Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

    Радвам се че ви харесва, и на мен също

    Поръчки за боя САМО след коледа

    Иначе днес се заех да възстановя пакетния ключ, който не прелъсваше едната фаза. Запоих гайка на повреденото краче и всичко заспа, но за беда се счупи "пеперудката която освобождава контактите на единия пакет. Утре ще търся да видим дали ще излезне нещо


    Коментар


    • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

      Изключително БЛАГОДАРЯ на колегата за зъбните колела. За съжаление май са от старите Ц5 или от ц8 по-вероятно, но въпреки това ще ги уползотворя.






      Малко заигравки:

      Коментар


      • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

        Каква марка е боята, която ползваш и удароустойчива ли е? Моя фъстък го боядисах с Protecta 3v1 ама много лесно се драска....

        Коментар


        • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

          Струга е станал чуден,поздравления за мераклийската работа.
          Такива ключове със сигурност се продават нови,преди няколко години търсих подобен за моята бормашина Б12,ако не успееш да намериш мога да потърся из Бургас.
          Последно редактирано от Kirilpm; 15-12-18, 15:12.

          Коментар


          • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Струга е станал чуден,поздравления за мераклийската работа.
            Такива ключове със сигурност се продават нови,преди няколко години търсих подобен за моята бормашина Б12,ако не успееш да намериш мога да потърся из Бургас.
            Нови ключове има много, но не ми пасват баш на захвата. Не че неможе да стане. Идеята е да съм ретро максимален до оригиналното.
            Ако имаш предвид за същия - тогава става.

            Коментар


            • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

              Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
              Каква марка е боята, която ползваш и удароустойчива ли е? Моя фъстък го боядисах с Protecta 3v1 ама много лесно се драска....
              Боята е алкидна (блажна) на Нинахим. Към нея добавих и втвърдител за алкидна боя а за разредител ползвах бензин (умишлено). Преди нея е грундирано с алкиден грунд на Селт (керемидения). Е твърда е доста, но се драска. То и не очаквам друго. Има къде по-устойчиви бои, но в крайна сметка избрах това поради достъпност и в крайна сметка цена. Защото ми влезнаха 3 кутии грунд и 5 боя, тъй като я смесвах зелена със синя. То донякъде и заради това избрах този вариант, че ако трябваше да тонирам боята по код щеше да е е оше по-сложно.

              Та те така

              Коментар


              • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                То за боята не знам, какво чудо трябва да е, че да не се драска, все пак това са стружки ! Идеална си е боята. А защо нарочно с бензин си я разреждал, каква е фатката?
                Надявам се, че си имаш капака за ремъците? Че иначе е доста опасничко да се навърташ наблизо.
                Най-важното за струга е винаги да са смазани паралелите, да чакаш помпата да качи маслото и тогава да го развърташ. Тия помпи са малко шибани, лятото от топлината се затопля маслото повечко и ако си с м10Д се случва след 3-4 дни ако е стоял да се отцеди помпата от маслото и после неще да засмуче. Проблема се решава, като между помпата и всмукателя се слага една извивка (на нивото на помпата),спирална тръбичка от маркучле от тия прозрачните. Така веднъж минало маслото през него, вече винаги си остава масло в него и после помпата много по-лесно засмуква капчици маслице, който да оплътнят помпата така да се каже и почва да смуче маслото от дъното.
                Да недопускаш струга да работи с чугун по паралелите! Това ги убива. Хубаво е ако може да се покриват с някакво по-голямо парче плат, върху което да се натрупва чугуна и посе да го изтупваш в кофата.

                И още нещо. Почнал ли си да нарязваш резба, не сменяй скоростите! Щото понякога се получава разминавка при новото презацепване и ножа за резба отива в кофата Или ако го направиш е задължително да направиш проверка дали воденето по стъпката се е запазило. Може на 10 смяни на скоростите 1 да промени, но ще промени. При нас съм го виждал това стругари с години стаж да не го взимат изпредвид и изпочупиха сумати ножове с времето...

