Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... чакаме с интерес приключването на ремонта и 'ходовите изпитания' ...
    То и аз така
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 07-10-18, 11:05.

    Коментар


    • #62
      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

      Малко ъпдейт:
      - сглобих електромотора;
      - оксидирах гайките и щуцерите на водната помпа, подмених уплътненията и сглобих и нея.

      Коментар


      • #63
        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

        По добре си направи казан като при новите стругове,по лесно се поддържа.

        Коментар


        • #64
          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

          Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
          По добре си направи казан като при новите стругове,по лесно се поддържа.
          Ми виш сега, аз така или иначе ще ползвам синтетичен буриол, който не замирисва на умряла котка след 2 седмици ползване.

          Нямаш на идея какви неща извадих от крака на моя, та вече имам тренинг как и кое. Ще видим. Ако е зорно ще го преработя, но на струговането което ще имам....


          Поздрави

          Коментар


          • #65
            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ми виш сега, аз така или иначе ще ползвам синтетичен буриол, който не замирисва на умряла котка след 2 седмици ползване.

            Нямаш на идея какви неща извадих от крака на моя, та вече имам тренинг как и кое. Ще видим. Ако е зорно ще го преработя, но на струговането което ще имам....


            Поздрави
            Новите СОТ не замирисват и след 2 години но тази концепция резервоар във фундамента на машината и затворена помпа каквато и течност да сипеш след време ще се усмърди .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

              Моя крак се оказа спукан и всичко изтече. Може и да е някоя шупла в отливката, защото не видях да има пукнатина никъде, но на сутринта всичко беше мокро. Помпата ми заработи, но се напълни с охладителна течност електромотора и изгоря. При нуждите ни на ползване на струга съм направил една туба на високо и на самотек. Около 10л течност има и пак в друга туба се отича.

              Коментар


              • #67
                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Моя крак се оказа спукан и всичко изтече. Може и да е някоя шупла в отливката, защото не видях да има пукнатина никъде, но на сутринта всичко беше мокро. Помпата ми заработи, но се напълни с охладителна течност електромотора и изгоря. При нуждите ни на ползване на струга съм направил една туба на високо и на самотек. Около 10л течност има и пак в друга туба се отича.
                Моя си е водонепропосклив
                Семеринга на помпата е здрав, ако е прецакан наистина има възможност да св напълни с вода. Макар че ако напълниш крака под нивото на горния затапен холендър не би трябвало да има проблем

                Коментар


                • #68
                  От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Малко ъпдейт:
                  - сглобих електромотора;
                  - оксидирах гайките и щуцерите на водната помпа, подмених уплътненията и сглобих и нея.
                  Цитат от фейсбук профила на струга: "Имам нов собственик. Ех, защо не го срещнах преди 20 години!"
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Цитат от фейсбук профила на струга: "Имам нов собственик. Ех, защо не го срещнах преди 20 години!"


                    - това беше много добро, хареса ми

                    И още едно от колега в службата, по повод изработването на някой детайли за моя струг на служебния :
                    - "айде бе не го ли пуснахте тоя струг вече, ти му оструга повече части отколкотое имал в завода"

                    Какво да правя, такъв съм си, държа нещата да са изпипани

                    Коментар


                    • #70
                      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                      Ето как се получи нониусната скала за надлъжното подаване.
                      Аки някой има идеи за подобрения да казва докато не съм сглобил всичко

                      Коментар


                      • #71
                        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                        Ето и сглобеният и напаснат нониус вече.
                        Малко се забавих със сглобяването на стругчето, че ремонтирах новата работилница, но вече на дневен ред е той.



                        http://cloud.tapatalk.com/s/5bda0ef4...031_222031.mp4
                        Последно редактирано от I.Stoyanov; 31-10-18, 21:22.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                          Супер става струга . Ако трябва да работя на С 5 най много на третия ден съм се обесил над него
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Супер става струга . Ако трябва да работя на С 5 най много на третия ден съм се обесил над него
                            Ахахаха...
                            Те хората на С8 си дават газ ти за С5 се кахъриш. Дай боже да отима работа за тоя да се изплати, ще си взема едно С11МБ с най-голямо удоволствие.

                            За сега това ми стига. Машинката по мое виждане е най-подходящата за домашно ползване от всичките нашенски, изключая С10/С11. Хем е тежка и стабилна, хем можеш да я събереш в нормален гараж без да има нужда да си строиш хале и да си пускаш партида в енеегото за индустриално електричесто в мощтности над 20k.W

                            Та те така, бавно но напредвам...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                              Моя е С 11 МТ на 2 метра междуцентрово разстояние и е със 7.5 киловата електро мотор . С 10 е с 10 киловата мотор . Едва ли ще работиш някога на повече от една машина едновременно .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Моя е С 11 МТ на 2 метра междуцентрово разстояние и е със 7.5 киловата електро мотор . С 10 е с 10 киловата мотор . Едва ли ще работиш някога на повече от една машина едновременно .
                                Попринцип е така. Нека подкарам този, пък може и друг да си взема някога, знае ли човек

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X