.bg
            Златко

            Коментар


            • #21
              От: Избор на мотор

              На мен тел-а ми излиза отдолу под всяко мнение.
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #22
                От: Избор на мотор

                Здравейте на всички. Моите планове за мотор, поне за тази година се отложиха. Преди десет дена един идиот ме събори и ми счупи 4 ребра. Надявам се за другия сезон да имам същия ентусиазъм и мерак за нова машина. Благодаря на всички отзовали се на поста ми.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X