Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

    Втори транж.

    Коментар


    • #32
      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Честито за придобивката. И аз имам подобен струг, пак е С5, но има разлики. Имам нониус на надлъжното подаване оригинално, колелото ми беше бакелитено и при едно сериозно натискане при дълбане на шпонков канал се счупи. Направих си ново колело от дебела ламарина. Спирачка и аз нямам в ск. кутия, но и самия ми лост на съединителя няма фиксатор за неутрално положение. Нещата се случват на усет и при най-бавните скорости увлича. Винаги когато меря, стягам или свалям детайл си изключвам мотора за да не стане бела.
      Колега, моля те да снимаш нониуса

      Коментар


      • #33
        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

        Аз само да добавя, да не разчиташ окончателно на щифтовете на моста. При нас имаме три струга, два от тях c11c ц5 са със сваляеми мостове. Имат си щифтове, но никога до сега не се е случвало ако се свали моста, после щифтовете да поведат толкова точно, че да гониш отклонения от порадъка на 0.01 0.02мм без да се е налагало да се прави финна настройка с почукване или латунг под моста. На c11c накрая толкова ни писна от това, ще разпробихме моста до щифтовете и там направихме система в четирите точки с по два болта, който се регулират и натягат един спрямо друг и към тялото. (тоест освен четирите натягащи болта, добавихме до тях по още един, който да "повдига моста"). Така центровката на моста вече става много по-бързо, лесно и прецизно от преди. Уж са шлайфани паралелите и моста на едно, с щифтовете и без подложките, а свали ли се моста, после няма стъпване като хората от раз, не знам защо такава куца работа
        Но по принцип избягваме да сваляме мостовете за дреболии за жълти стотинки, просто не си заслужава разправията.
        При нас ц5 ц6 и ц11ц гонят точност от стотна отклонение, стига ножовете да режат добре.

        Коментар


        • #34
          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

          Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
          Аз само да добавя, да не разчиташ окончателно на щифтовете на моста. При нас имаме три струга, два от тях c11c ц5 са със сваляеми мостове. Имат си щифтове, но никога до сега не се е случвало ако се свали моста, после щифтовете да поведат толкова точно, че да гониш отклонения от порадъка на 0.01 0.02мм без да се е налагало да се прави финна настройка с почукване или латунг под моста. На c11c накрая толкова ни писна от това, ще разпробихме моста до щифтовете и там направихме система в четирите точки с по два болта, който се регулират и натягат един спрямо друг и към тялото. (тоест освен четирите натягащи болта, добавихме до тях по още един, който да "повдига моста"). Така центровката на моста вече става много по-бързо, лесно и прецизно от преди. Уж са шлайфани паралелите и моста на едно, с щифтовете и без подложките, а свали ли се моста, после няма стъпване като хората от раз, не знам защо такава куца работа
          Но по принцип избягваме да сваляме мостовете за дреболии за жълти стотинки, просто не си заслужава разправията.
          При нас ц5 ц6 и ц11ц гонят точност от стотна отклонение, стига ножовете да режат добре.
          И аз така си мисля. Пусна ли го в дяижение ще меря и подлагам. Не мисля че ще свалям моста по-често от веднъж в годината...

          Коментар


          • #35
            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

            Аз за 32 г стаж нито веднъж не съм свалял мост.Моят С11МБ го имам от 2002 и до сега веднъж се налагаше, но аз направо отказах поръчката.При толкова друга работа ,не си заслужава нервите по центроването после.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #36
              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

              Днес уж снимах, но нещо имам проблеми с телефона и не се отварят снимките. Не е нещо сложно. Нониуса представлява диск разграфен до 280мм през един милиметър

              Коментар


              • #37
                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Днес уж снимах, но нещо имам проблеми с телефона и не се отварят снимките. Не е нещо сложно. Нониуса представлява диск разграфен до 280мм през един милиметър
                Все пак го снимай моля...