                Коментар


                • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                  Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
                  То за боята не знам, какво чудо трябва да е, че да не се драска, все пак това са стружки ! Идеална си е боята. А защо нарочно с бензин си я разреждал, каква е фатката?
                  Надявам се, че си имаш капака за ремъците? Че иначе е доста опасничко да се навърташ наблизо.
                  Най-важното за струга е винаги да са смазани паралелите, да чакаш помпата да качи маслото и тогава да го развърташ. Тия помпи са малко шибани, лятото от топлината се затопля маслото повечко и ако си с м10Д се случва след 3-4 дни ако е стоял да се отцеди помпата от маслото и после неще да засмуче. Проблема се решава, като между помпата и всмукателя се слага една извивка (на нивото на помпата),спирална тръбичка от маркучле от тия прозрачните. Така веднъж минало маслото през него, вече винаги си остава масло в него и после помпата много по-лесно засмуква капчици маслице, който да оплътнят помпата така да се каже и почва да смуче маслото от дъното.
                  Да недопускаш струга да работи с чугун по паралелите! Това ги убива. Хубаво е ако може да се покриват с някакво по-голямо парче плат, върху което да се натрупва чугуна и посе да го изтупваш в кофата.

                  И още нещо. Почнал ли си да нарязваш резба, не сменяй скоростите! Щото понякога се получава разминавка при новото презацепване и ножа за резба отива в кофата Или ако го направиш е задължително да направиш проверка дали воденето по стъпката се е запазило. Може на 10 смяни на скоростите 1 да промени, но ще промени. При нас съм го виждал това стругари с години стаж да не го взимат изпредвид и изпочупиха сумати ножове с времето...
                  Благодаря за съветите.
                  За чухуна знам, чак да ги покривам няма, щото така или иначе тоя/тези преди мен са му таковали таковата на паралелите, но и това ще. Поравя един ден .

                  А за бензина в боята - правя по-добър гланц, съхне една идея по-бързо и става по-здрава уж. Но за гланца и съхненто давам гаранция, за здравината незнам точно. Така съм чувал от нашите стари бояджии в службата, дали е така...

                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                    А за бензина в боята - правя по-добър гланц, съхне една идея по-бързо
                    Тия дни имам да пръскам едни машинки, ще се пробва. Гланца ме интересува, пък и съхненето в тая влага сега

                    Коментар


                    • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                      Горе преди 3-4 години пръсках машините на учебната практика със зелено на протекта 3 в 1 с хамър ефекта . Държи добре .
                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      .А за бензина в боята - правя по-добър гланц, съхне една идея по-бързо и става по-здрава уж. Но за гланца и съхненто давам гаранция, за здравината незнам точно. Така съм чувал от нашите стари бояджии в службата, дали е така.
                      С бензина след време гланца изчезва иначе върши работа за алкидните бои които са на ПФ основа .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                        Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
                        Тия дни имам да пръскам едни машинки, ще се пробва. Гланца ме интересува, пък и съхненето в тая влага сега
                        Ако не са много си вземи автоемайл лак на алкидна основа. Има много по-добър гланц и е една идея по-устойчив. Стига да има твоя цвят.

                        Коментар


                        • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                          Ето го капака:

                          Коментар


                          • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                            Еее стана струг един път!!!!
                            Евала! Остана ти да сложиш и един нов качествен универсал и ще сложиш точката.Със здраве да го ползваш и много стружки да изхвърляш!!!
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              Еее стана струг един път!!!!
                              Евала! Остана ти да сложиш и един нов качествен универсал и ще сложиш точката.Със здраве да го ползваш и много стружки да изхвърляш!!!
                              Благодаря!!!
                              Определено ще си взема друг патронник, но ще е по натам.
                              За сега е окей. Днеска направих проба на детайл ф 50, дълъг 150мм без да е подпрян със задния център ми даде около 4-6 стотни разлика от край до край. С оглед 50 годишнината, износените паралели и луфтове ме устройва напълно.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                                Това отклонение може да ти го дава и от тъп,със голям R нож.Пробва се със идеялно заточен със бръснещ ръб без скос на върха.Пробвай и ще видиш разлика.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X