Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Монтиране на ABS

    Мне,за съжаление модела r1 rn 12 няма серийно с АБС От 2015г. r1 rn 19 започват да ги вграждат мисля серийно. Иначе има втора употреба от разни разнообразни марки и модели с лопата да ги ринеш...при това на 1/3 -та от цената спрямо китаеца. Но не знам дали работи....къде и колко е седял....в какво състояние е ....евентуално каква борба ще е "наместването" на комуникацията с компа....допълнително букси окабеляване...индуктивните датчици....ровене и търсене на ел.схемата на мотора от който е..... Изобщо влизам в един безкраен филм. За това и предпочетох китайчето,ново е ,предвидено е, че ще се вгражда допълнително , като отделен елемент.Инак ето втора ръка бол...

    https://www.google.bg/amp/s/www.ebay...19/bn_39345600

    ...едни слагат...други махат с резачките Та сега долното да го вписвам ли в графата промяна на конструкцията или не ...че се двоумя

    https://youtu.be/ajyYA0dP9iw
    Последно редактирано от kalin3000; 20-09-18, 10:57.

    Коментар


    • #32
      От: Монтиране на ABS

      Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
      Аз съм на точно обратното мнение ,че почти всеки възел по мотор или кола би могъл да се подобри и то не защото някой е по-умен или глупав от някой си инж. а защото последните са ограничени от бюджет и време. За това свидетелстват и многобройните ,както ги наричаме "детски болести" по различни модели коли и мотоциклети. Въпрос на пари, време и желание....все неща ,които на работното място липсват.
      До момента не видях някой да се аргументира технически защо китайския АБС блок е опасен....и с какво е опасен. Или коя част или възел би била съмнителна и защо. Основния довод до момента е че китайското=боклук ....и как така някой си ще пипа по спирачките,като и аз карам по тея улици....ама това вече по усмотрение на пишещия и както си го представя.Две страници с малки изключения ,общи приказки и подхвърляния, а от това полза няма за никого.
      Като изключим мотоциклетите от световните шампионати по мотоциклетизъм , всеки мотоциклет може да се подобри откъм мощност , окачване , спирачки , .... , та в тази част съм напълно съгласен с теб. Примерно , обърнатата предница , дисковите спирачки , алуминиевата рама , ... са внедрени в мото кроса още в края на 70-те и началото на 80-те години от състезатели и механици. Но подобен тунинг не става с части от пещерата на Али Баба. Относно коя част би била опасна , примерно датчик , да реши , че гумата не се върти , а в същото време да се наложи да спреш движейки се с 200. Относно премахването на АБС-а и клипа , премахването му е част от тунинга когато става въпрос за спорт , на един добър карач , въпросната система му пречи когото става въпрос за спорт. Ако обърнеш повече внимание на мотора в клипа , ще забележиш , че е със сликове и е премахнат дори и контактният ключ , та да , това и още други промени са сериозна промяна в конструкцията.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: Монтиране на ABS

        Честно казано почти всички, които обичат да се изживяват като профи състезатели на писта си имат втора машина ,на която отдавна са продали всичко освен двг. спойлери седалка и оборотомер.....и са си купили други неща,като подгревачки за гуми и т.н. Карат отдавна с програмируема електроника и подобна "тапа" не им е необходима. Това на клипчето го намирам по скоро за мода ,към "спец".група клиенти,които обичат да са в крак с модата.Е и за друга причина се сещам де.....не работи а скъп,и ся ко праим!? Сликове съм виждал и на мотори които се карат в София....та това ,че мотоциклет е със сликове не означава нищо.Сещам се и за друга подобна мода "прави" кюнци при коли и мотори.

        Въпростният Абс от чичо али имам предположение от коя версия на бош е краден ,но като пристигне тогава ще му се пулиме и почесваме. Та това копие си има също самодиагностика изведена е инициализация за грешки(вижда се на първата страница на снимката светодиод с две жички)Самодиагностика, сравняване и следене в реално време на няколко параметъра ,защита/следене за късо и отворена верига , отдавна не са проблем за китайците. АБС за мен би бил полезен.Aко го запродавам някой ден мотора и китайчето все още работи,ще си го преместя на Мз-ката,тъй че да не се почувства някой измамен че си е купил мотор с китайски АБС Измамната илюзия на защитеност я забелязвам при хора ,които са си купили нова последен модел супер екипировка и смятат, че би ги спасила във всяка една ситуация.Това го намирам за по страшно от кит Абс. и промяна на конструкцията.
        Последно редактирано от kalin3000; 22-09-18, 08:20.