                Аз сметнах че числото е 28мм, а не 280мм,тъй като стъпката на гребена и предавателното отношение на зъбната двойка която го предава е такова. Или с едно пълно завъртане на "колелото" за надлъжно подаване, супорта изминава 28мм,а не 280 мм или бъркам нещо

                п. П. Снимките може и на вайбър, тел под аватара.

                Коментар


                • #38
                  От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                  Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                  Аз за 32 г стаж нито веднъж не съм свалял мост.Моят С11МБ го имам от 2002 и до сега веднъж се налагаше, но аз направо отказах поръчката.При толкова друга работа ,не си заслужава нервите по центроването после.
                  То няма нищо за центроване набиваш двата щифта и стягаш четирите болта . Моя е С 11 МТ и два пъти ми се е налагало да го вадя за всичките години . На служебните на СУ 582то съм го свалял сигурно 20 пъти .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Все пак го снимай моля...

                    Аз сметнах че числото е 28мм, а не 280мм,тъй като стъпката на гребена и предавателното отношение на зъбната двойка която го предава е такова. Или с едно пълно завъртане на "колелото" за надлъжно подаване, супорта изминава 28мм,а не 280 мм или бъркам нещо

                    п. П. Снимките може и на вайбър, тел под аватара.
                    Моя е грешката, 28мм, но е маркирано 270 и следващата маркировка е 0. 280десети от мм е хода. Ще пробвам да кача направо снимката, че имам някакъв проблем със записването на снимките.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15377821656931579030361.jpg
Прегледи:1
Размер:345.8 КБ
ID:5798445Това успях да снимам, направо се измъчих с моя простия телефон. Доска за ръкохватката аз съм си го правил, защото стария се счупи. Оригинално беше с бакелитено колело.
                      Последно редактирано от dimich87; 24-09-18, 12:18.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                        Благодаря, това е достатъчно. И аз мисля така да го направя.
                        Благодаря ти за усилията

                        Коментар


                        • #42
                          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                          А аз стигнах до тук:
                          Смених лагерите на електромотора и на помпата за охлаждането. Подготвих ги за боя.
                          Казанчето на помпата обработих с флекса и шкурка, а отвътре с телената четка. След това 2 ръце миниум и безир.
                          Смених и супер разбитата втулка на супортната кутия. Сега и без никакви луфтове.
                          Промих и скористната кутия с нафта,ама донякъде, че текна от всички капачки на оси и валове. Наложи се да източа преждевременно и да ги силиконирам. Сега чакам да стегне силикона и пак нафта.
                          На дъното на ск. кутия има разни боклуци. Дайте идея как да ги махна без да пилзвам водоструйката?
                          До тук толкова...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180924_202228.jpeg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5798607

                          Коментар


                          • #43
                            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                            Днес благодарение на добър Човек се снабдих и с липсващите вратички на крака под скоростната кутия. Изшкурих и измих и тях и подготвих за боя.
                            Боядисах и последните детайли.

                            В най-скоро време започвам сглобяване и наливане на необходимите течности

                            В прочем, някой знае ли как се наричат "масльонките" от които се налива масло и се смазват триещите части?
                            Че никак не ги намирам... Представляват съчма с пружинка запресована в метална втулка.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                              [QUOTE=I.Stoyanov;3370224]
                              На дъното на ск. кутия има разни боклуци. Дайте идея как да ги махна без да пилзвам водоструйката?
                              QUOTE]

                              има едни разтегателни магнити подобни на писалки. Пъхаш магнита в найлонова торбичка и с него почистваш. Хващат и по едрички боклуци.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:610.2 КБ
ID:5798754

                              Коментар


                              • #45
                                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                                [QUOTE=i208;3370702]
                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                На дъното на ск. кутия има разни боклуци. Дайте идея как да ги махна без да пилзвам водоструйката?
                                QUOTE]

                                има едни разтегателни магнити подобни на писалки. Пъхаш магнита в найлонова торбичка и с него почистваш. Хващат и по едрички боклуци.
                                [ATTACH=CONFIG]969631[/ATTACH]
                                Благодаря, има и друг вид неметални отпадъци, но ще пробвам да видим как ще стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X