Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Юмз - как да сваля центробежния филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Юмз - как да сваля центробежния филтър

    Някой знае ли как да сваля центробежния филтър на юмз-то, развих 5 болта и не мърда?!? Иии мога ли да го премахна завинаги и да сложа такъв като на автомобилите ( преди време мернах снимка в нета с такъв филтър). Таа ако някой знае как става номера да сподели. Благодаря предварително.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_175527.jpg
Прегледи:1
Размер:450.4 КБ
ID:6149708

  • #2
    От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

    Къде ги намери тия 5 болта, че да ги развиеш? Отвиват се двата отстрани на капака и като махнеш капака-пред теб е самия центробежен филтър. Трябваше някакъв голям ключ, за да се разглоби и изчисти-27 или 32...нещо такова. Той е като касета вътре-вади се и се разглабя, после промиваш с нафта и сглобяваш обратно. Това като гледам с колко слоя червена боя е наклепано, явно не е чистено от години.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Къде ги намери тия 5 болта, че да ги развиеш? Отвиват се двата отстрани на капака и като махнеш капака-пред теб е самия центробежен филтър. Трябваше някакъв голям ключ, за да се разглоби и изчисти-27 или 32...нещо такова. Той е като касета вътре-вади се и се разглабя, после промиваш с нафта и сглобяваш обратно. Това като гледам с колко слоя червена боя е наклепано, явно не е чистено от години.
      Искам целия филтър (заедно с корпуса) да го махна и да му сменя гарнитурата (където е захванат към блока).

      Коментар


      • #4
        От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

        Това е гарнитурата...по дупките ще се ориентираш къде се държи:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:328938538_w640_h640_d48_09_015_ghj__wtynhjaeub.jpg
Прегледи:1
Размер:210.2 КБ
ID:5797698
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

          Ползвай основния инструмент на ЮМЗ- големия чук, ама внимателно, че май беше чугун това.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #6
            От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

            Не знам какво не ти харесва на центробежния филтър? Събира доста качествено частиците. Редовно почистване при всяка смяна на маслото и практически излиза без пари за филтър.

            Коментар


            • #7
              От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

              Хората свикнаха с ширпотребата толкова, че вече никой не мисли за техническите предимства на една или друга технология. Центробежният филтър реално е няколко пъти по-ефективен от хартиения, най-малкото защото сепарира не по размер, а по маса.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Не знам какво не ти харесва на центробежния филтър? Събира доста качествено частиците. Редовно почистване при всяка смяна на маслото и практически излиза без пари за филтър.
                Вероятно чистенето. Като бях малък и глупав баща ми редовно ми връчваше центрофугата, голямата отвертка и кофа нафта. Между другото, в корпуса на филтъра мисля има клапан за байпас на радиатора при студено масло.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #9
                  От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                  Аз ги остъргвам с макетното ножче и след това измиване със спрей за обезмасляване. Става за 5 минути. Самото разглобяване и сглобяване отнема повече време.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                    А бе не знам какво събира този филтър, ама такива боклуци имаше в картера че нямам думи, но иначе филтъра светеше от чистота�� просто искам да го премахна и маслото първо да преминава през хартиен филтър и от там през радиатора и в картера

                    Коментар


                    • #11
                      От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                      Двете разлики с боклуците са по две различни причини.
                      На центробежен някои колеги си "рафинират" отработило масло и го ползват за гориво.Не бързай да го елиминираш.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                        Центрофугата ако я извадиш чиста, значи не работи. Няма вариант да е чиста. За 20-30 часа работа събира видим слой. Провери какво и е-явно не се върти.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                          За да не събира нищо причината е една,липсва уплътнението (О пръстен гумен) във долната част на центрофугата.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                            Здравейте,
                            аз с разглобяването проблеми нямам. Чудя се обаче като дойде ред за сглобяване...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5806892
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5806891
                            на единия чертеж има пружина между вътрешната "чаша" и оста, на другия няма.Въпросът ми е тази пружина задължителен реквизит ли е, защото не я намерих в никой магазин, а при моята центрофуга я нямаше.
                            От друга страна в магазина намерих това :
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cedka-reaktiven-filtar.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5806893
                            таз цедка пък не я намерих в никое ръководство... да не влоша работата на филтъра ако я монтирам?

                            И на края - якой може ли да изпрати линк за сваляне на Каталог автозапчастей ЮМЗ-двигателя е Д 65 Н ....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Юмз - как да сваля центробежния филтър

                              Аа разбрах, цедката била за центрофуга за МТЗ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X