        Коментар


        • #34
          От: Монтиране на ABS

          Нинджата пристигна......работи си коректно.....в детайли като го монтирам,цяла зима имам на разположение. Теста беше малко импровизиран.... не съм си изрязал още дискове за гумите,но и турбинно вентилаторче свърши работа. Не си го обяснявам как изобщо могат да го произведът на подобна цена.....при това с надценката...Малко го поразглобих да го разгледам.....добро качество за парите си...лично мнение. Ето няколко снимки ако на някой му е интересно да го разгледа. Удивително прилича на АБС от бмв 1000 рр
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABS-diagram.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5799653

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3086305mvoSVaL.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5799640

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_30891JpIl2nYB.jpg
Прегледи:1
Размер:809.0 КБ
ID:5799641

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_308118FEfTQIjQ.jpg
Прегледи:1
Размер:941.6 КБ
ID:5799642

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3081318ETqHUcBD.jpg
Прегледи:1
Размер:489.3 КБ
ID:5799643

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_308162RX7iaA0I.jpg
Прегледи:1
Размер:838.1 КБ
ID:5799644

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3091650jiLsCn8i.jpg
Прегледи:1
Размер:320.5 КБ
ID:5799639

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3081424vPxco5yR.jpg
Прегледи:1
Размер:293.5 КБ
ID:5799645

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3081831C45Tt0sA.jpg
Прегледи:1
Размер:778.1 КБ
ID:5799646

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_308162RX7iaA0I.jpg
Прегледи:1
Размер:838.1 КБ
ID:5799644

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_3091751qlZvyiQL.jpg
Прегледи:1
Размер:573.7 КБ
ID:5799638
          Последно редактирано от kalin3000; 30-09-18, 09:44.

          Коментар


          • #35
            От: Монтиране на ABS

            Две неща, на които аз бих обърнал внимание:

            1. Разстоянието от челото на сензорите до тия пръстенчета, които тепърва ще изрязваш трябва да е милимално (0.45 - 0.55 мм, ако е откраднато от бмв), но по-важното е да е еднакво за предното и задното колело, така системата "ще чете" еднакви ъглови скорости. Ако при едното (задно или предно колело) разстоянието е значително по-голямо от другото ще си мисли, че едното колело е блокирало дори да си далеч от такава ситуация.

            2. Аз бих направил един финален тест - дали имам спирачки при изключено захранване към помпата, ако нямам - това нещо го махам изцяло. Не се сърди на тия изрази - прекланям се пред самодейни неща, и аз съм си направил много неща по мотора да си ми пасват на мен, но това са спирачки и то на мотоциклет.

            Добре де - още едно 3.-то: как ще захванеш тия пръсени и къде - зад спирачните дискове става, но на предната джанта (ако е с два диска), от другата страна трябва да сложиш шайби зад диска със същата дебелина като пръстенчетата. Иначе диска няма да е центриран в спирачния апарат; и по друга но свързана тема - как ще монтираш сензорите? Аз поне от снимката не виждам нещо, по което да се ориентирам. Ако някой от двата сензора се откачи от начина на захват - смятай, че нямаш спирачки, защото системата пак го интерпретира като блокирало колело.
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #36
              От: Монтиране на ABS

              е, то е ясно, че ще има и още...

              Как се обезвъздушава това? Пише ли? DOT4?
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #37
                От: Монтиране на ABS

                Добре изглежда, китайците го умеят хардуера. Не случайно всички произвеждат при тях. Софтуера е интересно доколко е направен и как ще се държи цялото нещо в реални условия!

                Поздравления на автора за усилията, аз лично ще следя с голямо любопитство отзиви от реално ползване на устройството.

                Коментар


                • #38
                  От: Монтиране на ABS

                  Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                  ........ Софтуера е интересно доколко е направен и как ще се държи цялото нещо в реални условия!

                  .........
                  Вероятно са копирали всичко!
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Монтиране на ABS

                    За сега са сигурни няколко неща... датчиците са активни вижда се горе на осцилограмата... надскочили са се китайците... от 0.01 до към 3 мм отстояние в общи линии едно и също. Вече се спомена че при отворена верига,късо,повишен ток и т.н.контролера "гледа" и дърпа "шалтера" комплект на всичко.При подаване на + от контактния ключ се самотества...след 2сек. се старира за 1 секунда , раздвижва клапаните и развърта мотора...намирам го за добре....индикация че още всичко работи....ще ми свърши добра работа пусковия тест при обезвъздушаването. За захващането на дискове и датчици...въпрос според мен на въображение
                    ..има доста място и възможности. Аз съм на етап още мерене и обмисляне. Материал...дали силициева ламарина за магнитопровод.....черно.... неръждаема ламарина с по ниско съдържание на хром.....трябва да се мери и тества..все пак ще се случва да се намокри.Всъщност от всичкото според мен е най деликатен е въпросът с преминаването на маркучите от рамата към предната спирачка....гледах как е изпълнено това на бмв 1000 рр мъка.....хем маркуча прави остра сгъвка...и едновременно го посуква по оста му. Ще разгледам как е изпълнено при новите модели на ямаха. За съжаление не остава свободно време към момента за повече от мерене и почесване.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8160576.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5799912

                    Снимката е примерна от нета,но за сега още обмислям вариантите.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_50141K3sYLqC3.jpg
Прегледи:1
Размер:362.9 КБ
ID:5799911

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_501247f6Z2CB6I.jpg
Прегледи:1
Размер:221.4 КБ
ID:5799910

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_5212853cBGrl3jK (1).jpg
Прегледи:1
Размер:379.8 КБ
ID:5799913
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от kalin3000; 05-10-18, 21:34.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X