Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

    Ваче, измисли нещо прозрачно за таблицата на подаванията, че като почнеш да произвеждаш стружки, ще се надере.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Това отклонение може да ти го дава и от тъп,със голям R нож.Пробва се със идеялно заточен със бръснещ ръб без скос на върха.Пробвай и ще видиш разлика.
      А така е. Ножа който ползвам е с чисто нова пластина, но е за грубо. Макар и да не е нивелиран идеално затова и не се задълбах юного.е
      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
      Ваче, измисли нещо прозрачно за таблицата на подаванията, че като почнеш да произвеждаш стружки, ще се надере.
      Добра идея, знам вече и какво

      Коментар


      • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

        Да, ножа трабва да е идеалка остък, като бръснач за да тестваш отклонението. Пластините имат заводски R-ове и може да излъже. Сложи един дебел плексиглас на таблицата да я пази. Като се замисля при нас само на 11ката имаме, на другите нямат и таблиците не са мръднали вече сумати години, НО машините се пазят, като деца при нас!

        Сега ще направя отделна тема, да ви покажа нагледно "Умното" окачване на вретената на българските стругове! Какво преправяме и се спасяваме от прословутото "дръдрене".

        Коментар


        • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

          Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение

          Сега ще направя отделна тема, да ви покажа нагледно "Умното" окачване на вретената на българските стругове! Какво преправяме и се спасяваме от прословутото "дръдрене".
          Чакам я с нетърпение, моля да ми изпратиш линк веднага щом я постнеш

          Коментар


          • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

            Вече я има темата!

            Коментар


            • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

              Малко развитие по темата.
              От самото начало беше ясно че 1000годишния бг патронник (универсал) е временно решение.
              Жулих, стъргах, шлайфах челюстите - нищо! Боклук и половина, може би като нов някога е бил читав, знам ли...
              Последно вече на малко ф-та ставаха на триъгълник.
              Последни замервания преди решението за нов патронник - калиброван (флайфан и полиран) образец Ф40 стегнат в правите челюсти даваше от 0.4-0.8мм биене. Провано да го заложа всякак - нестава!!!
              М@мицата му!
              - звъня на Румен (Rumbata) и правя бърза справка. Опциите:
              - руски Ф200 патронник, някакъв странен за монтаж фланец, липса на части каквито и да било, РУСКИ, уж 1ви клас, но поне 160лв;
              - китайски 2ри клас на точност, доказано, прави и обратни челюсти, стандартен захват (разбира се разлишен от нашенските), всякакви резервни части, включително и меки челюсти, 240 лева с доставката;
              - Тос, Бизон и подобни, 1-ви клас, всичко супер, цени 500+ ...

              10минути размисъл, изхождайки от китайското менгеме за фрезата, което е идеално просто, звъннах в Габрово и на сутринта имах нов патронник, китайски.
              Последва разпробиване наново, престъргване, монтаж.

              И... РАЗКОШ
              Просто за парите си е повече от перфектен!!!

              Пробата с калибъра - 0.01-0.0²мм биене.
              Детайлче,Ф20 престъргано на половина, обръщам го (пребазирам) без да го центровам с индикатор, освен видимата разлика от обработката, размерно разлика НЯМА или поне не такава която да е функционално неправилна.
              Повърхнините на самото тяло са с радиално и аксиално биене - 0.01мм!

              Ако някой се колебае дали да опита - скачайте смело.

              Само се чудя дали ако взема други комплект твърди челюсти ще е необходимо да ги шлайфам по патронника или при положение, че е нов и изработен с някаква повтаряемост, челюстите ще са точни, макар и шлайфани на отделна установка?

              Благодаря на Румен за поредния жокер

              Малко снимки и проба с първия детайл:

              Коментар


              • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                Като бях ученик, по практика, ако оставехме ключа на универсала-учителя ни раздаваше здвратници.
                Вярно било, че задвратника е метод за предаване на знания от старото към новото поколение-още го помня.

                Иначе честито за новата придобивка. Като чуем китайско и си представяме най-гадното и некачествено нещо, обаче всеки ден се сблъскваме с достатъчно качествени китайски стоки. Толкова качествени, колкото и тези с които сме свикнали да са си такива.
                Та според мен си направил добър избор.

                Много стружки да произведеш с него!
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Като бях ученик, по практика, ако оставехме ключа на универсала-учителя ни раздаваше здвратници.
                  ...............

                  Много стружки да произведеш с него!
                  Начии... аз ключ в универсала като видя и настръхвам , при все че струга още няма спирачка и увлича на някой скорости. Тука машината не работи и е само за снимката колко е джиджен.

                  Благодаря и аз мисля, че е достатъчно доволен избор за моята машина

                  Коментар


                  • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                    С китайския патрон единственото неизвестно е колко време ще е с тази точност. Иначе почти всички, с които съм говорил за китайски патрони и измерителни инструменти казват, че като ново, каквото пише в документите-толкова е. Та някой път и по-добре даже.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      С китайския патрон единственото неизвестно е колко време ще е с тази точност......... каквото пише в документите-толкова е......
                      С моята работа - колкото, толкова! Но на 3 години да го сменям е по-хубаво от незнайно от къде изнамерен ТОС или някой Руски..
                      За точността - абсолютно. Този покрива минималните граници на допуска.

                      Коментар


                      • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                        Спарки от доста години работи с китайски четиричелюстен от Полимета и още не се е оплакал от нещо .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                          Работил съм не толкова много и предимно докато си купя 3-челюстния TOS. Ама това си важи въобще за 4-челюстен. Слага се само когато има работа за него точно.

                          И да, като общи впечатления и центриране мнението ми е - ОК е. Аз тогава го и взех без много да му мисля именно защото е 4-челюстен и изначално знаех че предимно ще си стои в сандъчето.

                          При слагането и работата му докарах малко над 2 стотни биене, доколкото помня, както си и пише на листа в сандъчето според класа точност, че даже и под това. После около месец произвеждах стружки с него и си се държеше нормално и стегнато като за нов.

                          Накратко - за 4 челюстен, освен ако нямам тонове работа с него, предвид цената и наличието на резервни челюсти пак бих взел китайски. За тричелюстен, дето е на машината в 99% от времето - нищо не мога да кажа. TOS-а естествено е ОК, ама това надали е изненада за някой. TOS-а е със стоманени направляващи на челюстите впрочем. Нещо, което не съм виждал на друг универсал. Просто са набити в чугуна.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                            Някой по въпроса с друг комплект челюсти ще каже ли нещо ?

                            Коментар


                            • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                              Ми, пробвай. То и да се наложи да ги шлайфаш не е чак такава философия, ама не вярвам да се стигне до там.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ми, пробвай. То и да се наложи да ги шлайфаш не е чак такава философия, ама не вярвам да се стигне до там.
                                И аз така мисля, ама пусто свършили правите, та чакат контейнера от чина . Респективно чакам и аз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X